„Pomáháme lidem s těžkým zrakovým postižením.“

Časopis

Jeden svět

Kromě digitální knihovny určené nevidomým a slabozrakým osobám podporuje NF Mathilda také vydávání časopisů. V současnosti nabízíme ve zvukové podobě dvouměsíčník „Jeden svět“, jehož nová i archivní čísla si lze bezplatně stáhnout z těchto stránek. Cílem tohoto periodika je přiblížit problematiku nevidomých a slabozrakých lidí z co možná nejširšího úhlu všem zájemcům o ni a přispívat tak nejen k vědomí, že i s těžkou zrakovou vadou nebo úplnou ztrátou zraku se dá plnohodnotně žít, ale i k pochopení skutečnosti, že jsme všichni součástí jednoho světa, jen k jeho vnímání máme odlišné možnosti. Zatímco ostatní periodika zabývající se v České republice problematikou nevidomých a slabozrakých míří pouze

do jejich řad, časopis Jeden svět se svým určením celé široké veřejnosti stává projektem ojedinělým. Chcete-li se přihlásit k jeho odběru, pošlete nám e-mailem krátkou a jednoduchou zprávu s Vaší e-mailovou adresou na info@mathilda.cz

Jiří Mayer – redaktor
mobil: 774 564 599
jedensvet@mathilda.cz

Beránek

Beránek byl zábavný a vzdělávací magazín pro děti se zrakovým handicapem. A nejen pro ně. Vycházel na klasickém CD i v digitální podobě. Děti zde poslouchaly pohádky, scénky, hádanky a naučná putování, to vše hravou formou a veselou.

Náměty (např. Země hudby, Cesta kolem světa, Hračky, Beránek králem zvířat nebo Vánoční zázrak) i písničky byly převážně původní. Nahrávání převzali renomovaní herci (H. Kofránková, A. Goldflam, J. Franková, M. Hanuš aj.). Celkem vyšlo 8 CD.

V současnosti časopis Beránek nevychází, ale zde si můžete stáhnout některá čísla z archivu.

Polyfémos

Polyfémos byl zvukový hudebně-literární časopis se zaměřením na krásnou literaturu, poezii, esejistiku, dramatizace a hudebně-publicistické pořady. Začal vycházet jako doprovodné periodikum digitální knihovny pro zrakově postižené.

Jeho hlavním posláním bylo pravidelně informovat členy knihovny o knižních novinkách, přinášet recenze a životopisy autorů.

Časopis v současné době již nevychází, ale můžete se zaposlouchat do archivu. Některá čísla si můžete stáhnout níže…