„Pomáháme lidem s těžkým zrakovým postižením.“

Kalendář

Nadační fond Mathilda podporuje organizace a projekty, které nevidomým a těžce zrakově postiženým smysluplně pomáhají žít plnohodnotný život. Snažíme se ukázat všem, kteří chtějí pomáhat, že každá pomoc je důležitá, pokud se správně nasměruje. Hlavní myšlenkou Nadačního fondu Mathilda je co nejtěsněji propojit všechny ty, kteří pomoc potřebují s těmi, kteří pomáhat mohou a chtějí a s těmi, kteří vědí, jak pomoci.

Proto také NF Mathilda, jako jeden z mnoha aktivních projektů, vydává každý rok charitativní kalendář Pomáháme pomáhat. A zde pomáháte pomáhat vy všichni, kteří si kalendář koupíte třeba v našem Eshopu. Podpoříte tím především chov a výchovu štěňat, budoucích vodicích psů.

Pro představu – výtěžek z prodeje jednoho kusu kalendáře odpovídá nákladům na jeden týden výchovy jednoho štěněte.

Kalendář však v uplynulých letech pomohl i jiným důležitým projektům, například stavbě porodnice pro štěňata, Středisku výcviku vodicích psů SONS v Jinonicích, Konzervatoři Jana Deyla, projektu Mathilda junior camp či středisku pro sociální rehabilitaci společnosti Tyfloservis o.p.s..

Jednotlivé ročníky kalendáře vznikají buď jako autorské (Antonín Malý, Jadran Šetlík, Jan Altner), nebo jsou společným dílem více fotografů (Lucie Matos Claro, Herbert Slavík, Marek Kučera, Jan Altner …). Jedno však mají všechny ročníky společné. Na fotografiích vždy najdete významnou osobnost uměleckého či společenského života ve společností našich vodících psů.

Kalendář pro rok 2024

Eva Pavlová Vladimír PolívkaDavid VávraKateřina Marie TicháMichal PavlíčekJaroslav HutkaJanek LedeckýIvan Trojan
Vavřinec HradilekJan PirkJiří MádlMilan Šteindler

 

FoTograf: Jan Altner                   Grafika: Lexa Jaroš

 

V letošním roce se svědkem křtu našeho charitativního kalendáře staly prostory Autoklubu ČR v Opletalově ulici na Praze 1. Aktu samého se ujali paní Eva Pavlová, paní Eva Holubová a pan Jaroslav Hutka, kteří popřáli kalendáři prodejní úspěch a Mathildě mnoho dalších let „pomáhání pomáhat“. Hosté si rovněž mohli prohlédnout velkoplošné fotografie jednotlivých listů kalendáře. Zážitkem byla rovněž komentovaná prohlídka nádherného sídla Autoklubu ČR, za což autoklubu velice děkujeme, stejně tak za bezplatné zapůjčení reprezentačních prostor.

Kalendář pro rok 2023

Honza DědekRůžena MerunkováIgor BarešAdam MišíkZdeněk Pohlreich, Václav Marhoul, Jan Čenský, Tomáš Šebek, Lenka Filipová, Jakub Kohák, Arnošt Goldflam, Martin Kraus

 

FoTograf: Jan Altner                   Grafika: Lexa Jaroš

 

Tento rok jsme pro křest našeho charitativního kalendáře zvolili prostory koncertní a výstavní síně Atrium na Žižkově. Aktu samého se ujaly dámy – paní Růžena Merunková a Lenka Filipová. Hosté si rovněž mohli prohlédnout velkoplošné fotografie jednotlivých listů kalendáře.

Kalendář 2023-09
Kalendář 2023-09
Kalendář 2023-12
Kalendář 2023-12

Kalendář pro rok 2022

Libor BoučekKarel Demel, Xindl XAdam Svatoš – KatoVladimír SmutnýMartina SáblíkováVladimír ŠmicerDaniela KolářováMartin DejdarTomáš KlusMichal HoráčekVojtěch Kotek

Fotograf: Jan Altner                     Grafika: Lexa Jaroš

Letošní rok k nám byl vlídnější a tak křest kalendáře proběhl dne 4. 11. 2021 na místě spojeném s českým velikánem. Nebylo to nikde jinde, než v Divadle Járy Cimrmana. Už jen přítomnost ducha tohoto giganta všech oborů dala křtu až mystický nádech. Aktu samého se ujaly dámy Daniela Kolářová, Nela Čadilová z agentury Beans a pánové Jan Altner a Luboš Krapka.

Kalendar Mathilda 2022 Mathilda Nostitzová
Kalendar Mathilda 2022 Mathilda Nostitzová
Kalendar Mathilda 2022 vodotisk11