„Pomáháme lidem s těžkým zrakovým postižením.“

Proběhl 4. ročník benefičního festivalu Ikaros fest

Město Libušín ožilo 15. srpna 2020 již 4. ročníkem benefičního festivalu Ikaros fest, který ve prospěch Nadačního fondu Mathilda pořádá libušínská kapela Ikaros. Za nádherného počasí se libušínské náměstí brzy začalo plnit lidmi, kteří se přišli nejen pobavit u dobré muziky, chutného jídla a pití, ale zároveň pomoci dobré věci.

Program byl, jako vždy, bohatý a na své si přišli návštěvníci od batolete, až po zralé ženy či muže. Po vystoupení country kapely Kudrnáči a následné dětské show, následovala vystoupení rockových kapel Valrock a Destilát, zlatým hřebem večera byl pak tříhodinový koncert pořádající kapely Ikaros. Moderování celé akce se již tradičně ujal Standa Berkovec, Součástí programu a zároveň prezentace NF Mathilda byla, tak jako v letech minulých, ukázka práce a výcviku vodicích psů. Letos nás reprezentovali čtyřletý vodicí pes Antony se svojí sedmiměsíční kamarádkou, krásnou psí slečnou s romantickým jménem Fleur, která je t. č. v předvýchově. Pejsci se těšili značné pozorností, o pomazlení a pohlazení věru nebyla nouze. Však si také dokázali obě „příjemnosti“ labužnicky vychutnávat.

Milým překvapením pak byla návštěva naší zakladatelky a patronky, paní hraběnky Mathildy Nostitzové.

Stánek NF Mathilda byl častým cílem mnoha návštěvníků, kteří dobrovolným vstupným, vhozeným do naší kasičky či nákupem v našem obchůdku podpořili činnost NF Mathilda. Moc děkujeme. A náš dík patří pochopitelně i kapele Ikaros, městu Libušín, restauraci Komunál, hasičům města Svinářov (kteří sami dbali o dostatek pitné vody pro naše hafany) a mnoha dalším, kteří pomohli a pomáhají uskutečnit tuto skvělou akci. Přijďte se podívat na 5. ročník, nebudete litovat.