„Pomáháme lidem s těžkým zrakovým postižením.“

Jak získat vodicího psa

Zásadní pro spokojenost budoucích majitelů vodicích psů je péče o ně v době, kdy si u nás o pejska požádají. V našem týmu jsou momentálně tři kvalifikovaní instruktoři prostorové orientace a samostatného pohybu, kteří s každým zájemcem proberou jeho individuální potřeby. Pokud se domluvíme na tom, že máme pro zájemce vhodného pejska, příprava na předání psa bude probíhat po celou dobu přípravy psa.

Během výcviku psa je možné se setkávat a průběžně probírat všechna potřebná témata od výživy a péče o psa až po speciální povely potřebné pro komunikaci se psem. Při těchto kontaktech se vzájemně poznají budoucí majitel, cvičitel i pes. Cvičitel bude dobře znát prostředí, ve kterém se žadatel o pejska pohybuje, jeho tempo chůze i všechny potřeby. Budoucí majitel psa pozná jeho povahu, chování v různých situacích, ovladatelnost a přizpůsobivost. Pejsek si při setkáních zvykne na svého nového člověka a při předání už pro něj nebude úplně cizí.

Budoucí vodící pes - zatím v předvýchově

Pro přidělení příspěvku na pořízení vodicího psa Úřadem práce podle místa bydliště jsou dané podmínky dle zákona 329/2011 Sb.
Postup při podávání žádosti o příspěvek domluvíme v NF Mathilda s každým klientem individuálně – hlavně termín podání žádosti, dokumenty potřebné k žádosti i případný doplatek na pořízení psa přidělený Úřadem práce.

Vedoucí výcviku vodicích psů:

Ing. Hana Jasenovcová
mobil: 733 515 799
jasenovcova@mathilda.cz