„Pomáháme lidem s těžkým zrakovým postižením.“

Slyšet světlo, vidět hudbu

22. února se konala vernisáž fotografií na skle a to ve Sladkovského sále Obecního domu v Praze.


Autorem velkoformátových fotografií je Tomáš Vachuda, absolvent filmové školy v Písku. Fascinují ho klasické fotografické postupy. Při pokusech s různými materiály si vybral právě sklo, které díky svým vlastnostem dává fotce novou dimenzi. Téměř 200 let starý proces dokáže ohromit svou nádhernou kresbou a ve spojení s moderními postupy je zárukou nevšedního zážitku. Organizátorem akce je promotérská společnost ALVEDA s.r.o.

Za tímto účelem se nechali vyfotit: Iva Janžurová, Simona Stašová, Marta Kubišová, Petr Janda, Antonín Panenka, Adam Plachetka, Zdeněk Svěrák, Václav Neckář, Jiří Lábus a Marek Eben.

Výstavu fotografií na skle zahájil koncert nevidomé klavíristky Ráchel Skleničkové, saxofonisty Jakuba Blažka a flétnistky Simony Němcové.

Během koncertu všechny portréty hrály hudbou i životem. Na vernisáži byla přítomna i paní hraběnka Mathilda Nostitzová, Marta Kubišová, Václav Neckář a Antonín Panenka.

Všechny fotografie jsou originály a technikou zpracování jsou jedinečné. Jejich zakoupením můžete splnit sen některému z nevidomých.

Fotografie na skle budou k vidění od 23. 2. po dobu jednoho měsíce ve Francouzské restauraci Art Nouveau v Obecním domě. Pokud se budete chtít zapojit, je pro Vás vytvořena galerie obrazů na www.slysetsvetlo.com, kde je kontaktní formulář pro zájemce o nákup obrazů na skle.

Výtěžek z této akce poputuje na podporu nevidomých, např. na nákup hudebních nástrojů pro talentované umělce nebo jako příspěvek na pořízení čtyřnohého pomocníka – vodicího psa.

Toto může být cesta, jak někomu splnit jeho velký sen!


Děkujeme všem za podporu!