„Pomáháme lidem s těžkým zrakovým postižením.“

SPUSTILI JSME NOVOU DIGITÁLNÍ KNIHOVNU. MÁ SKUTEČNĚ CO NABÍDNOUT

Pro naše těžce zrakově postižené klienty jsme spustili zcela novou digitální knihovnu.
Co nového přináší se nyní dozvíte z úst nejpovolanějších. Ředitel NF Mathilda, pan Luboš Krapka, byl duchovním otcem a hnacím motorem celého projektu: „Náš nadační fond se snaží přinášet těžce zrakově postiženým stále něco nového, vždy s cílem posunout se kupředu a novou službou přispět k vyšší kvalitě života našich klientů. Na jaře jsme spustili nový web, v červnu zahájili provoz atelieru hmatového modelování a 3D studia a nyní přicházíme s novou digitální knihovnou.
Její obsah a pestrost jsou opravdu výjimečné. Klienti, kteří se zaregistrují zde najdou více než 25 000 digitalizovaných knih, řadu filmových titulů s audio popisem, pro hudebně založené klienty v knihovně nabízíme notové zápisy
v braillském notopisu ve formátu txt, které lze vytisknout na braillské tiskárně či přečíst pomocí braillského řádku. A to není vše, součástí knihovny je i seznam 3D modelů, sloužících pro hmatové poznávání, které lze, po předchozí domluvě, v našem 3D studiu vytisknout. Uživatelsky dokonalejší a přívětivější je i obsluha.

Jsme si jisti, že naše nová digitální knihovna osloví jak čtenáře knihovny předešlé, tak že přivítáme i řadu čtenářů nových.“ Pokud vás předchozí slova zaujala, neváhejte a ozvěte se na knihovna@mathilda.cz.

Těšíme se na vás.
Tým NF Mathilda