„Pomáháme lidem s těžkým zrakovým postižením.“

Naši hrdinové 2

Zmáčkněte ctrl + f

Vida

Vida k nám přicestovala ze španělské školy vodicích psů FOPG (La Fundación ONCE del Perro Guía). Je to krásná černá princezna, která by se měla stát posilou našeho chovného týmu. Cestování má „v malíku“, letadlo zvládla na jedničku a teď jí čeká, aby se naučila kromě češtiny všemu, co jí potká na cestách u nás, hlavně v Praze. Je to holka šikovná a má báječnou rodinu, která se ujala její výchovy, tak jí určitě vše půjde dobře.

Vida splnila všechny náročné podmínky pro zařazení do chovu, více než hladce prošla zdravotními i povahovými testy, a stala se tak chovnou fenkou, která osvěží náš chov a přinese do něj novou krev. Bydlí se svou aktivní početnou rodinou v Praze, kde samozřejmě dělá všem radost.

 
 
 
 
 

Chido

Chido se stal naším malým vyslancem. Vybrali jsme ho z našeho C týmu, aby odcestoval do španělské školy pro vodicí psy FOPG ( La Fundación ONCE del Perro Guía). Bude jistě „pilným žákem“, protože jeho naplánované poslání je, stát se posilou chovného programu španělské školy. Hodně štěstí – Buena suerte Chido.

Z Chida vyrostl báječný a vyrovnaný pes, který měl všechny předpoklady stát se chovným psem. Přestože všichni jeho sourozenci měli krásně zdravé nohy, Chida jeho loket vyřadil z dalšího procesu ve španělské škole FOPG. Vzhledem k tomu, jak si tam ale Chida oblíbila jeho rodina, rozhodli si ho ponechat, takže se z něj stal skvělý rodinný pes. My mu přejeme dlouhý spokojený život a hlavně pevné zdraví.

 
 
 
 
 

Cirk

Jmenuji se Cirk a jsem správný labradoří kluk. Nejenom, že mi všechno chutná, ale taky mě baví, když se pořád něco děje. Naštěstí mě můj páníček bere všude sebou, tak mám spoustu psích i člověčích kámošů a znám spoustu zajímavých míst a věcí. Do práce jezdíme autem, po Praze metrem nebo tramvají a taky chodíme hodně na prochajdy a tam je veliká legrace. Nejvíc mě baví páníčkův druhý pejsek Rudolf, hodně mě toho naučil, ale za chvilku budu větší než on, tak ho asi začnu něco učit já…

Cirk je sympatický puberťák, občas má ještě “švihlé” nápady, miluje akci, nemá rád zahálku. Je to ovšem chytrý kluk, který má práci rád, dává do ní veškerou svou energii … a že jí má hodně :-). Má rád mazlení i hry s ostatními pejsky, procházky v přírodě, ale výcvik a učení novým věcem má určitě radši. Je to prostě správný psí “pracant”, který své poslání psího průvodce určitě zvládne s nadšením a plným nasazením.

 
 
 
 
 

Cid

Cid je malý cestovatel. Od maminky odjel se svou sestrou do Děčína a teď bydlí v Praze. Má svou velkou rodinu, kde je panička a páníček na výchovu a dva príma kluci na hraní. Všichni se mu intenzivně věnují, tak se hezky učí a roste a získává spoustu nových dovedností. Stejně jako jeho bráškové je i Cid veselý labradoří kluk, kterého zajímá vše nové, psí a lidští kámoši a hlavně plná miska dobrého jídla 

Černý kluk s “čertovským pohledem a zlatou duší”, to je Cid. Je rád za hodného, svému člověku se snaží vyhovět, je učenlivý a rozvážný. Vstřícný pejsek, který při vyučování dává stále pozor, aby něco nezanedbal. Snaží se vyhovět, není zbrklý, je to pohodář, který je všude spokojený. Nejdůležitější je pro něj jeho lidský parťák… jeho kapsu, kde jsou pamlsky obzvláště miluje :-). Cid se pro práci vodicího psa prostě narodil, bude z něj spolehlivý psí průvodce.

Cid se po psí maturitě stal vodicím psem a přestěhoval se za svou paničkou Ivou do východních Čech. Rád ji doprovází a pomáhá jí v obou metropolích – Pardubicích a Hradci Králové.

Z Cidánka vyrostl rozvážný, šikovný a velmi hodný pejsek. Mimo vodění ho moc baví běhání po psím hřišti s dalšími pejsky, procházky kolem Labe, kde pozoruje nutrie u slepých ramen řeky,  oznávání nových lidí, zvířat, věcí, mazlení  a hry nejen s paničkou ale i s dětmi.

 
 
 
 
 

Cilka

Jmenuji se Cilka a jsem královského původu, protože moje maminka Liffi je „Královna matka“. Jako správná princezna jsem ráda hýčkaná a opečovávaná. Během dne si musím pětkrát až šestkrát zdřímnout, abych nabrala sílu na nejdelší spánek dne. Granulkový program je mi zpestřován jablíčky (Mňam), jahůdkami (Mňam), banánem (Mňam), borůvkami (Mňam). Ráda se mazlím, hraju s tetkou Odetou a Carmen, běhám po zahradě. Učím se poznávat svět, jak jen to jde (čumáčkem, ouškama, zoubkama i tlapičkama).

Cilka je veselá, šikovná holka, trochu jako čertík z pohádky… ,, já jsem malej, ale šikovnej!” Je velmi snaživá a učenlivá, za pamlsek by šla světa kraj :-),  je radost s ní pracovat, protože výcviku ke svému budoucímu povolání se věnuje naplno. Mimo to, je to samozřejmě mladá temperamentní fenka, co se ráda proběhne se svým psím kamarádem. Ovšem hra, kterou miluje ze všeho nejvíc, je hra s balónkem. Dokázala by při aportování této skvělé kulaté věci trávit klidně svůj veškerý volný čas.

Cilka po ukončení výcviku doslova „zapadla“ do života paní Janky z Prahy. Janka má velkou rodinu, nicméně často zůstávala sama doma. To se ale změnilo s příchodem Cilky. Veškeré pochůzky, návštěvy lékařů, procházky parkem i volný čas teď tráví společně. Veselá Cilka má sama pro sebe paničku na mazlení, hry s balonkem a hlavně jí může doprovázet na všech cestách. Někdy prý vezmou na procházku i manžela, když přijde brzy z práce, ale jinak si užívají dámskou jízdu  Jsme rádi, že si spolu tak rozumí a že vzniklo nové přátelství.

 
 
 
 
 

Chica

Chica je roztomilá blonďatá holčička. Je velmi klidná a každý si ji hned zamiluje. Parádně vychází s dětmi, miluje všechny lidi i ostatní pejsky. Roste jako z vody a miska s jídlem by mohla být bezedná. Už se nemůže dočkat sluníčka a tepla a všech těch báječných zážitků, které ji na výletech čekají. Vyrůstá společně s „bráchou“ Vojtou, jsou bezva dvojka a společně lumpačí.

Chica je roztomilá blonďatá holčička. Je velmi klidná a každý si ji hned zamiluje. Parádně vychází s dětmi, miluje všechny lidi i ostatní pejsky. Roste jako z vody a miska s jídlem by mohla být bezedná. Už se nemůže dočkat sluníčka a tepla a všech těch báječných zážitků, které ji na výletech čekají. Vyrůstá společně s „bráchou“ Vojtou, jsou bezva dvojka a společně lumpačí.

 
 
 
 
 

Charlie

Jmenuji se Mathilda Charlie. Jsem „k sežrání“ a moc dobře to vím. Do všeho jdu naplno. Když se mazlím, dvě lidské ruce na to nestačí. Když řádím, stěhuji nábytek. Když jsem na procházce, musím pozdravit všechny lidské i zvířecí kamarády. Každý den vymyslím novou lumpárnu. Rád pozoruji svět. Každou věc nebo činnost, která je pro mě nová, musím pečlivě prozkoumat – nejlépe vsedě, s mírně nakloněnou hlavou a vážným výrazem.

Když se řekne hodný pes, tak to je Charlie. Je klidný, mírný, nemá rád problémy, tak je sám nedělá. Miluje všechno, co může se svým člověkem podnikat, procházky v přírodě i po městě, zábavu i práci, divokou honičku s pejsky i klidný spánek kdekoliv. Je trochu “snílek”, výcvik mu jde tedy pomalu, ale jistě. Je moc spokojený, když se mu daří, za dobré slovo a za pamlsek udělá cokoliv. Bude z něj pohodový a spolehlivý parťák a pomocník.

Z Charlika se po ukončení výcviku stal klidný a pohodový  vodicí pes. Bydlí s paní Vlaďkou a celou její rodinou v Sedlčanech a spolehlivě jí vodí po jejích trasách. Přejeme jim samou radost a ať jim to spolu pěkně šlape.

 
 
 
 
 

Cedrik

Jmenuji se Cedrik, pořád někde lítám s páníčkama a všude jsem středem pozornosti. Když jsem doma, tak proháním dva pejsky a dva kocourky. Ničeho se nebojím. Jsem osobnost a občas se chovám jako puberťák, ale když chci, tak jsem i móóóc šikovnej.

Černý Cedrik, nohatý sympaťák, který svým vzhledem vždy zaujme. Cedrika baví vše, kde je nějaká akce, ať už se jedná o výcvik nebo nějakou hru. Chůze v postroji mu jde velmi dobře, dlouhé nohy ale znamenají dlouhý krok, a tak je Cedrik trochu “rychlík”. Je také citlivý a snaživý pes, a tak dává pozor na všechny překážky a nástrahy velkoměsta. Cedrik je moc hodný a milý, rád bude trávit čas se svým člověkem na cestách městem, na procházkách v přírodě, ale i doma jako pes mazlící. Samozřejmě nepohrdne psími společníky a hrou na honěnou, nebo společnou koupelí někde u rybníka.

 
 
 
 
 

Cira

Cira je roztomilá holka, která si ráda hraje s čímkoliv (děti, kočky, psi a jiné hračky). Je v celku odvážná, nebojí se lidí, aut, jezdících schodů a dalšího ,,lidského” provozu. Ochotně nosí v tlamičce cokoliv, včetně klíčů (od auta ideální ). Jedna z nejoblíbenějších činností je spánek.

Cira je „treperenda”, kterou všechno zajímá. Se stejnou energií prožene psí kámoše i se vrhne na učení nových věcí, no, možná krapet více energie dá do toho učení, neboť kde se rozdávají mňaminky, tam je i ona! Cira je velmi empatické zvířátko, “přísavka”, která člověka bezmezně miluje a chtěla by se s ním neustále mazlit, nebo mu alespoň něco podávat, najednou třeba i několik věcí – vodítko, balonek i botu :-). Výcvik jí jde snadno, je snaživá, ochotná, je radost s ní pracovat.

Cira úspěšně absolvovala zkoušku i celý výcvik, během kterého rostla před očima, až se usadila v pozici vyrovnané ,,šprtky‘‘, která přesně ví, co má dělat, práce ji moc baví, a za pochvalu se klidně rozkrájí. S novým páníčkem se nyní elegantně pohybují ve víru našeho hlavního města i na ne-jednoduchých místech v jejich bydlišti.

 
 
 
 
 

Zara

Křehká blondýnka, psí víla,…. tak nějak by se dala krátce popsat Zara. Je to něžná holka, drží se stále nablízku svého člověka a miluje všechno, co s ním může dělat. Baví jí výcvik i procházky, nemá ráda divoké hry s ostatními pejsky. Vypadá křehce, ale pro práci vodicího psa má velké předpoklady. V Praze je jako doma, i když v ní nevyrostla. Bude z ní pohodový průvodce a společník.

Zara k nám přijela z Výcvikovej školy pre vodiace a asistenčné psy. V Bratislavě se narodila a vyrostla, v Praze ji naučíme řemeslu vodicího psa. V Česku budou také vodit – naše klienty.

Děkujeme za spolupráci!

Zaruška po ukončení výcviku bydlí v Praze s paní Helenou. Hezky se jim spolu žije a vodí. Přejeme jim hodně štěstí a zdraví a ať jim to spolu pěkně šlape.

 
 
 
 
 

Ugo

Bratři v triku – Uno, Udo a Ugo – jsou jeden jako druhý… i třetí.  Těžko rozeznatelní podle vzhledu, jména, ale i podle povahy. Všichni tři jsou klidní, pohodoví, nenároční psi, kteří mají velké předpoklady stát se skvělými průvodci nevidomých.

Kluci k nám přijeli z Výcvikovej školy pre vodiace a asistenčné psy. V Bratislavě se narodili a vyrostli, v Praze je naučíme řemeslu vodicího psa. V Česku budou také vodit – naše klienty.

Ugo je mírný, klidný pes, který dělá všechno, co se mu řekne. Ve výcviku je spokojený, pracuje s klidem a rozvahou, ale rád se také proběhne s pejsky v parku nebo vyrazí na dlouhou procházku. Je to trpělivý pejsek, na kterého bude spolehnutí.

 
 
 
 
 

Uno

Bratři v triku – Ugo, Uno a Udo – jsou jeden jako druhý… i třetí. Těžko rozeznatelní podle vzhledu, jména, ale i podle povahy. Všichni tři jsou klidní, pohodoví, nenároční psi, kteří mají velké předpoklady stát se skvělými průvodci nevidomých.

Kluci k nám přijeli z Výcvikovej školy pre vodiace a asistenčné psy. V Bratislavě se narodili a vyrostli, v Praze je naučíme řemeslu vodicího psa. V Česku budou také vodit – naše klienty.

Uno je jemný, dobře ovladatelný pes. Je trochu „snílek“, ale naštěstí jeho snem je, stát se spolehlivým parťákem svého člověka. Všechno dělá pomalu, ale jistě. Při práci i na procházkách přírodou zůstává vážný a klidný. Bude z něj klidný a spolehlivý vodicí pes pro klidný život.

Uno dnes vodí svého páníčka nejen v místě bydliště na pochůzky, ale pomáhá mu se dostat i do zaměstnání, které má přes 150 km daleko, pánové se spolu tedy něco nacestují  Uno je hodný pes, který dělá to, co se mu řekne, jeho páníček je šikovný, a tak se jim spolu dobře daří! My jim přejeme, ať jim to takhle pěkně ,,šlape‘‘ i nadále!

 
 
 
 
 

Udo

Bratři v triku – Uno, Udo a Ugo – jsou jeden jako druhý… i třetí. Těžko rozeznatelní podle vzhledu, jména, ale i podle povahy. Všichni tři jsou klidní, pohodoví, nenároční psi, kteří mají velké předpoklady stát se skvělými průvodci nevidomých.

Kluci k nám přijeli z Výcvikovej školy pre vodiace a asistenčné psy. V Bratislavě se narodili a vyrostli, v Praze je naučíme řemeslu vodicího psa. V Česku budou také vodit – naše klienty.

Udo má ze tří bratrů nejvíce temperamentu. Všechno ho zajímá a baví, je spokojený ve výcviku i na procházkách do přírody. Miluje hru s balonkem nebo i jinými hračkami. Je to veselý, příjemný pes, ve výcviku dělá pokroky, bude z něj skvělý parťák a společník.

Udo se stal členem jedné rodiny ve Veselí nad Lužnicí, do které svou kamarádskou, mazlivou a spolehlivou povahou zapadl hned od prvního dne. Se svým lidským „bráškou“ Vojtou dokáže vymyslet spoustu zajímavých her plných vtipu a radosti. Jakmile si vezmou ke hře míček, zábava bývá opravdu nekonečná.

Od paničky se nehne ani na krok a dohlíží nad každodenními domácími pracemi. Při procházkách po městě dává velký pozor, aby se vždy v pořádku vrátili domů. Svojí práci průvodce bere velmi vážně a svědomitě. A když má chvilku volného času, spokojeně si odpočívá na svém pelíšku a nechá si zdát sny o psím ráji!

 
 
 
 
 

Spike

Spike je malý, ale šikovný. Je to veselý pracant, který už jako štěňátko získal spoustu informací o životě nevidomého člověka. Jako správný zástupce plemene border kolie má nejradši ze všeho aportování balonků :). Je ale také velmi chytrý a učenlivý, a tak práci, pro kterou je připravován, bude mít už za chvilku ,, v malíku“.

Spike již složil zkoušku vodicího psa, a tak se odstěhoval ke své paničce Petře do Luhačovic.

Spike je šikovný a přátelský pes, kterého jeho poslání baví. Vždy se těší do postroje, a my doufáme, že mu jeho nadšení zůstane a bude paní Petru provázet ve zdraví celý jeho život.

 
 
 
 
 

Sam

Zlatý retrívr Samík je temperamentní zástupce svého plemene, možná právě proto ho výcvik velmi baví. Rád se učí hlavně cviky, kde má za úkol něco najít, a tak už umí vyhledat dveře, jezdící schody i lavičky. Samozřejmě má také rád společnost, a to jak s lidskou, tak psí. Miluje hry všeho druhu, jeho nejoblíbenější hračkou je tenisový míček, ovšem plyšovým zvířátkem také nepohrdne.

Ze Sama je již vodicí pes s ,,maturitou“!
Na Samíka se těšila paní Olga z Ostravy. Už od prvního setkání bylo vidět, že sympatie jsou oboustranné, a my věříme, že jejich společné soužití jim bude přinášet jen radost. A hlavně, že Samík bude tím nejlepším průvodcem a oporou pro svou novou paničku.

 
 
 
 
 

Blondi

Blondi vypadá jako andílek, ale je v ní i kus čertíka. Všechno jí baví, má radost z jakékoliv činnosti, ať je to práce, zábava nebo nějaká lumpárna. Umí být veliký mazel a také rovnocenný parťák ve hře s dětmi nebo s ostatními pejsky. Prostě Blondi je veselé štěně a toto období si užívá se svými lidskými i psími přáteli měrou vrchovatou.

Z Blondi vyrostla šikovná, milá a hodná holka, která měla všechny předpoklady stát se báječným vodicím psem. Zdravotní testy bohužel naše plány změnily, Blondi prožije krásný život rodinného psa a my jí přejeme hlavně pevné zdraví.

 
 
 
 
 

Amber

Amber se svou sestrou Abbie k nám přicestovaly ze slunné Malty. Sestry pochází z francouzského chovu vodicích psů a my doufáme, že se jedna z nich stane posilou našeho chovu.

Amber je milá, citlivá a vnímavá holka. S radostí objevuje nový svět v nové zemi, na některé věci je opatrnější, ale náladu si nedá zkazit ničím. Je vnímavá a učenlivá, všechno jí zajímá. Také češtinu již ovládá bezchybně.

Amber postoupila do výcviku. Vyrostla z ní temperamentní, zvídavá holka, která je ve velkém městě jako doma. Do práce dává veškerou svou energii, je učenlivá a snaživá. Miluje práci i zábavu, nemá ráda nečinnost. Obzvláště ráda má všechny pejsky na světě, někdy až moc :-). Pokud výcvik úspěšně dokončí, bude skvělým společníkem pro energického člověka, který její temperament ocení.

Amber nakonec výcvik nedokončila. Je to moc šikovná a pracovitá holka, ale příliš vzrušivá. Výcvik jí šel „jako po másle“, ale nesměla by na svých cestách potkávat žádné jiné pejsky. Zájem o ně má příliš velký, nedokáže se při setkání s nimi soustředit na práci. Nebyla by spolehlivým a bezpečným průvodcem nevidomého člověka. Našla své místo k životu v nové rodině a daří se jí moc dobře.

 
 
 
 
 

Abbie

Abbie se svou sestrou Amber k nám přicestovaly ze slunné Malty. Sestry pochází z francouzského chovu vodicích psů a my doufáme, že se jedna z nich stane posilou našeho chovu.

Abbie je veselá holka, má stále dobrou náladu a má radost ze všeho, co se kolem ní děje. Velice rychle se aklimatizovala v novém prostředí, nevadí jí nic z hlučné a uspěchané Prahy. Dobře se učí nejen češtině, ale i všemu, co vodicí pes ke své práci potřebuje.

Jsme moc rádi, že Abbinka splnila naše očekávání a náročné podmínky pro zařazení do chovu. Přinesla k nám „novou krev“ z fracouzského chovného centra vodicích psů (CESECAH – Centre d’Etude, de Sélection et d’Elevage de Chiens guides d’Aveugles et autres Handicapés).

21. září 2018 přivedla Abbie na svět svá první štěňátka, nešetřila a narodilo se jich rovnou 10 :-), 5 kluků a 5 holčiček. Abbinka je báječná máma a svou velkou rodinu zvládá skvěle.

Abbie není žádný „troškař“. Ve svém druhém vrhu, 16.1. 2020 porodila 11 žlutých štěňátek, 7 kluků – Fabio, Falco, Frodo, Forrest, Figo, Fozzie, Fellow a 4 holky – FeeBee, Femi, Fleur a Fanny. Je to opravdu pěkná nadílka štěňat, ale Abbie je skvělá máma a péči o početnou rodinku opravdu umí. Máme z ní velikou radost :-)).

 
 
 
 
 

Sisi

Sisinka je malá vzrůstem, ale je to pilná, pracovitá holka a paměť má jako slon. Co se jednou naučí, to je pro ní závazek, který bere vážně. Když má volno, tak si to umí užít. Jako správný labrador miluje pohyb, hry všeho druhu a ve vodě plave jako vydra. Nicméně v práci je vážná, opatrná a precizní, jednou bude zodpovědným průvodcem se skvělou pamětí na trasy po kterých bude doprovázet svého pána nebo paničku.

Sisi k nám přijela z Výcvikovej školy pre vodiace a asistenčné psy. V Bratislavě se narodila a vyrostla, v Praze jí naučíme řemeslu vodicího psa. V Česku bude také vodit – naše klienty.

Děkujeme za spolupráci!

Sisi má již po maturitě a vodí svoji paničku po městě Chocni. Slečna Michaela má maturitu teprve před sebou, tak jí Sisinka vodí hlavně do školy a chová se tam vzorně, aby to svojí paničce nepokazila :-). Míše držíme palce k jejím studijním úspěchům a ať jim to se Sísou pěkně „šlape“.

 
 
 
 
 

Tullamore

Tullamore je malý (avšak velmi rychle rostoucí) německý ovčák, kterému vybírali jméno fanouškové našich stránek na sociální síti Facebook. Od té doby se na něj tedy volá Tullo, Tulli, ale i Tullachu nebo Tulláku – naštěstí se však nikde netoulá.

Je to štěně šikovné, nebojácné (někdy až moc) zvídavé. Těšíme se na jeho další kroky a pokroky, zatím ho nejvíce baví zlobení, ale my z něj ten skrytý potenciál vykřesáme. Je to ohromný mazel a „mamánek“, tak mu držme palce, ať mu ta výchova jde pěkně od tlapky!

Tullamora ve výchově podporuje Dobrá miska.
Děkujeme!

Tullamore bohužel nepostoupil do výcviku přes zdravotní testy – v roce mu byla diagnostikována těžká forma artrózy obou loketních kloubů a musel neprodleně na operaci. Po dvouměsíční rehabilitaci se odstěhoval do své nové rodiny. Z Tullamora se tedy bohužel nestal vodicí pes, ale i tak přináší svým lidem do života spoustu radosti jako čtyřnohý rodinný parťák – a nám nezbývá než poděkovat této skvělé rodině za báječný domov pro ,,našeho“ ušáka! 

 
 
 
 
 
 

Becky

Becky je naše princeznička, narodila se „královně matce“ Liffi jako jediné štěně ve vrhu B. Svou roli jedináčka si dokázala pěkně užít, od malinka byla moc hodná a maminka jí náležitě rozmazlovala. Teď už se vydala do světa aby poznávala nové a zajímavé věci. Becky je veselé štěně, které se rychle a dobře učí všemu novému a my se moc těšíme, že z ní vyroste zdravá a krásná holka, nástupkyně své báječné maminky.

Becky dělá čest svým předkům, je to pracovitá, chytrá a učenlivá holka, která od prvních dnů výcviku jde do všeho s plným nasazením. Práce je pro ni radost, baví jí vše nové, nic pro ni není těžké. Co se naučí bere hned za své a občas uplatňuje i svoje vlastní nápady. Vyzná se v rušném městském provozu, bude z ní sebevědomý a spolehlivý psí parťák.

Z Becky už je zdatný vodicí pes a doprovází paní Evu. Každý den spolu cestuji z okraje Prahy až do centra do práce a jde jim to dobře. Becky se s Evou rozhodně nenudí a je spolehlivou průvodkyní na náročných trasách. Přejeme jim šťastné cestování, ať jim to spolu pěkně jde.

 
 
 
 
 

Ramonka

Ramonka je černá princezna, hrdá a vznešená. Má elegantní chůzi i chování. Je učenlivá, vše nové ji zajímá, nemá ráda nečinnost a nudu. Moc hezky se s ní pracuje, výcvik ji baví, je vstřícná, citlivá a vnímavá. Má ráda dlouhé procházky se svým milovaným člověkem – je jedno jestli ruchem velkoměsta anebo krásnou přírodou. Pro práci vodicího psa má nadání po svých předcích a proto jednou bude hrdou a oddanou psí průvodkyní.

Ramona k nám přijela z Výcvikovej školy pre vodiace a asistenčné psy. V Bratislavě se narodila a vyrostla, v Praze jí naučíme řemeslu vodicího psa. V Česku bude také vodit naše klienty.

Děkujeme za spolupráci!

Ramonka úspěšně ukončila výcvik a stala se  pomocnicí naší kolegyně Blanky, kterou vodí v náročném prostředí hlavního města. Denně spolu cestují do kanceláře v centru Prahy, volna si užívají v parcích plných pejsků a daří se jim spolu moc dobře. Ramonka si stále zachovává svou eleganci a šarm a je také hodnou a ohleduplnou parťačkou své předchůdkyně Karmelky, která si užívá zaslouženého důchodu. Tak ať se Vám holky všem dobře daří.

 
 
 
 
 
 
 

Soník

Soník je černý krasavec, který má za všech okolností dobrou náladu. Je to prima kluk s veselými nápady, občas vymyslí i nějakou lotrovinu, ale hlavně je to hodný, dobře ovladatelný, vnímavý pes s jemným a mírným charakterem. Je společenský, miluje všechny lidi a nejvíc miluje svého člověka, kterému se snaží vyplnit všechna jeho přání. Soník bude ideální psí pomocník a parťák.

Sony k nám přijel z Výcvikovej školy pre vodiace a asistenčné psy. V Bratislavě se narodil a vyrostl, v Praze ho naučíme řemeslu vodicího psa. V Česku bude také vodit naše klienty.

Děkujeme za spolupráci!

 
 
 
 
 

Sofie

Sofinka je černý „diblík“, všude jí je plno. Nikdo ji nikdy neviděl smutnou nebo se špatnou náladou, svou radost by mohla rozdávat. Nic a nikdo jí nerozhází, miluje všechny lidi a celý svět. Je připravena kdykoli vyhovět přání svého člověka. V malém těle má velké psí srdce, které má doslova „na dlani“. Je pracovitá a učenlivá, nic pro ni není problém. Je radost ji sledovat, jak se výcvikem formuje v šikovného a oddaného psího pomocníka.

Sofie již dokončila svůj výcvik a vodí paní Dášu v Táboře. Rychle se zabydlela, naučila se nové trasy a stala se veselou parťačkou paní Dáši a celé její rodiny. Přejeme jim samou radost a pohodu a ať jim to spolu pěkně „šlape“.

 
 
 
 
 

Aramis

Aramis, černý pejsek s „duší anděla“. Jako malé štěňátko se nikdy do ničeho nehrnul jako první, počkal, co sourozenci vymyslí a potom se velice rád přidal. Je to klidný pejsek, dobře ovladatelný, ve výchově chodí hodně mezi děti a moc si to užívá.

Aramis bohužel neprošel zdárně zdravotními testy v jednom roce věku. Nebude z něj tedy vodicí pes, ale našel si své místo v životě a má se moc dobře.

 
 
 
 
 

Antony

Antony je živý, veselý a „usměvavý“ pes. Od malinka měl velkou radost z lidí, je to kontaktní, mazlivý pejsek. Ve výchově dochází na Pedagogickou fakultu v Praze, kde bývá i u zkoušek a u státnic. Také chodí do různých jiných škol, kde plní svůj velký úkol – mazlení.

Antony vyrostl v krásného městského psího kluka. Na cestách Prahou ho nemůže nic překvapit, rychle se učí a má vždy radost z dobře odvedené práce. Moc rád chodí na návštěvy ke svému budoucímu páníčkovi, který nikdy nezapomene na nějakou tu laskominu a už se nemůže Toníka dočkat.

Výcvik skončil, Toník úspěšně „odmaturoval“ a přestěhoval se do rodiny ke svému páníčkovi Zdeňkovi. Jelikož se mezi nimi už při květnovém setkání rozhořela „láska na první pohled“, oba byli v den stěhování šťastni jako blecha. A protože už měli natrénováno, hned od druhého dne začali vyrážet na cesty Prahou.

Denně spolu také chodí do práce, kde Toník dře až do úmoru 

A stal se tak ihned platným členem redakčního týmu. Jak známo, samá práce a žádná legrace deformuje osobnost, a tak si najdou čas i na sport a relaxaci.
Hodně štěstí kluci!

 
 
 
 
 

Angelika

Angelika je od mala zvídavá holka, všechno nové ji vždycky zajímalo. Mezi sourozenci byla „malá a šikovná“. Je fajn, že jí to zůstalo, má moc ráda učení a poznávání nových a zajímavých věcí. Rodina, která ji vychovává, má pro ni tak bohatý program, že je její zvídavost naplněna měrou vrchovatou.

Když má Angelika dobrou náladu dokáže z radosti zazpívat operní árie, že by se za ně nemusela stydět i leckterá světová diva. To jen nacvičuje, kdyby jí nevyšla kariéra vodicího psa . Nicméně práce jí jde dobře od tlapky. Pracuje s jistotou a klidem, ze kterého ji nic nevyvede. Učí se dobře a s radostí očekává další a další povely.

Angelika složila maturitní zkoušku a ještě s mokrým vysvědčením odjela za novou paničkou až do nejzápadnějšího koutu naší republiky – do Aše. Paní Hanka je učitelkou hudby a stala se hrdou majitelkou již čtvrtého vodicího psa. Přejeme jim hodně štěstí a zdraví.

 
 
 
 
 

Anika

Anika byla mezi štěňaty vždycky „ta hodná“. Nebyla tvůrcem různých her, ale také nikdy žádnou legraci nezkazila. Se svou paničkou ve výchově zažívá spoustu různých aktivit, je učenlivá, a je moc dobře, že „hodnou holkou“ je stále.

Anika bohužel neprošla zdárně zdravotními testy v jednom roce věku. Nebude z ní tedy vodicí pes, ale našla si své místo v životě a má se moc dobře.

 
 
 
 
 

Adrian

Adrian se narodil jako největší ze všech sourozenců, od mala je to pohodový pejsek. Vždycky byl takovým klidným „prvkem“ v celé partě štěňat – až na jídlo, u něj byl vždy první. Adrísek se svou současnou paničkou dochází do učeben Zemědělské univerzity v Praze a je „vzorným studentem“.

Adrian bohužel neprošel zdárně zdravotními testy v jednom roce věku. Nebude z něj tedy vodicí pes, ale našel si své místo v životě a má se moc dobře.

 
 
 
 
 

Alex

Alex byl jako malé štěňátko „tvůrcem hry“, je to radostný, veselý pejsek, většinou byl u všeho první. Stále je zvídavý a hravý, má rád, když se něco děje. Je jedno, jestli vyráží na procházky do přírody nebo na cesty městem. Vyrůstá v Praze a je v rušném městě spokojený.

Alex je hodný, mazlivý, ale i temperamentní pes, co je opravdu pro každou srandu. Velmi rád běhá se svými psími kamarády. Ve výcviku je šikovný, jakmile se naučí něco nového, moc rád to pak všem ukazuje. Doufáme, že mu jeho nadšení z učení nových věcí zůstane na vždy, a že z něj bude dobrý vodicí pes.

Alex úspěšně dokončil výcvik a stal se tak právoplatným vodicím psem. Jeho nový páníček pan Peter na něj čekal až v Německu v malém městečku blízko Würzburgu. Alex se do nového domova těšil, byl se tam totiž během výcviku podívat a moc se mu tam líbilo. Pan Peter hodně cestuje a my mu přejeme, ať mu to spolu s Alexem vydrží, ať je Alex dobrým průvodcem a budeme se těšit, že se někdy přijedou podívat za námi do Čech.

 
 
 
 
 

Albert

Albert byl vždycky po;hodář s vlastním názorem. Uměl být první u jídla i u hry, ale také klidně poslední, když měl něco jiného na práci. Má rád, když je středem pozornosti, což se mu splnilo u jeho současné paničky. Vyrůstá v Praze a je ozdobou kancelářských prostor jedné firmy.

Náš Albert odcestoval na Maltu. Bude pracovat jako vodicí pes v této malé ostrovní zemi. Albert je náš první zahraniční „vyslanec“, my mu přejeme hodně štěstí a těšíme se, že se naše spolupráce s Maltou i dalšími zeměmi bude zdárně rozvíjet a rozšiřovat.
Good luck Albert  

Albert skutečně zdárně prošel výcvikem a stal se z něj vodicí pes na Maltě, kde má báječnou rodinu, ve které dělá radost a svou paničku spolehlivě vodí. Skvěle se také vyrovnal s místními teplotami, a tak je z něj již vysmátý jižan

 
 
 
 
 

Igar

Igar je pejsek s výraznou osobností, pyšný na svůj původ. Z ušatého „ošklivého kačátka“ se postupně klube krásný a elegantní německý ovčák. Je to klidný pes, ničeho se nebojí, má rád lidi i ostatní pejsky. Má také hodně vysoké sebevědomí, líbí se mu když se všechno „hraje podle jeho not“.  Čas ukáže, jestli pro něj bude řemeslo vodicího psa to pravé.

Igar bohužel neprošel zdárně zdravotními testy v jednom roce věku. Nebude z něj tedy vodicí pes, ale našel si své místo v životě a má se moc dobře.

 
 
 
 
 

Perry

Perry je milý a hodný psí mladík. Má rád společnost a s každým by si chtěl hrát. Když ale oblékne postroj, stává se z něj vážný student, který ochotně plní úkoly. Je to velice příjemný „parťák“, dobře ovladatelný, opatrný a svědomitý. Jistě z něj bude šikovný psí pomocník.

Perry k nám přijel z Výcvikovej školy pre vodiace a asistenčné psy. V Bratislavě se narodil a vyrostl, v Praze ho naučíme řemeslu vodicího psa. V Česku bude také vodit naše klienty.

Děkujeme za spolupráci!

Perry má nového páníčka. Bydlí spolu ve Zlíně v domečku se zahrádkou a Perrýsek se stal parťákem i průvodcem panu Vojtovi. My jim přejeme hodně zdraví a vzájemné lásky.¨

 
 
 
 
 

Pelé

Pelé je báječný, milý pejsek, hodný a poslušný, říkáme mu tedy Pelíšek. Dokáže být malým štěňátkem, pokud je čas na hru, na druhou stranu vážným a pracovitým psem, když je čas na práci. Ve výcviku se s ním moc hezky pracuje, má klidnou a vyrovnanou povahu, do všeho jde s rozvahou, nic mu nevadí, všude se mu líbí.

Pelé k nám přijel z Výcvikovej školy pre vodiace a asistenčné psy. V Bratislavě se narodil a vyrostl, v Praze ho naučíme řemeslu vodicího psa. V Česku bude také vodit naše klienty.

Děkujeme za spolupráci!

Pelíšek úspěšně dokončil výcvik a stal se průvodcem a parťákem Honzy z Plzně. Od prvních minut společného života se mají moc rádi, Pelé Honzovi doslova „rozsvítil jeho svět“. My jim přejeme hodně zdraví,  spoustu společných šťastných kilometrů a krásných zážitků.

 
 
 
 
 

Norisa

Noriska je pejsek plný veselých nápadů. Je učenlivá a všechno jí baví. I výcvik jí dělá radost, protože může uplatnit svou nápaditou povahu. Práci vodicího psa přijala s noblesou, cítí se být „důležitá“ a líbí se jí to natolik, že už opouští i své vlastní veselé nápady. Noriska je moc příjemný parťák, milá, poslušná a přitom veselá.

Noriska k nám přijela z Výcvikovej školy pre vodiace a asistenčné psy. V Bratislavě se narodila a vyrostla, v Praze ji naučíme řemeslu vodicího psa. V Česku bude také vodit naše klienty.

Děkujeme za spolupráci!

Noriska už bydlí v Ostravě. Ve výcviku byla moc šikovná a věříme, že bude i ve svém pracovním životě. S paní Maruškou se mají moc rády a dobře se jim vodí. My jim přejeme hodně štěstí.

 
 
 
 
 

Norik

Norik je pes plný radostné energie. Náladu si nedá zkazit snad ničím. Je připraven kdykoli pustit se do práce, ať je jakkoli náročná. Je to aktivní pes, veselý, ale také citlivý gentleman s dobrým vychováním. Norik je pracovitý a oddaný pes, pro svého člověka by se možná i „rozkrájel“.

Norik k nám přijel z Výcvikovej školy pre vodiace a asistenčné psy. V Bratislavě se narodil a vyrostl, v Praze ho naučíme řemeslu vodicího psa. V Česku bude také vodit – naše klienty.

Děkujeme za spolupráci!

Norik úspěšně dokončil svůj výcvik a byl předán nové majitelce. Bohužel se u něj za nějaký čas po předání projevily vážné zdravotní problémy, kvůli kterým nemůže svou práci vodicího psa vykonávat. Velmi nás to mrzí a přejeme mu hodně radosti v jeho nové rodině na Slovensku, kde prožije šťastný život domácího mazlíčka a psího kamaráda.

 
 
 
 
 

Niki

Niki je šikovná a pracovitá holka, která si zachovává duši dítěte. Je spolehlivá, ve škole by určitě seděla v první lavici. Je to „jedničkářka“, pilná, všemu se věnuje naplno – práci i zábavě. A protože práce je pro ni vlastně zábava, tak jí jde učení se novým věcem velmi rychle.

Niki k nám přijela z Výcvikovej školy pre vodiace a asistenčné psy. V Bratislavě se narodila a vyrostla, v Praze ji naučíme řemeslu vodicího psa. V Česku bude také vodit naše klienty.

Děkujeme za spolupráci!

Nikolka má výcvik za sebou a bydlí u své paničky Věry v Kraslicích. Novou rodinu si rychle oblíbila a má tam i nového psího kamaráda Sorbíka. Svou paní vodí nejen doma, ale občas vyjedou i k sousedům za hranice. Přejeme jim mnoho společných zážitků a nachozených kilometrů.

 
 
 
 
 

Max

Maxík má na světě nejradši dvě věci – lidi a jídlo. Do ničeho se nevrhá zbrkle, ale s rozmyslem. Učí se pomalu, ale jistě. Nic ho nerozhází a vždy je „propojen“ se svým člověkem a hezky o něj pečuje. Je to klidný a pohodový pes s velkým srdcem dobráka.

Max k nám přijel z Výcvikovej školy pre vodiace a asistenčné psy. V Bratislavě se narodil a vyrostl, v Praze ho naučíme řemeslu vodicího psa. V Česku bude také vodit – naše klienty.

Děkujeme za spolupráci!

Maxík už bydlí u nového pána. Pana Josefa doprovází nejen po městě, ale užívají si i krás Máchova kraje. Pan Josef říká „Maxík je takový náš starosta!“ My jim přejeme málo starostí a mnoho společných kilometrů životem.

 
 
 
 
 

Minka

„Jsem malá, ale šikovná“ mohla by říkat Minka slovy malého, veselého a trochu popleteného čertíka z pohádky…  Občas sice také ještě něco poplete, ale protože je pilná a učenlivá, brzy se všechno naučí. Je poslušná a ráda tráví čas v blízkosti svého člověka. Je veliký mazel, nejlepší je prý drbání na bříšku, to by si dokázala užívat celé hodiny. Minka, je veselý, oddaný pejsek s milým úsměvem.

Minka k nám přijela z Výcvikovej školy pre vodiace a asistenčné psy. V Bratislavě se narodila a vyrostla, v Praze ji naučíme řemeslu vodicího psa. V Česku bude také vodit – naše klienty.

Děkujeme za spolupráci!

Minka už bydlí v Lounech se svou novou paničkou Blankou a její rodinkou. Minka byla vždy hodná, přítulná a věrná kamarádka, věříme, že tomu bude tak i nadále.

Přejeme jim do společného života hodně štěstí a zdraví!

 
 
 
 
 

Molly

Když se řekne hodný pes, tak to je Molly. Nebaví jí zlobit, má radost, když mají radost všichni okolo ní. Radovat se umí jako malé štěně, ale pracuje s rozvahou. I v práci nerada dělá chyby, snaží se vždy vyhovět. Je pečlivá a snaživá. Svému člověku odevzdá opravdu celé své psí srdce.

Molly k nám přijela z Výcvikovej školy pre vodiace a asistenčné psy. V Bratislavě se narodila a vyrostla, v Praze ji naučíme řemeslu vodicího psa. V Česku bude také vodit – naše klienty.

Děkujeme za spolupráci!

Molly má novou paničku. Bydlí spolu ve Valašském Meziříčí a Mollinka se stala věrnou průvodkyní a společnicí paní Ladislavy. My jim přejeme hodně zdraví a radosti.

 
 
 
 
 

Sasha

Sashu mají všichni rádi. Získává si je veselou a aktivní povahou. Každý den je pro ni výzvou, příslibem nového dobrodružství. Její svět má „spoustu barev“ a Sasha má nejraději barvy hodně veselé. Když se povede tyto barvy dobře sladit s barvami jejího člověka, bude z ní skvělý vodicí pes a báječný životní přítel a parťák.

Sashenka bydlí se svou paničkou v Milovicích na kraji města, mají to blízko i do lesoparku, kam spolu rádi chodí trávit volný čas. Paní Alenka je velmi sportovně založená, a tak se Sashenka věnuje nejen svému povolání vodicího psa, ale i zvyšování kondice běháním. Jezdí spolu na rekondiční pobyty malých sportovců, kde se Sasha stala oblíbeným maskotem.

Paní Alenka je moc ráda, že Sashu má, stala se s ní mnohem samostatnější a už netráví volný čas sama.

 
 
 
 
 

Abigail

Abinka je jako princezna Zlatovláska. Její pohádka by mohla být o tom, jak se ze střapatého kašpárka může stát psí slečna, která si je vědoma svého majestátu. Je pracovitá, šikovná, svého člověka miluje, ale stále si zachovává hrdost a důstojnost zlatého retrívra. Umí se dobře chovat kdekoliv. I v kině. Například Jamese Bonda prospala velmi důstojně.

S hrdostí oznamujeme, že naše Abinka už má maturitu a přestěhovala se ke své nové rodině. Vodí pana Petra v Praze a dobře se jí vodí 

Všichni jim přejeme hodně štěstí a spoustu společných krásných zážitků!

 
 
 
 
 

Bianka

Bianka je velice šikovná psí holčička, i když dnes z ní vlastně roste spíše mladá slečna. Už nyní suverénně zvládá eskalátory, tramvaje, obchodní centra i další nástrahy velkoměsta. Nadšeně nosí cokoliv v tlamě, za piškot se klidně přetrhne, ale moc ráda si hraje také se svými psími kamarády, i když není nad pomazlení s těmi lidskými.

Uteklo to jako voda a nastal čas, aby i Bianka nastoupila do školy. Je to vzorná žačka, ráda poznává nové věci, je to veliká šikulka.

Bianka se do své nové paničky Martiny zamilovala na první pohled a s radostí se zabydlela v novém domově v Plzni. Za krátkou chvíli se spolu naučily bezpečně projít ty nejdůležitější trasy po městě a s nadšením prozkoumávají i blízký přírodní park kolem řeky. Jsou to šikovné holky a moc jim to spolu sluší. My z nich máme velikou radost a přejeme jim hodně štěstí na společné cestě!

 
 
 
 
 
 

Beetle

Beetle je veselý chlapík a prima parťák, co rozdává radost kolem sebe, i zcela neznámým lidem. Stačí ho jen podrbat a chmury jsou rázem pryč. Umí být hravý a veselý se psími kamarády, poslušný a hodný jak beránek, ale také paličák, když se mu něco nechce. Jako správný malý kluk se umí nadchnout skoro pro všechno, jen výstava obrazů ho moc nebavila, ale sochy jsou prý lepší, na jednu si i zaštěkal.

Beetle nám roste. Je ještě pořád tím potrhlým štěnětem. Ale třeba na lidi při vítání skáče minimálně ani do misky se nevrhá jako blázen, ale vyčká na pokyn.

Je přátelská. S každým psem by se nejraději kamarádil a s dětmi by snad odešel kamkoli a hrál si a hrál.
Se svou dočasnou paničkou jezdí často autobusem, metrem, vlakem. Autobus Beetla už docela baví, jen vysokého vlaku se bojí, po schůdkách nevyleze.

Beetle ještě není stoprocentně poslušný. Zvláště pokud je rozdováděný. Je roztomilý, hravý, veselý, ale už se asi bude muset trochu přitvrdit. Vždyť už mu je 8 měsíců. A za krátko začne jinačí výcvik….

Beetle (Bíťa) už bydlí se svou novou paničkou Simčou v Jablonci nad Nisou. Bíťa je kamarád s velkým srdcem. Je to mazlivý, hodný a ochotný pes, který je stále pozitivně naladěn. Do postroje se těší vždy a tak věříme, že spolu s paničkou prochodí celé své město křížem krážem a budou stále veselí a zdraví.

 
 
 
 
 

Liffi

S velkou radostí a potěšením Vám oznamujeme, že naše první chovná fena již není pouhým krásným snem.

Jmenuje se Liffi a narodila se ve Výcvikové škole vodicích a asistenčních psů v Bratislavě, která se dlouhé roky věnuje špičkovému chovu labradorských retrívrů, jejichž původ je v amerických a australských školách pro výcvik vodicích psů.

Děkujeme Výcvikovej škole pre vodiacich psov ÚNSS, velmi děkujeme Nadaci ČEZ, která nákup naší první chovné feny umožnila a v neposlední řadě velké díky všem, kteří nám pomohli nastartovat náš vlastní chov vodicích psů, báječných kamarádů a pomocníků nevidomých lidí.

Zpráva, kterou jsme všichni s napětím očekávali. Máme nové psí přírůstky. V pondělí 4. 4. 2016 během odpoledne přivedla naše chovná fenka Liffi na svět hned celou novou psí smečku.

Štěňat je celkem 8, pejsků šest a holky dvě. Štěňátka jsou bílá, jen dva chlapečci černí. První psí miminko přišlo na svět ve 12.10 hod, poslední večer v 19.30 hod.Liffi byla moc šikovná a její Liffinčata se mají k světu. Liffi a její děti mají skvělé a spolehlivé ošetřovatelky, tak je určitě čeká spokojené dětství.

A potom? Budeme je dobře sledovat a čekat, co z nich vyroste…

S dalším očekávaným vrhem štěňat přišlo překvapení. 22.5. 2017 Liffinka přivedla na svět jednu psí holčičku. Princezna Becky, jedináček milovaný a rozmazlovaný. Liffi si péči o jedno štěně opravdu užívá :-)).

Třetí vrh štěňat naší Liffi je opět početný. 19.12. 2017 se narodilo devět štěňat, pět pejsků (Cedrik, Cirk, Cid, Charlie a Chido) a čtyři holčičky (Cira, Chica, Cilka a Cesmína). Liffi, jako zkušená máma zvládá početnou rodinku bravurně, tak štěňátka rostou „jako z vody“.

Poslední „mateřské povinnosti“ Liffinky. 6.2. 2019 přivedla Liffi na svět pět štěňátek. Tři kluky a dvě holky. Enzo, Eddie, Eminem, Egi a Ella, se mají k světu. Liffi je skvělá máma, pečlivá a trpělivá.

Liffinka se stala zakladatelkou našeho chovu. Přivedla na svět 23 báječných pejsků a už je čas, aby si odpočinula a užívala klidný život se svou rodinou. Děkujeme Liffi!

 
 
 
 
 

Sony

Sony je „něžný obr“, černý pes, který působí velmi impozantně a důstojně. Je velký a statný, ale je to pejsek citlivý, opatrný a pečlivý. Sony své city „nerozdává na potkání“, ale když mu to s jeho člověkem klapne, tak je z něj oddaný pes a o svého pána hezky pečuje.

Sony (Jason) k nám přijel z Výcvikovej školy pre vodiace a asistenčné psy. V Bratislavě se narodil, vyrostl a také se naučil řemeslu vodicího psa.

Sony bydlí s panem Hynkem a jeho rodinou v Jičíně a je důstojným nástupcem několika předchozích vodicích pejsků, kteří již pana Hynka doprovázeli. Přejeme jim hodně šťastných společných kilometrů.

 
 
 
 
 

Loby

Loby je typický labrador, má rád hodné lidi, psy a hlavně jídlo. Je to pejsek „se srdcem na dlani“, hodný a poslušný ale vodicím psem se stal hlavně proto, že za každý úspěch je nějaká ta „ňamina“. Proto se snaží být vzorným, šikovným pejskem a dělat radost všem okolo sebe.

Loby (Loran) k nám přijel z Výcvikovej školy pre vodiace a asistenčné psy. V Bratislavě se narodil a vyrostl, v Praze ho naučíme řemeslu vodicího psa. V Česku bude také vodit – naše klienty.

Děkujeme za spolupráci!

Lobík bydlí se svým pánem Jiřím a jeho manželkou v Praze a daří se jim spolu moc dobře.

 
 
 
 
 

Lery

Lerýkovi daly sudičky při narození do vínku „až budeš velký, budeš vodicím psem“ :-). Je to pejsek šikovný, z práce má radost, do všeho se pouští s dobrou náladou a vždycky se snaží vyhovět. Je to společenský pes, má rád divadelní představení, koncerty i kavárny, všude se umí hezky chovat.

Lery (Levi) k nám přijel z Výcvikovej školy pre vodiace a asistenčné psy. V Bratislavě se narodil a vyrostl, v Praze ho naučíme řemeslu vodicího psa. V Česku bude také vodit – naše klienty.

Děkujeme za spolupráci!

Lery udělal radost svým sudičkám a stal se opravdu šikovným vodicím pejskem. Bydlí s paní Věrou v Praze, je pro ni nejen zdatným průvodcem, ale i kámošem a společníkem na všech cestách. Věra je totiž velká cestovatelka, tak jí přejeme šťastnou cestu životem a ať jim to s Lerýčkem hezky „šlape“.

 
 
 
 
 

Kia

Kia je milá, jemná fenka se zodpovědným přístupem k práci. „Poctivka“, které se snaží za všech okolností vyhovět. Ve výcviku byla učenlivá, vždy ochotná a pečlivá. V práci vážná, soustředěná, až upjatá psí studentka se ve chvílích volna měnila na normální, veselou labradorku.

Kia k nám přijela z Výcvikovej školy pre vodiace a asistenčné psy. V Bratislavě se narodila a vyrostla, v Praze ji naučíme řemeslu vodicího psa. V Česku bude také vodit – naše klienty.

Děkujeme za spolupráci!

Kia je vděčnou společnicí paní Gerlindy a spolehlivě ji doprovází po městě
Rumburku. Přejeme jim hodně zdraví a radosti.

 
 
 
 
 

Kami

Kami je velmi milá a hodná fenka. Své lidi miluje, a tak se od nich ani nehne. Kami má ráda všechny živé tvory, nejradši by si hrála s každým koho potká. Ráda se proběhne přírodou, ale potom si ještě radši zaleze doma do tepla, nejlépe ke kamnům a nechá se hýčkat.

Kaminka bydlí se svou paničkou v Napajedlech u Zlína. Paní Pavlína je za Kami velmi ráda, oslovuje ji „má drahá přítelkyně“ a Kami je jí za to průvodcem i kamarádkou. Přejeme jim mnoho krásných společně prožitých chvil.

 
 
 
 
 

Kara

Kara je pevná a houževnatá holka. Umí se k práci postavit čelem, s nadšením a plným nasazením zdolat náročné překážky a situace, ale také si umí postavit hlavu, když se jí zrovna nechce. Nicméně jí nic nerozhází a pokud si se svým člověkem dobře rozumí, udělala by téměř cokoli pro jeho spokojenost.

Karinka pracuje v Chomutově, s panem Honzou si velmi hezky „padli do noty“, ladí jim to spolu a my jim i celé jejich rodině přejeme hodně štěstí.

 
 
 
 
 

Selma

Selma  je krásný německý ovčák, ale asi jí nikdo neřekl, že jím je. Miluje pejsky, lidi i kočky, během svého výcviku stihla jedno malé kotě i vychovat. Jako správný německý ovčák je temperamentní, rychlá až bleskurychlá. Výcvik absolvovala s plným nasazením a nadšením z práce. Je to pejsek, který se musel naučit svou energii zvládat, ale energie je to radostná.

Selma již svou radost dává své nové rodině a panu Mariovi, kterého vodí v Praze, přejeme jim hodně štěstí.

 
 
 
 
 

Ziki

Ziki je dobrosrdečný německý ovčák, zvědavý, veselý a hravý. Výcvik absolvoval s velkým nasazením, do práce se vždy vrhal radostně, až zbrkle. Je stále jako malý kluk, největší odměnou za práci je pro něj balónek nebo dřevěné polínko.

Ziki bydlí s panem Petrem v domku kousek za Prahou a denně spolu jezdí do práce. Ziki je „vždy připraven“, vstávají totiž velice brzo, aby byli v práci včas.

 
 
 
 
 

Akim

Akim  je velký pohodář, ale opravdu velký. S klidem a pohodou prožívá všechno ve svém životě, s pohodou proplul výcvikem, aby se stal pohodovým vodicím psem. Do všeho jde s rozvahou, občas se musí trochu zamyslet, ale vždy s dobrým výsledkem. Nemá rád spěch a stres, má rád, když má život a svět kolem něj pravidla a řád.

Akim (Jakim) k nám přijel z Výcvikovej školy pre vodiace a asistenčné psy. V Bratislavě se narodil a vyrostl, v Praze ho naučíme řemeslu vodicího psa. V Česku bude také vodit – naše klienty.

Děkujeme za spolupráci!

Akim bydlí v Ústí nad Labem a stal se velkou oporou v životě pana Mirka,  je mu průvodcem i ochráncem na jeho cestách.

 
 
 
 
 

Sisinka

Sisinka je prostě hodný pes s vážným a solidním přístupem k práci. Asi se narodila pro to, aby pomáhala lidem. Sisinka je spokojená, když je všechno v pořádku, nezlobí a nemá ráda, když se nedaří. Vlastní chyby nebo neúspěchy hodně prožívá, proto se snaží chyby nedělat.

Sisinka je velkou pomocnicí paní Květy v Praze a je zároveň velkou kamarádkou jejích dětí a celé rodiny.

Sisinka (Inka) k nám přijela z Výcvikovej školy pre vodiace a asistenčné psy. V Bratislavě se narodila, vyrostla a také se naučila řemeslu vodicího psa.

Děkujeme za spolupráci!

 
 
 
 
 

Connie

Connie je urostlá fenka Flat coated retrívra. Je to krásná, energická a nebojácná holka. Je neúnavný pracant, všechno je pro ní „výzva“, do práce se vrhá s obrovskou energií a nadšením, i když trochu po svém.

Svůj domov Connie našla v malé vesničce v podhůří orlických hor, kde tráví volné dny běháním v krásné přírodě. Svoji paničku Libuši věrně doprovází každý týden do Prahy, kde spolu absolvují nespočet pracovních i nepracovních cest.

 
 
 
 
 

Bora

Bora je černá fenka labradorského retrívra. Moc hezká, milá a živá svéhlavička, co nezkazí žádnou srandu. Miluje běhání s ostatními pejsky, má moc ráda vodu a jako správný labrador také dobré jídlo.

Bora žije v Praze s paní Evou, a tak mají živo na svých trasách každý den. Přejeme jim hodně štěstí a hlavně zdraví do jejich společného života.

 
 
 
 
 

Dorka

Dorka by mohla být malý čertík z pohádky,  je opravdu „malá a šikovná“ a hlavně rychlá. Je to pejsek plný temperamentu a radosti, je pracovitá, umí se velmi rychle rozhodovat, i když někdy malinko po svém. Má moc ráda lidi, děti a hlavně, když se pořád něco děje.

Se svou energií Dorka „vlítla“ do života paní Pavly a její rodiny. Žijí spolu v Českém Brodě a často jezdí i do Prahy, hezky jim to spolu šlape a běhá.

 
 
 
 
 

Iska

Iska je „vzorňačka“, je pilná a zodpovědná, ve škole by měla samé jedničky. Má stále starost, aby se jejímu člověku dobře dařilo a má radost z každého úspěchu. Umí být vážná a poctivá, ale když má volno je hravý, veselý a dobrosrdečný labrador. Má ráda všechny psí i lidské kámoše, jenom veterináře ne :-).

Iska k nám přijela z Výcvikovej školy pre vodiace a asistenčné psy. V Bratislavě se narodila a vyrostla, v Praze ji naučíme řemeslu vodicího psa. V Česku bude také vodit – naše klienty.

Děkujeme za spolupráci!

V práci je Iska pečlivá a svědomitá, vodí svou paničku Ivu v Plzni, cestují spolu, chodí spolu do práce, daří se jim spolu velmi dobře.

 
 
 
 
 

Idan

Idan je velmi šikovný a milý pes, který „proplul“ výcvikem bez většího úsilí. Jako správný labrador miluje všechny lidi i psy, ale nemá rád své vlastní nepohodlí, třeba když prší, fuj. Je to velký mazel, někdy dokonce zapomene, že už není malé štěňátko, které se celé vešlo na klín.

Idan k nám přijel z Výcvikovej školy pre vodiace a asistenčné psy. V Bratislavě se narodil a vyrostl, v Praze ho naučíme řemeslu vodicího psa. V Česku bude také vodit – naše klienty.

Děkujeme za spolupráci!

Pro pana Pavla ze Žatce je Idánek správným parťákem v časech dobrých i zlých. Přejeme hodně zdaru na společných cestách.

 
 
 
 
 

Elysia

Elysia je temperamentní fenka, která má ráda jakoukoliv aktivitu, miluje všechny ostatní pejsky a moc ráda se mazlí se svými lidmi. Elysia ráda cvičí nové věci, vodění jí baví, a to hlavně ty složitější úkoly. Ničeho se totiž nebojí a s každou novou situací si rychle poradí.

Elysia Žije se svou paničkou Andreou ve Frýdlantu v Čechách. Jejich život je plný práce i turistických výletů a můžete je potkat i ve školkách a školách, kde dělají přednášky o tom, kdo je to vodicí pes a co vše umí.

 
 
 
 
 

Dafne

Dafne je fenka zlatého retrívra, jemná, mírná, citlivá. Je trochu princeznička s uhlazeným chováním a nosánkem nahoru a trochu rošťák, který se umí radovat ze života. S Dafinkou jsme se setkali  v podstatě náhodou, ale byla to moc fajn náhoda :-). Pro svého člověka by se Dafinka „rozkrájela“, snaží se vyhovět za každou cenu.

Dafne má ráda klid a pohodu a tu našla ve společném životě s Bárou, kterou vodí v Karlových Varech. Mají se spolu moc fajn.

 
 
 
 
 

Henka

Henka je labrador jak má být. Je krásná, má ráda jídlo, spánek a hodné lidi. Je to klidná, pohodová a starostlivá holka, někdy až moc opatrná. V práci je spokojená, má radost, když jsou spokojeni lidé kolem ní. Jediné, co nemá ráda, je ranní vstávání :-).

Henka (Henja) k nám přijela z Výcvikovej školy pre vodiace a asistenčné psy. V Bratislavě se narodila a vyrostla, v Praze ji naučíme řemeslu vodicího psa. V Česku bude také vodit – naše klienty.

Děkujeme za spolupráci!

Henka už bydlí v  Mariánských Lázních a s panem Emilem pravidelně jezdí do práce do Chebu. Přejeme jim, ať se jim v lázeňském městě dobře žije a dobře vodí.