„Pomáháme lidem s těžkým zrakovým postižením.“

VÝCVIK NAŠICH VODICÍCH PSŮ POKRAČUJE – 1.

Výcvik vodicího psa je proces na sebe navazujících dovedností, které je třeba intenzivně a hlavně kontinuálně procvičovat. Je tedy jasné, že i přes současnou nepříznivou situaci není možné trénink psů přerušit. Dnes vám představíme pětici „šikulů“, jejichž výcvik se již chýlí ke konci, a na které se těší jejich nastávající paničky či páníčkové.

Prvním z našich budoucích „maturantů“ je světlý psí kluk Darwin. Jeho výcvik je u konce, v současné době se svojí cvičitelkou prověřují jednotlivé dovednosti při tzv. chůzi na slepo, kdy má cvičitelka oči zakryté klapkami a pes musí prokázat svoje schopnosti ve stejných situacích, jaké ho čekají při vodění nevidomého. Darwin si vede moc dobře, je to zvídavý a snaživý pes, který má radost vždy, když „svého“ člověka potěší. Jeho budoucí páníček se ho už nemůže dočkat.

Další maturantkou je černá psí slečna Damina, kámoška do nepohody, vždy veselá, ochotně pracující, ráda se učí a za všech okolností dbá, aby svého člověka neztratila z očí. I ona již brzy dokončí výcvik a přestěhuje se ke své budoucí paničce.

Svou permanentně dobrou náladou si každého získá černá psí holka Darby, skvěle a ráda se učí a nic, ale opravdu nic ji nerozhází. V současné době se svojí cvičitelkou již jen procvičují veškeré dovednosti, které musí zvládat vodicí pes. I její panička se na svoji budoucí pomocnici a kamarádku moc těší.

Představujeme i krásnou blonďatou psí slečnu jménem Daya. Pod vzhledem urostlé princezny se skrývá velký a poctivý pracant, který svůj výcvik vnímá jako zábavu a nebylo nic, co by nezvládla rychle a dobře. I na ni už čeká její páníček, kterému bude skvělou oporou.

Poslední z dnes představených vodicích psů je černá fešanda Daki, hodná, milá a přítulná fenka, nesmírně chytrá a učenlivá, vždy blízko svého člověka. Rychle zvládá nové výzvy (a za nějakou ňamku ještě rychleji :-)). Daki je teď zhruba za polovinou výcviku a není žádných pochyb, že jej celý zvládne „bez ztráty květinky“ a nevidomému, který se stane jejím novým páníčkem, bude nepochybně velkou pomocnicí.

Příště vám přiblížíme naše pejsky, kteří jsou v současné době na počátku výcviku a „studium“ jim teprve začíná.