„Pomáháme lidem s těžkým zrakovým postižením.“

Naši hrdinové 2

Zmáčkněte ctrl + f

 

Ice

Ahoj! Jmenuju se Ice a jsem těžký pohodář. Nic mě nerozhází, rád se kamarádím s ostatními pejsky a nejradši poznávám nové lidi. Ničeho se nebojím a všichni mi přijdou sympatičtí. Vyrůstám po boku miminka a něžně se o něj starám – vůbec nepotřebuje hřeben ani gel na vlasy, já vždy ráno styling vlásků zařídím 😉 Svoji prozatímní rodinu doprovázím všude možně po Praze, v MHD jsem profík a shopping taky zvládám levou zadní. Jen mi nedali vlastní kreditku, a tak mě to obrážení obchodů trochu nudí. Někdy bych raději jen chrněl (a baštil!), to my flegmatici takhle máme. Ale oni jsou akční a berou mě i na túry, za svůj krátký život jsem stanoval určitě víckrát, než kdejaká slečinka! Zkrátka se každý den něco děje, tak získávám mnoho podnětů a učím se stále něco nového o světě. Moc rád se jsem mazlen a miluju svůj klídek. 

Ležící vodící pes
 
 
 
 
 
 

Isha

Ahoj  jmenuji se ISHA,

I když mi moje panička občas říká: „ty naše můro černá…“ ale já vím, že to myslí z lásky.

Svojí dočasnou rodinu jsem si od prvních chvil doslova omotala okolo tlapek.

Jsem zvídavá, veselá a svojí spokojenost dávám najevo nočním hlasitým oddychováním. Pokud si chci hrát, občas se trochu „uštěknu“, ale panička mi říká, že to dělat nemůžu. Jinak jsem prý hrozně šikovná a vše se rychle učím. S paničkou jsem jedno tělo, jedna duše, ale ostatní členy mojí rodiny zatím trošku zlobím. Při procházkách s nimi se hrozně loudám, ale za dobrým pamlskem se rozeběhnu. Takže spotřeba pamlsků by mohla aspirovat na zápis do psí Knihy rekordů. Ale už se zlepšuji, protože mají se mnou trpělivost. Musejí mít trpělivost i při mých lumpárnách, v kterých jsem prý nepřekonatelná. Při nich si užiji vždy nejvíc legrace a pobavím i celou rodinu. 

 
 
 
 

Iscar

Ahoj, jsem Iscar (po tátovi Oscarovi), ale doma mi říkají ,,Isky“. Prý jsem ohromně mazlivý (soused dokonce tvrdí, že jsem ňuňánek J) a to ani neví, s jakým nadšením ráno svým páníčkům omyju ještě v posteli obličeje a uši a s jak neuvěřitelnou frekvencí u toho vrtím ocáskem, vlastně spíš celým tělem!  Možná jsem byl v minulém životě housenka, nevím. Moc rád si hraju se svými psími kamarády a baví mě i trénink, někdy je to fakt sranda, třeba když už se těším, že dostanu odměnu, tak si na pokyn umím sednout tak rychle, že do toho sedu vlastně skočím. Sám ani nevím, jak to dělám. Asi budu šťastná povaha – všechno mě baví a ze všeho mám radost.

 
 
 
 
 

Inna

Černý čumáček, veselá přívětivá očička, neustále se vrtící ocásek, to je Mathildí slečinka Inna, důvěrně v rodině nazývaná Vrtipírko😊 Přišla k nám v půlce prázdnin, jako nejmenší štěňátko z vrhu, poslední, co na nás čekalo, než jsme se vrátili z dovolené. Po dvou chlapíčcích z Mathildy je to úplně jiná energie. Klidná, milá, mazlivá fenečka, která si rychle zvykla na cvrkot v naší domácnosti, ráda přivykla každodennímu muchlání od dvou lidských sourozenců, ale zatím se nenechala do té rychlosti vtáhnout. Má svůj pomalejší rytmus, ani venku nelítá šíleně po okolí a pro jistotu se drží své smečky.

Víme, že vrtivý ocásek neznamená jenom radost, ale může být i projevem nervozity. Snažíme se proto ve chvílích, kdy se začne celá vrtět, zjistit původ obav a uklidnit ji vlídným pohlazením. Snad se nám to daří. Jinak Inna ráda trénuje jakékoliv povely, má radost z odvedené práce, neustále kontroluje naši mimiku, jestli se jí pokyn povedlo vykonat správně a užívá si zasloužených pamlsků. Věříme, že z ní vyroste klidná dáma, která bude oporou své budoucí paničce či páníčkovi. Má dobře našlápnuto, tak jí všichni držme pěsti!

 
 
 
 
 

Iggy

Ahoj lidičky, jmenuji se Iggy a jsem pes.

Když mi byly 2 měsíce, sbalil jsem si misku, pytel granulí a odstěhoval se od maminky a sourozenců na pražské sídliště Barrandov. Zde jsem se stal během pár dní miláčkem okolí a získal si spoustu nových psích kamarádů. Ti malí mě moc nebaví, protože čím větší kamarád tím je to lepší. Zatím teda nechápu, proč se některým psím kamarádům nelíbí, když jim skáču na záda a koušu je do uší. Já se ale nenechám odradit a zkouším to pořád dokola. To mě moji páničkové vždy odtáhnou. Už teď mě zná myslím polovina sídliště, a když k tomu někdy nasadím i svoji pracovní vestu, tak si mě hned i začnou fotit.

Doma mi říkají Iggy, když jsem hodný tak rád slyším na Iggoušku, ale fakt moc nechápu proč na mě volají Iggore zrovna, když koušu do bot v botníku u dveří.

Říkají o mě že jsem hooodně učenlivý. To však nedovedu posoudit. Mě jen baví učit se nové věci a objevovat doposud neobjevené. Baví mě nejen dlouhé procházky Prokopským údolím, ale i cesty do centra města a třeba jen půlhodinu sedět a pozorovat kam tak všichni kolem spěchají. Nejlepší je, když foukne vítr a kolem začne lítat listí, to Vám je taková legrace a já je musím všechny chytit. Budete se divit, ale to mě fakt vždy strašně unaví a potom prospím celou cestu tramvají domů.

Jídlo mám neskutečně rád, krásně rostu i když mě doma podezírají že v noci jim chodím na jídlo do lednice, ale tam fakt nedosáhnu. Teda zatím nedosáhnu.

 
 
 
 
 

Holly

Ahoj, já se jmenuji Holly.

Jsem prý malá, krásná, moc milá a úplně nejvíc šikovná holčička 😊.

Trochu déle mi trvá, než si zvyknu na něco nového, ale když už to znám, je to legrace a moc ráda to pořádně prozkoumám.

Mám dvě domácnosti. Jednu v Praze, kde pilně trénuji život ve velkém městě, protože chci umět jezdit tou MHD. A taky jsou tam krásné parky, kam chodí spousta bezva psích kamarádů.

Druhou mám ve Frenštátě pod Radhoštěm. Když tam jedeme autem, nebo vlakem, je to děsná nuda, ale pokud se před tím s páníčky pořádně vylítám po horách, dá se celá cesta krásně prospat u jejich nohou. V Beskydech jsou nejlepší procházky po horách a kolem řeky. Prý se v ní budu ráda koupat až budu velká, ale to se mi zatím moc nezdá. Po procházce, nebo i jindy, je nejlepší odpočinek, když mě páníček pochová.

 
 
 
 
 

Hagrid

Pejsek Hagrid je velké, vyrovnané a šťastné štěňátko, kterého zajímá život ve všech podobách a na každém místě. Rád se účastní všech psích, ale i lidských činností, kdykoliv se mu naskytne taková příležitost. Je zdravě zvědavý, vnímavý a také velmi učenliv‎ý. Největší bohatství a dar je obrovské milující srdce, které můžete vidět při pohledu do jeho krásných, lesklých očí. Hagísek je jemný pejsek s otevřenou a radostnou myslí, je to velký přítel a mazlík zároveň.

 
 
 
 
 
 

Hanny

Ahoj, jmenuji se Hanny, ale doma mi říkají Hannynko nebo Hannýsku. Žiju s mou současnou rodinou ve Východních Čechách, společně s partou koček a dalších zvířátek včetně dvou králíčků. Mám je moc ráda, i když oni se přede mnou občas schovávají. Ve vesnici mám i psího parťáka – černou labradorku, která si se mnou zatím ráda hraje. Jsem totiž pěkná dračice, ale když chci, umím být i andílek. Prý jsem nejhodnější, když spím.

Ráda se učím nové věci a za ňaminku udělám všechno. Jde mi například sedni, lehni nebo dej pac, ale i zůstaň zvládám skvěle. Baví mě jezdit autem a vlakem, chodit do obchodů nebo s paničkou do autoškoly. Instruktor mě dokonce chtěl vzít na výlet, ale nemohl, tak jsem se alespoň šla podívat na kravičky. 

Panička prý chodí do školy, ale teď to nejde, tak se učí se domova. Já už se moc těším, až budeme chodit do školy spolu. Prý je tam zábava, chodí tam hodně príma lidí a mají tam i spoustu zvířátek! Tak snad se brzy dočkám.

 
 
 
 

Happy

Happy je opravdu hrdou nositelkou svého jména. Je to šťastné štěně plné energie. V žilách jí asi koluje divoká krev po mamince Vidě, která k nám přicestovala ze Španělska.

Happy miluje všechny hry na světě, hlavně tu na přetahování. Nejradši ze všeho ale má psí kámoše a hru s nimi, to jí přestanou zajímat i její milovaní páníčci. Je to také chytrá a zvídavá holka, která se snadno učí všemu novému, hlavně za pamlsky by se „rozkrájela“. Pilně cestuje pražskou hromadnou dopravou s páníčky do práce a na nákupy, prostě všude, kam se v době nouzového stavu smí. Po perném dni ráda odpočívá na nohách svého páníčka, se kterým sleduje fotbal nebo kouká s paničkou na kriminálky.

Happy bydlí u svých dočasných páníčků v Praze – kousek od letiště. Dokázala si zde vybudovat svou velkou fanouškovskou základnu. V okolí ji mají všichni rádi a moc ji drží palce pro její budoucí poslání. 

 
 
 
 
 

Harry

Harry je milé, veselé štěně, taková „veselá kopa“, která nezkazí žádnou legraci. Rád se učí všemu novému, za pamlsek a hru je ochoten udělat skoro cokoliv. Miluje lidi, děti a mazlení. Občas mu za uchem vykoukne „ďáblík“, který mu našeptává nějakou lumpárnu nebo mu sebere pud sebezáchovy. Nebyl by to ale správný kluk, kdyby občas nezazlobil . Dělá radost všem okolo sebe a život štěněte si užívá plnými doušky.

 
 
 
 
 

Hero

Hero je klidný a společenský pejsek, který štěká pouze ze spaní. Rád pozoruje, co se kolem něho děje, ještě raději to však na vlastní pěst prozkoumává. Nadšeně se také seznamuje s novými lidmi a nechává se obdivovat. I přesto, že se jmenuje Hero (což anglicky znamená hrdina), nerad zůstává někde sám, naopak rád vyhledává lidskou i zvířecí pozornost a nesmí u ničeho chybět. Už nyní se v něm nevědomky projevují vlohy pro jeho budoucí poslání, jelikož vždy, když doma natrefí na ponožku ležící na zemi, s radostí ji podává.

 
 
 
 
 

Hoppi

Jmenuji se Hoppi. Narodil jsem se v zimě a sníh jsem úplně miloval, škoda, že už není. Bydlím v domečku s pětičlennou rodinkou. Moc rád si hraju s dětmi a nejradši mám piškoty. Často chodím s rodinkou na procházky,

ale jakmile vidím ostatní pejsky, tak na lidi nějak zapomenu…..prý s tím budeme něco dělat, ale to teda nevím co. Zatím si myslím, že vše, co najdu na zemi je k jídlu, ale když mi páníčci řeknou „fuj“, tak už vím, že když to pustím, tak si můžu doběhnout pro piškotek. Moc mě baví učení, to se umím perfektně soustředit a jsem natěšený na každý nový cvik. Jsem moc zvědavý, co všechno na mě ještě čeká.

 
 
 
 
 
 

Grimm

Ahoj, jmenuji se Grimm. Jméno mi asi dali bratři Grimmové, spisovatelé, co psali pohádky o úžasných bytostech, které pomáhají ostatním…. a pomáhání já mám v popisu práce, moc rád pomáhám.

Nyní bydlím v malém městě a mám dvě moc aktivní maminky, které mne pořád někam berou. Se starší maminkou chodím každý den do práce, a jsem tam moc šikovný. Hlídám jí, kdyby třeba něco upadlo, abych to pomohl sebrat. Jen jídlo už nesbírám, protože vím, že ze země se přece žádné nejí. S mladší maminkou budu teď od září občas chodit do školy, už se moc těším, spoustu jejích spolužaček už znám. Slavil jsem s nimi i narozeniny. Mám taky spoustu psích kamarádů, když jsme na chalupě, sejde se nás tam třeba šest. Můžu si s nimi hrát, když to maminka dovolí . Když jsem na vodítku, tak mi pořád říká „nech pejska“. Nejdřív jsem to nechápal, ale teď už trochu vím, že když jdu na vodítku, a mám na sobě vestu, tak pracuji. Nikdo mne nesmí hladit, a já musím dávat velký pozor, co maminka říká.

Každý víkend někde výletujeme, a tak poznávám vše, co by mne mohlo v budoucnosti s mým novým páníčkem čekat. I když, pes nikdy neví…

 
 
 
 

Gray

Gray je krásné štěně v barvě pěny cappuccina se záviděníhodnou milou a přemýšlivou povahou. Snadno si získává srdce lidí, především hezkých slečen, které se mu obzvláště líbí. Někdy ještě víc než děti nebo ostatní pejskové, a to už je co říci! Miluje obdiv a často a rád předvádí velmi vychovaného pejska. Učí se rychleji než některý člověk a občas udivuje tím, že udělá něco na povel, který panička ještě ani neřekla.

Tenhle svatoušek ale taky umí zlobit! Zkouší, jestli by občas nemohl dělat hluchého nebo jak by se dalo lumpačit, když se panička nekouká a jestli by přece jen nemohl prohnat ty hloupé domácí kočky, co tak krásně prchají. Panička pořád nechápe, že to je nejlepší hračka.

Občas, když je úžasně chápavý a poslušný, tak mu vyprávím, jak bude jednou velký a bude mít moc důležitou práci. Že bude pomáhat lidem, kterým štěstí v životě nepřálo, ale on jim to může trochu vynahradit . Kouká se těma mandlovýma očima jako by mi rozuměl…

 
 
 
 
 

Golem

Ahoj, jmenuju se Golem a musím říct, že se s tím jménem u mne opravdu trefili. Už teď to vypadá, že budu fakt velikej. Mám totiž obrovské tlapy a spoustu volné kůže, do které brzy dorostu. Ale teď je mi trochu volná a vypadám díky tomu trochu jako neuvěřitelně smutnej šarpej . Ale já jsem moc šťastnej, veselej i když někdy trochu pomalejší, pes. Prostě jako opravdovej golem. Moc rád si hraju s míčkem, ale taky rád spím a strašně u toho chrápu. Miluju svou smečku i všechny ostatní psy, na které se bezhlavě vrhám a chci si s nimi hrát. Občas se snažím udělat paničce radost, a pokud má svoji kouzelnou kapsičku s pamlsky tak ji někdy i poslechnu ;-). A už se těším, až budu moct pomáhat někomu, kdo to moc potřebuje. Pac a pusu váš Golem!

 
 
 
 
 

Gatsby

Gatsby je pohodový a veselý pejsek, kterého jen máloco vyvede z míry. S nezdolným optimismem přistupuje ke všem dětem i dospělým, přátelským i méně přátelským psům, a také ke všemu, co by mohlo být k snědku. S každým se chce kamarádit a je rád, když ho lidé obdivují.

Hezky zvládá ruch velkoměsta, různé dopravní prostředky i eskalátory, brzy se naučil zastavovat před silnicí. Při učení nových věcí je snaživý, velice stojí o pochvalu, pomazlení a pamlsky. Zvlášť pěkně nosí a podává věci, to mu jde úplně samo. Svoje lidi má moc rád a hezky si je hlídá. I při divoké hře s pejsky občas přijde paničku zkontrolovat a nechat se pochválit.

Práce vodicího psa by ho mohla hodně bavit. Doufáme tedy, že úspěšně vystuduje a jednou bude svému člověku užitečným, příjemným a povzbudivým společníkem.

Pověstného „Černého Petra“ si z teamu G vytáhl právě Gatsby. Vyrostl z něj pohodový pes, kterého do výcviku nepustily zdravotní testy. Žije život rodinného společníka a má se moc dobře. Přejeme Gatsbymu i jeho rodině, ať je jim spolu moc hezky, hodně zdraví a samé radostné zážitky.

 
 
 
 
 

Galia

Jmenuji se Galia, jsem veselá, hravá a hodně zvědavá holka. Moc ráda se s každým kamarádím a běhám, mám energii na rozdávání. Jsem hodně aktivní, chodím s paničkou do školy! Snažím se tam dávat pozor, ale většinou to stejně všechno prospím. Jsem taky hodně poslušná, snažím se všemu porozumět a už toho spoustu umím!  Navíc se ničeho nebojím, jsem statečná holka.

Také chodím pomáhat ke koním, mám tam fajn kamaráda Sedrika, je to mladý koník, rádi spolu chodíme na procházky, přinesu nebo odnesu prázdné kbelíky, jsem totiž taky moc šikovná. Ještě mám kamaráda kocourka, který se mnou bydlí, strašně ráda mu žužlám ouška a nejlepší je, že se mu to asi líbí.

Dělám doma i všude okolo jenom samou radost a to mě moc baví.

 
 
 
 

Gabby

Pojmenovali mě Gabby, byl to nápad mých spolubydlících, kteří mě doprovází mým prvním rokem života. Jsem malá, žlutá a klidná holka. Jasně, že mě občas chytí rapl, to proto, aby si všichni moji dvojnožci všimli, jak umím být hodná. Nemám ráda eskalátory, to je co jako za věc! Proč? Výtah nebo shody jsou super!

Mám doma čtyři dvojnožce, mám je ráda, jsou fajn (hlavně když mají u sebe ten bezedný pytlíček s mlskama ), tak já se snažím být taky fajn. Pak tam s námi bydlí ještě čtyřnožec jako já, je to králík. Já bych si s ním tak hrála, vejde si mi skoro celý do tlamičky, ale dvojnožci moc nechtějí, abych to předváděla. Můj největší psí kámoš je můj táta. Mám štěstí, že bydlí u nás v ulici, je to psí hrdina Oskar, často si spolu hrajeme. Největší zábava je totiž hrát si, a to jakkoliv.

Milá, hodná, jemná, mírná fenka, to je Gabby. Je to zodpovědná studentka, učí se hezky a v práci je vážná a opatrná. Nerada dělá chyby, takže se nepouští do žádných „dobrodružství“, dělá poctivě jen to, co se pořádně naučila. Zároveň umí být hravá a veselá, miluje hry s pejsky, má moc ráda děti, umí být něžná na malá batolata i bláznivě lítat za balonkem s většími dětmi. Celkově je to citlivá a empatická holka, která své budoucí poslání bere velmi zodpovědně.

 
 
 
 
 
 
 

Fanny

Fanny je malá roztomilá holka, která miluje pohyb, hraní, mazlení a všechny v naší rodině umí potěšit svou náklonností. Je šikovná, učí se rychle a donutila i našeho starého psa poslouchat, protože za piškotek se dá udělat cokoliv…. i povely, které člověk nevysloví, jenom si je myslí :-). Z Fanči jednou určitě vyroste slečna , která bude milým společníkem, parťákem a naučí se být i očima budoucího páníčka. Přejeme Fanynce príma psí život, jak v dětství, tak při její práci. Jsme nesmírně pyšní, že můžeme být nápamocní s výchovou štěněte právě pro nadaci Mathilda. Vážíme si práce, kterou lidé z nadace odvádějí. Největším naším vzorem je pro nás hraběnka Mathilda Nostitz a její celoživotní snaha pomáhat a nevzdávat se. Děkujeme, že jste si nás vybrali. Díky Vám máme teď pestrý život s Fanynkou.

Z Fanny vyrostla opravdu báječná psí slečna, klidná, milá, šikovná. Je to pohodová holka, která je se svým člověkem moc ráda, ať se děje cokoliv. V práci je opatrná, starostlivá, do ničeho se nevrhá bezhlavě, ale co se naučí, to také poctivě dělá. Je moc ráda za hodnou a tak problémy radši nedělá. Fanny je moc fajn společnice a až projde výcvikem, bude z ní i spolehlivá pomocnice.

 
 
 
 
 

Falco

Falco je světlounký, téměř bílý pejsek s velkýma ušima, přesně takový, jako byl legendární létající pes z „Nekonečného příběhu“. Do rodiny se dvěma lidskými sourozenci přišel jako malá kulička, která nabývá na váze neuvěřitelnou rychlostí. Na začátku nebyl žádný hrdina, ale z malého strašpytla se postupně stává sebevědomý mladý chlapíček, vůdce psí bandy, kterou si záhy v zahradě kolem domu vytvořil. Moc rád má i lidi, má pocit, že jsou tu všichni jen pro něho, běhá ke známým i k cizím s nadšením a velkou vervou. Občas se ještě něčeho bojí, ale je moc šikovný, učení nových věcí je pro něj hrou a snaží se horlivě splnit povely všech z rodiny, včetně nejmladší Toničky a o trošku staršího Fredíka. A jak mu to pálí! Při hře na honěnou bezhlavě neběhá kam běží „kořist“, ale číhá a počká si až se mu kořist přiblíží a vyrazí :-).Už víme, že ten výchovný příběh s Falcem rozhodně nebude nekonečný, tak si s ním chvilky užíváme naplno a cpeme do něj lásku horem spodem, aby byl věrným parťákem svému budoucímu páníčkovi či paničce.

„Nekonečný příběh“ našeho Falca pokračuje. Je to velký, jemný, mazlivý a hodný pes, který se snaží vyhovět všem pokynům a přáním. Rád se učí nové věci, a tak se město stalo jeho oblíbeným hřištěm. Za každý správně provedený úkol je totiž dobrá ňamina. Tu najít dveře do obchodu, tu jezdící schody do metra, jednou vpravo a hned zas odbočení doleva… Stejně jako jeho létající jmenovec „prolétává“ mezi povely ochotně a svižným tempem. Falco se nenarodil se statečnou povahou, ale vyrostl z něj pracovitý hrdina, který bude báječným a citlivým průvodcem nevidomého člověka.

Falco-zaslouzene-odpociva-v-pelisku-150x
Falko-cestovatel-v-tramvaji-150x150.jpg
 
 
 
 
 

Frodo

Frodo je aktivní pejsek, výrazná osobnost, kterému zatím říkali pan Hryzal, pro jeho zálibu v láskyplném okusování svých páníků. Jelikož je ale také extrémně učenlivý, brzy pochopil, že velcí kluci tohle nedělají a radši se začal soustředit na své vzdělání. Učení mu jde opravdu dobře, zvlášť když je v dohledu chutný pamlsek, to je z pana Hryzala najednou pan Šikovný. Frodík je prostě príma kluk, který potřebuje poznávat vše nové, učit se a také se proběhnout a zařádit si s ostatními pejsky. A když neprovádí psí kusy, tak se nabaští, spí a roztomile u toho pochrupává.

Z Frodíka vyrostl velký psí kluk a jeho aktivní povaha mu zůstala. Stále velmi rád dovádí s psími i lidskými kamarády a energie má na rozdávání. A právě kvůli jeho temperamentu jsme se rozhodli Froda z výcviku vyřadit, povolání vodicího psa by pro něj nebylo to pravé ,,ořechové“. Našel svůj nový domov v aktivní rodině s malými dvounožci, kteří jeho hlavičku hravě zaměstnají. Přejeme mu skvělý psí život plný dobrodružství, které zrovna on velmi ocení 

Ja-tu-diru-nevyhrabal-ta-uz-tu-byla...-1
Frodo-na-vyhlidce-150x150.jpg
 
 
 
 

Femi

Femi je milá, chytrá a odvážná holka. Miluje všechny lidi, děti i pejsky. Energie má na rozdávání a je stále dobře naložená. Velmi rychle se stala firemním parťákem a do práce chodí moc ráda. Feminka je také cestovatelka, jezdíme autem nebo tramvají, autobusem i metrem a to „bez mrknuti oka“. Moc dobře ví, že když se někam jede, tak jí čeká nějaká legrace. 

Feminka „vlítla“ do výcviku s energií sobě vlastní. Krásná psí slečna, ale také „Rampepurda“ veselá, která neodmítne nabídku jakékoliv hry s míčkem nebo psím kamarádem. Stejnou energii, jako hrám dokáže věnovat i práci a výcviku. Rychle chodí, rychle myslí a také se rychle učí. Protože je ale také hodná, citlivá a opatrná, bude jednou jistě starostlivým vodicím psem

 
 
 
 
 

Figo

Figo je klidný a poslušný pejsek, který lidem kolem sebe dělá jenom radost. Je docela pracovitý, baví ho učit se novým věcem, povelům, poznávat vše, co se ve městě děje. Když se pořádně vydovádí venku, proběhne s pejsky v parku, tak doma zaleze do pelíšku a spokojeně spí. Figo je prostě hodné štěně.

 
 
 
 
 

Fozzie

Jmenuji se Fozzie, a když jsem byl malinký, poznali mě podle toho, že jsem byl nejvíc ukňouraný ze všech mých sourozenců :-). Teď už se ale lepším a fňukám jen když je to opravdu nutné!

Miluju lidský kontakt, ať potkáme koho potkáme, vždy je to můj kamarád. Mám ale nejlepšího kámoše kocoura Luise. S tím si každý den hraju a řádím, jen mi přijde, že on už toho má někdy opravdu dost. Když se nudím, tak si vždy najdu něco, co mě zabaví. Většinou je to má oblíbená plyšová žirafka.

Jsem strašně šikovný! Hodně rychle jsem se naučil dělat loužičky venku a taky rád podávám pacinku. Od samého začátku se držím své paničky a poslušně přiběhnu vždy, když na mě zavolá. Učím se vážně rychle! Budu moc šikovný pes :-).

Fozzie je i jako velký moc šikovný pejsek. Je to poslušný kluk, vnímavý, kontaktní, ale taky trochu „živel“. V chůzi je to závodník, kterého hned tak někdo nepředběhne. Miluje vše, kde je pohyb a zábava. Nadšený je na procházkách, ve hře s lidmi i pejsky, ale úplně stejnou radost má z výcviku, z učení nových cviků a z řešení nových úkolů. Je moc spokojený, když se mu daří a může svému člověku dělat samou radost. Je to veselý pejsek, který jednou stejně aktivnímu pánovi vyloženě rozsvítí život.😊

 
 
 
 
 

Forrest

Jsem malý a šikovný psí kluk. Spousta lidi se diví, jak už mi jdou některé povely jako třeba sedni nebo ke mně, místo také vím, kde mám. Povel ke mně mi ale někdy trochu trvá, obzvlášť na začátku vycházky než se „rozhýbu“. 

Na vodítku mi to taky už docela jde, jen mě rozptylují všechny ty klacíky a jiné zajímavé předměty. Venku všechno musím prozkoumat, ale když je to fuj, tak to většinou nechám.

Nejvíc mě baví potkávat lidi a hlavně pejsky a hrát si s nimi. Jsem s nimi kamarád, ale ne všichni se chtějí kamarádit se mnou. Když nechtějí, jdu pryč. Zajímá mě celý svět kolem, ale když je potřeba jít za mým „dvounožcem“, tak jdu…většinou. Mám v domě kamarádku Miu, s tou když si pohraju, tak pak spím a spím…

Doma většinu času odpočívám, někdy si se mnou moji mladší dvounožci hrají nebo mě „muchlají“ a to se mi líbí. Mám pár hraček, které rád koušu, honím nebo mi je někdo hází a já je nosím zpátky. Nejradši mám plyšového lemura. V noci už většinou spím až do rána.

V autě mě to úplně nebaví, obzvlášť rychlé zatáčky, to fňukám.  Ale když jsem naposledy jsem jel Praha – Brno, tak jsem to skoro celé v pohodě prochrupkal na zemi. 

Na světě se mi líbí 😊

Forrest dospěl a vyrostl a je z něho klidný, rozvážný a dobře ovladatelný pejsek, kterého nic nerozhází. Velký pohodář, který je všude spokojený a také chytrý a učenlivý. Forrest výcvik absolvuje ve škole pro vodicí psy „Psi na život“ na Slovensku. Je to pohodář a šikula, a tak věříme, že bude skvělým vyslancem naší školy a že nám ostudu neudělá.

Tak Forreste, pěkně se uč a rozdávej kolem sebe soustu radosti!

Ahoj, volám sa Forrest. Nie, nie Gump. Aj keď s týmto sympatickým hrdinom mám možno pár spoločných čŕt. Som pokojný typ. Skoro až flegmatik. Dokážem robiť príjemnú spoločnosť rodine mojej trénerky, ležať si pri nej v peliešku, alebo pod stolom v reštaurácii, takmer o mne nevedia. Ale ak treba ísť do akcie, snažím sa. Som poctivý žiak, chcem robiť správne veci. A myslím, že sa mi darí dobre. Viem už vodiť trénerku tak dobre, že to skúšame aj „naslepo“. Tak to by bolo niečo málo o mne… Majte sa! Ako by povedal Forrest: „Ja bežím…..“

 
 
 
 
 

Fleur

Jmenuji se Fleur a jsem také taková „květinka“. Ráda se mazlím se svými člověčími vychovateli, ale mám ráda i všechny okolo sebe. Jsem temperamentní holka a za misku jídla vám klidně i zatančím. Moc ráda se učím novým věcem a za pamlsek zvládnu úplně všechno.  Z počátku jsem se bála nových zvuků, štěkotu, projíždějících aut, ale teď už jak pomalu rostu, tak se otrkávám a za chvíli budu stejně šikovná jako ostatní moji sourozenci. Moje panička mne učí poslušnosti a všem tajemstvím, které musím zvládnout, abych se jednou mohla stát pro budoucího nevidomého páníčka  jeho květinkou s laskavýma psíma očima.

Fleurka byla šikovné štěňátko a je z ní i šikovná velká holka. Bohužel její další vzdělání v oboru vodicí pes zastavily zdravotní testy. Do výcviku tedy nepokračuje, ale našla si novou rodinu, ve které plní roli skvělého rodinného mazlíka. Hodně štěstí Fleur.

 
 
 
 
 

Fellow

Ahoj lidi! Jmenuji se Fellow a to je v překladu chlapík… což já už jsem. Z roztomilého štěňátka ze mne roste šikovný pes, který svým „maminkám“ dělá jen radost. Po týdnu jsem byl tak čistotný, že si o tom povídaly i se sousedkou. Hltám každý povel a snažím se ho udělat…bodejť taky aby ne, když mne pokaždé čeká moc dobrá odměna. Jen ta lákadla venku, uff. To „maminkám“ moc radost nedělám, je tam tolik věcí, co bych ochutnal. Vím, že nesmím, ale….

Bydlím v bytě v malém městě, a máme to kousek do skal a do hor. Autem jsem se trošku bál, ale když jsem zjistil, že si v něm můžu chrupnout a nikomu to nevadí, to se mi ulevilo. Teď už prospím celou cestu, když jedeme na výlet. Moc mě baví běhání po louce, a když si mne jedna z „maminek“ zavolá, tak peláším co mi síly stačí, abych jí vykouzlil úsměv na tváři.

Také chodíme nakupovat, nevím, co jim tam tak dlouho trvá, ale snažím se to vydržet a pozorně koukám, zda vezmou i něco pro mne. Nejhorší je Pošta, tam to pípá a pořád čekáme a čekáme. Ale dobrý byl výlet do obchoďáku, tolik věcí na koukání….. a zverimex. Zvířátka mne vůbec nezajímala, ale cítil jsem tam pytel s granulemi, uff to byla vůně 😊.

 
 
 
 
 

Fabio

Fabio je moc milý a hodný pejsek. Vypadá jak plyšový medvídek, se kterým se chce každý mazlit. Působí moc spokojeně, i když se mu věnují děti, což občas vyžaduje trpělivost 😊.

Umí být také neposeda, který si rád hraje a to jak s lidmi, tak i s jeho psími kamarády.

Během vycházky zkoumá okolí. Zajímají ho klacíky, ale i kvítka a různý polétavý hmyz. Doma se zajímá o vše. Hlavně o to, o co by se ani zajímat nemusel 😊.

Už se začíná učit a během jeho štěněcího života už se seznámil s různými povely:  ke mě, sedni, místo, čekej, můžeš, lehni, k noze… Učení ho baví a pro kousek pamlsku by se přetrhl. Jen jeden povel by vypustil. A to je povel „ke mě“, když se jde domů.

Z Fabia vyrostl hodně velký a hodně pohodový pes. Je to takový velký dobrák s duší štěněte. Miluje každou činnost, kterou může dělat se svými lidmi. Se stejnou radostí se vydá na procházku do přírody i na výcvikovou lekci do centra Prahy. Je snaživý a zvídavý, rád a dobře se učí. Svět pozoruje očima malého kluka, ze všeho má radost, dokáže ocenit pochvalu, pohlazení i něco dobrého na zub. Z jeho velké postavy vyzařuje klid a takový také je, nic ho nerozhází. Brzy z něj bude vážný, dospělý pes a až dokončí výcvik, bude určitě skvělý a spolehlivý parťák nevidomého člověka.

Pohodový Fabio již doprovází svého nového pána po Jičíně. Pan Hynek je zkušený „pejskař“, Fabio si ho brzy zamiloval a již se spolu pohybují bezpečně po všech trasách. Přejeme jim do společného života hodně zdraví a štěstí.

 
 
 
 
 

Feebee

Ahoj, jmenuji se Feebee a miluji pampelišky. A taky malé děti. A smějící se lidi. Nevadí, že se smějí za rouškou. Stačí, když se smějí očima a nebo když na mě promluví. S takovými bych si hrála od rána do večera. Ráda honím balonky a holuby. Balonek neuteče, holub vždycky uletí. Trénuji běhání do kopce i dolů. A nejlepší laskomina jsou pro mne piškoty. Jsem mazlík. Když mě potkáte, určitě se nechám podrbat na bříšku. Strašně mě baví vozit se po jezdících schodech. Ale když jedu autobusem, to mne ještě nebaví celou dobu sedět. Musím zkontrolovat řidiče i cestující. Ještě si třídím priority a odpočinek při jízdě není na pořadu dne. Ale moc ráda spím. Když spořádám dobrou baštu, uvelebím se na pelíšek a za chvilku chrním. Občas prý pěkně řežu pilu, ale nevím, jestli je to pravda, mne žádné chrápání ze sna nebudí  😊.

Naše veselá divoška Feebee nastoupila do výcviku s velkou energií a odhodláním. Velmi brzy se projevila v „celé své kráse“ a dospěli jsme k rozhodnutí, že její povaha není bohužel pro výcvik vodicího psa vhodná. Je velmi vzrušivá, má problém se sebeovládáním a soustředěním na klidnou práci vodicího psa. V této roli by nebyla spokojená a její majitel by nebyl v bezpečí. Jako rodinný pes pro veselé hry a dlouhé procházky je skvělý parťák a my ji přejeme ať dělá všem okolo sebe jenom radost.

 
 
 
 
 

Melody

Melody je moc hodná holka. Ve své nové domácnosti se zabydlela hodně rychle a už ve svých 7 týdnech byla čistotná a šikovná. A to je stále. Je moc ráda se svou rodinou…. aby ne, tři děti, které ji dělají každodenní společnost se jen tak neunaví.

Hra je na dennodenním a stálém pořádku. No a když je Medy unavená, nenápadně se namáčkne na svou nejmladší „paničku“ a dělá, jakoby nic, a že strašně tvrdě spí.

Moc dobře totiž ví, že na ten miminkovský koberec by chodit asi neměla :-). 

Medy je taková psí šprtka, učení jí moc baví, protože za to má spoustu dobrých pamlsků. Nutno říct, že je to oboustranně výhodné :-). Věříme, že jí studentský zápal vydrží a své úlohy se zhostí na jedničku!

Černou krásku Melody jsme zařadili do chovu. Je to moc milá, hodná, něžná a telentovaná holka… prostě „zlatíčko“. Když i zdravotními testy prošla na výbornou, tak jsme se rozhodli zařadit ji mezi naše chovné feny. Bude tedy maminkou dalších, určitě stejně báječných, psích pomocníků. Už se na její štěňátka moc těšíme! 

Melody k nám přijela z Výcvikovej školy pre vodiace a asistenčné psy v Bratislavě.

Děkujeme za spolupráci! 

 
 
 
 
 

Clare

Jmenuji se Clare a jsem fenka zlatého retrievera. Baví mě poznávat svět kolem sebe. S páníčky navštěvujeme nejrůznější místa, abych se ničeho nebála a zatím musím neskromně říct, že mi to jde skvěle. Když na sebe dostanu oranžovou vestičku s nápisem ,,Budu vodicí pes”, cítím se důležitě a užívám si pozornost lidí. Lidi miluju, nejradši bych se s nimi mazlila od rána do večera a přetahovala se o hračky. Stejně tak, když potkáme nějakého fajn pejska. Z mé současné rodiny mám nejradši malou Gábinku, vždycky si ke mně lehne a drbe mě na bříšku. To se mi líbí moc. Pak máme doma ještě kočku Matylku, ta je pro mě nepochopitelný tvor. Občas si chce se mnou asi hrát, tak na mě bafne zpoza dveří, říkám si: ,,Paráda, bude sranda.” Tak na ní bafnu zpátky a ona se na mě celá naježí a syčí, co si to jako dovoluju. Mojí nejlepší kamarádkou je ale Bianka, taky zlaťačka, která už pár let pracuje jako vodicí pes. Díky ní vím, že být vodicím psem neznamená jen dělat zodpovědnou práci, ale patří k tomu i zábava a milující páníček. Vždycky, když spolu lítáme na procházce, tak si to obě moc užíváme. Už se moc těším, až ze mě bude taky vodicí pes… na obdivné pohledy kolemjdoucích a na spokojenost mého páníčka, když spolu zvládneme trasu. 😊

Clarinka vyrostla ve zdravou a krásnou psí slečnu, která ze všeho nejradši běhá za balonkem, lítá po lese, koupe se v rybníce a dovádí se svými psími kamarády. Je to temperamentní, zbrklá a svéhlavá fenka se silnými loveckými pudy. Na výcvik vodicího psa se tedy bohužel nehodí. Pro její spokojený psí život je lepší, když její páníček na její lumpárny uvidí. Tahle zrzavá holka zůstává bydlet v rodině svých vychovatelů, kde má na dovádění už dvě lidská mláďata,

 
 
 
 
 

Katty

Katty je temperamentní, veselé a mazlivé štěňátko, je s ní legrace za každé situace. Velice ráda se učí, pro pamlsek a pohlazení udělá cokoliv. Miluje děti, zapojí se do každé hry a nezkazí žádnou legraci… obzvláště podávání balonků a jiných hraček je senzační. Moc ráda poznává svět lidí a večer, před spaním, si užívá pořádnou porci mazlení. 😊

Z Katty vyrostla výborná psí studentka, talentovaná, pracovitá, šikovná…..a hodně rychlá. Pro práci vodicího psa má opravdu nadání a veškerou svou energii do této práce vkládá. Její chůze se spíše podobá běhu😊. Se stejným nadšením se věnuje výcviku i procházkám v přírodě, doma je pak hodná, zaleze si do pelíšku a plně se věnuje odpočinku.

Katty, přezdívaná psíře, případně příšerka, povodí paničku Pavlu po Praze, Plzni, Paříži. Pomůže, podá postroj, přinese peněženku, prostě pracuje pořád. Převede přes přechod, předběhne pěší, překoná překážky. Pokud panička potřebuje potulit, psíře přilítne, položí pacičky před paničku, počká. Pro podrbání, pohlazení, pusinku překoná pouště, pralesy, potoky, pastviny.  Pro paničku přece podnikne potřebné. Prostě poslušný prima pejsek, parťák, perfektní pomocnice, pramen pozitivity, pořádně praštěné psíře. Poslední poznámka: příšerně pchrápe. :-)))

 
 
 
 
 

Lex

Lexík je kamarád do nepohody a dokáže zvednout náladu celému okolí. Je to parťák pro každou zábavu. Když se jde na procházku, tak se moc rád prochází. Když páníčkové chtějí lenošit, lenoší s nimi. Miluje návštěvy každého nového místa a rád vše zkoumá, nemá strach asi z ničeho… Jednou mu něco ukáží psí učitelky a už to umí. Za piškotek udělá cokoli, klidně i stojku, kdyby ji uměl. 😊

Má rád lidi i psy. Když někoho uvidí, hned ho chce přivítat a seznámit se. Jak to udělá, přiběhne zpět za páníčky a chce piškotek, protože je šikovný. Stává se z něj závislák na páníčcích, svůj čas chce trávit co nejvíce v jejich blízkosti… Je to láskyplné štěně, jednou z něj bude dokonalý vodicí pejsek. 😊

Neštěstí nechodí po horách, ale po lidech a bohužel i po štěňatech. Lexík byl zdravé, hodné a nebojácné štěně, co rychle vykouzlí dobrou náladu všem v okolí. Byl už teď skvělý parťák a měl dobře našlápnuto být v budoucnu kamarádem a průvodcem nevidomého. Nikdo nečekal, že si ho najde zlá nemoc, autoimunitní onemocnění, které mu nedalo vůbec žádnou šanci, aby boj o život vyhrál. Lexík usnul navěky v pěti měsících svého krátkého života, zahrnutý láskou a péčí rodiny, ve které vyrůstal. My jim za to moc děkujeme.

 
 
 
 
 

Loki

Ahoj, já jsem Loki – podle ,,záporáka‘‘ z filmu Thor 😊. Ve skutečnosti jsem ale velký mazel. Moc rád dávám pusinky a velká objetí.

Žiji na vesnici ve Východních Čechách, ale přes týden jsem v náhradním domově, kterému lidé říkají internát. Pravidelně docházím se svou ,,maminkou“ do školy, kde se učím spoustu nových věcí, nejvíce mě baví chemie. Také tam chodíme za zvířátky, staráme se o ně. Moc rád jezdím autem… skvěle se při jízdě spinká. Ale ani vlak nebo autobus mi nevadí.

Miluji kontakt s lidmi a učení se nových věcí. Odmalinka jsem trochu ,,šprtík‘‘ a krásně umím povel ,,ke mně“. Také umím, dát pac, na povel si lehnout, a spoustu dalších důležitých povelů. Někdy mám ale svojí náladu a zkouším co ,,maminka“ vydrží.

Z Lokýska vyrostl super psí parťák, hodný, milý a mazlivý pes. Přesto, že se rád učí a výcvik by pro něj byl hračka, nemůžeme ho do výcviku zařadit. Musel být, bohužel, ze zdravotních důvodů vyřazen. Je nám to moc líto a Lokimu přejeme hlavně zdraví a spokojený psí život v jeho nové rodině. 

 
 
 
 
 

Kimi

Kimi je psí slečna, která je už odmalička středem pozornosti pro svoji roztomilost všude, kam přijde. Je pravda, že dokáže být něžná „mazlivka“, která se stále drží svých páníčků, ale umí si i správně zařádit. Ze všeho nejradši má kousání a nošení klacíků, chytání míčku a dovádění s psími kámoši v parku, který má hned za rohem. Je to milá, pozorná holka, která ráda poznává svět.

Z Kimi vyrostl velký pracant. Výcvik jí moc baví, je snaživá, někdy trochu splašená😊, ale připravená kdykoliv se vrhnout do práce. Pro výcvik vodicího psa má velký talent, je chytrá, učí se doslova „levou zadní“. Energie má na rozdávání, ale je zároveň hodná, dobře ovladatelná a poslušná. Miluje také hry s dětmi, ostatními pejsky, procházky přírodou, ale nejradši ze všeho strčí hlavu do postroje a vyrazí na cestu.

Kiminka velmi energicky „prolétla“ výcvikem, který úspěšně dokončila a v náročné době koronavirové pandemie se přestěhovala do svého nového domova. Vodí pana Petra po Chomutově a je zároveň skvělou parťačkou pro jeho malou dcerku. Prostě se jim spolu hezky žije a pracuje a my jim přejeme ať jim společně všechno skvěle šlape.😊 

 
 
 
 
 

Kody

Ahoj, já jsem Kody, říkají o mně, že jsem moc hodný a taky mazel. To je asi fakt – ráno ani večer si bez mazlení vůbec nedokážu představit. Jsem ohromně zvědavý, všechno nové mě zajímá a musím si to pořádně očuchat… no dobře, i ochutnat. Dřív jsem měl třeba slabost pro vajgly a žvýkačky, ale teď už vím, že když nebudu požírat to, co nemám, čeká mě fakt hromada dobrůtek… tak už to dělám jenom občas 😊

Líbí se mi v divadle i na koncertech, kde mě všichni obdivují a chtějí si mě hladit. Jedna paní mi dokonce řekla, že hraju líp než Bartoška, ale myslím, že si ze mě jenom dělala srandu. Jo, a taky jsem velký fanoušek basketbalu, vlastně všeho, kde se objevují míče.

Rychle se učím a baví mě to, z roztomilosti už doktorát mám, tak teď už jen ten výcvik na vodícího psa a je to!

Kody se pro práci vodicího psa prostě narodil. Je to talentovaný pes po svých předcích, vážný, pracovitý a učenlivý. Má schopnost soustředit se plně na výcvik, když je třeba a na druhou stranu se vyběhat a „vyblbnout“ s ostatními pejsky, když má volno. Je to citlivý pes, který o svého člověka rád pečuje, prostě je mu práce vodicího psa „ušitá na míru“.

Po úspěšně ukončeném výcviku se Kody odstěhoval do Nové role u Karlových Varů. S Michalem si vyloženě „padli do noty“, rychle se spolu sehráli a od té doba jsou v podstatě stále na cestách. Daří se jim moc dobře a my chlapcům přejeme vyladěný život a spousty společných šťastných kilometrů.

 
 
 
 
 

Calvin

Ahoj, jsem Calvin a přiletěl jsem k vám z Belgie, kde jsem se narodil mamince Canelle. V letadle jsem byl moc klidný a hodný a to mi asi zůstane už napořád. Rád si odpočinu a pořádně se vyspinkám, ale když přijde na hru s ostatními pejsky, třeba s Chicou, tak si pořádně zařádíme. Miluju cestování na jakoukoli vzdálenost, to se dá krásně prospat. Musím i hodně papat, protože chci být hodně velký a chci mít hodně dlouhé nohy, abych mohl běhat všude, kde je něco zajímavého.

I pes si musí dávat pozor na to, co si přeje. Calvinek si jako malý přál, že chce být veliký a mít dlouhé nohy, tak se mu to opravdu splnilo. Je to obřík! Obřík s něžnou povahou a duší štěněte.

Jeho druhé přání bylo, stát se chovným psem. Calvin of Purpose Dogs z chovu vodicích psů v Belgii k nám přiletěl s cílem rozšířit naší chovnou základnu a i toto přání mu vyšlo. Vyrostl z něho zdravý a hodný pes, jeho životním posláním tedy bude, předávat své zdraví a povahové vlastnosti svým dětem, dalším vodicím psům, dalším hrdinům, kteří budou pomáhat a dělat radostnější život svým nevidomým páníčkům. 

Moc děkujeme Purpose Dogs, Bob Proesmans za velkorysý dar, Calvin bude posilou našeho chovu.

 
 
 
 
 

Casey

„Byla krásná, byla milá, byla chytrá, zkrátka fajn…“, taková byla Klementajn z písničky a taková je naše i Casey. Něžná princezna, která se ráda cachtá v bahně, běhá po lese a řádí s pejsky, a pak klidně usne v nacpané tramvaji stulená na cizích botách. Jemná a přítulná holka, která chce být s každým zadobře. Než sama nastoupí do školy, pomáhá učit matematiku na jednom pražském gymnáziu, kde neodolatelně šíří pohodu a dobrou náladu. Řešení kvadratických rovnic zvládá na jedničku, ale hlavně miluje lidi, obzvlášť děti a dospívající mládež; to je její velká smečka. Ráda se učí, i když na nové věci je zezačátku trochu opatrná.

Doufáme, že jednou sama úspěšně odmaturuje a přinese radost do života člověka, který bude potřebovat její pomoc.

Z Kesinky vyrostla krásná psí slečna, která dělá čest svému plemeni. Povahu má také typickou pro plemeno zlatý retrívr. Je to hrdá princezna, „nosánek má trošku nahoru“, ale je jemná, mírná, citlivá a hodná. Vztah k práci se musela trochu naučit, ale protože miluje svého člověka a udělá pro něj  téměř cokoliv, tak brzy pochopila, že práce je hlavně být spolu a to jí moc vyhovuje. Kesinka je velký mazel, divoké hry s ostatními pejsky nemusí, to radši bude oddaně ležet u nohou svého pána.

Kesinka se již zabydlela ve východočeské Úpici. Paní Ivu doprovází po trasách a je také velký mazel a milý společník. Hodně štěstí Kesinko, ať vám to s Ivou pěkně „šlape“.

 
 
 
 
 

Ella

Ellinka je snaživá psí slečna, která má moc ráda lidi. Prvních pár měsíců vyrůstala s parťákem Archiem, který poté nastoupil do výcviku. Při společném dovádění s Archiem se něžná Ella měnila v tygřici. Je upovídaná a nebojí se ozvat, když se jí něco nelíbí. Jako každý labrador si ráda hraje s ostatními psy, ale ze začátku je opatrná. Je citlivá a ráda plní úkoly, které jí páníčci dávají. Je to krásná, hodná a učenlivá psí slečna. Věříme, že z ní bude dobrý vodicí pes.

Princezna Ella, tak se jí říkalo od malinka. Něco na tom je, Ellinka je totiž krásná, má ráda obdiv, laskavou péči a měkoučký pelíšek :-). Rozhodně není mlsná ani vybíravá a moc si nedává pozor, aby si neumazala kožíšek. Mohla by asi tedy patřit i do jiné pohádky – „O Popelce“, protože je také hodná, pracovitá, ochotná a snaživá. Nemá ráda zahálku, má stejnou radost z výcviku, z dlouhé procházky přírodou nebo ze hry s ostatními pejsky. Má ještě celý výcvik před sebou, ale rozhodně nezapře svůj původ a jednou z ní bude zodpovědná pomocnice.

Svědomitá Ellinka dokončila výcvik a stala se z ní spolehlivá a poctivá pomocnice. S paní Evou a její rodinou bydlí v Praze a doprovází jí hlavně na cestách do práce. Cestují přes celou Prahu a Ella svou práci dělá ochotně a ráda. Máme velikou radost, že jim to spolu pěkně „šlape“ a přejeme jim hodně štěstí, zdraví a spoustu bezpečných kilometrů.

 
 
 
 
 

Eminem

Emík je veselý kluk, který miluje psí společnost… aby ne, když s jeho výchovou pomáhá klidná a hodná chůva Jessie. Emča tráví rád čas v její společnosti a také se svou paničkou, které pomáhá v obchodě, chodí s ní na procházky a učí se spolu všechny záludnosti města. Je to kluk učenlivý, všechno ho baví, tak z něj určitě vyroste šikovný pejsek.

Z Emíka skutečně vyrostl šikovný kluk a taky moc hezký a urostlý. Bohužel zdravotní testy jsou neúprosné a Emča jimi neprošel. Nám je to moc líto, ale Emík si bude žít báječný život rodinného mazlíka a kámoše. My mu přejeme hlavně zdraví a ať dělá všem okolo sebe jen samou radost.

 
 
 
 
 

Egi

Egi je přítulná a mazlivá holka, moc ráda si hraje. Všechno ji baví – hračky, pejsci, procházky po městě i přírodou. Je velice šikovná, hodná a hodně zvědavá, jako každá ženská. 😊 Po mamince zdědila nejen podobu, ale i přátelskou povahu. Vyrůstá na jihu Čech a má tam spoustu kamarádů, jak lidských, tak těch psích. 😊

Egi nastoupila do školy, a tak denně dojíždí do Prahy učit se všem dovednostem správného vodicího psa. Přestože je veselá a ráda se nejen při mazlení řádně rozvrtí, má v sobě příjemný vnitřní klid, který se promítá i při práci s ní. Zatím je v začátcích, ale už teď je nám jasné, že za nějaký čas z ní bude moc příjemný pejsek, který svému páníčkovi bude rád a dobře pomáhat 😊.

 
 
 
 
 

Eddie

Eddie je milý, hodný a absolutně nekonfliktní chlapík s velkým srdcem. Miluje hry s psími kamarády, koupání i procházky v lese. Každý pracovní den jezdí se svými páníčky autobusem, vlakem i tramvají do práce, kde se rád nechá všemi kolegy mazlit a obdivovat a jinak trpělivě čeká, až bude čas na procházku. Doma se chová vzorně, nikdy nic nezničil (no dobrá, jedny staré bačkory). Jediná jeho slabost je žrádlo, ale to by prostě nebyl labrador.

Z Edy vyrostl moc hodný a šikovný pejsek. Bohužel zdravotní testy jsou neúprosné a Edík jimi neprošel. Nám je to moc líto, ale Edík si bude žít báječný život rodinného mazlíka a kámoše. My mu přejeme hlavně zdraví a ať dělá všem okolo sebe jen samou radost.

 
 
 
 
 

Demi

talentovaná, snaživá a pracovitá. Ve škole by seděla vždycky v první lavici, aby jí nic neuniklo. Je také normální psí holka, šťastná i při procházkách a hrách s ostatními psími spolužáky. Jako každé nadané dítě potřebuje správně zaměstnat a nasměrovat, potom podává skvělé výkony. Je radost s ní pracovat, miluje spolupráci s člověkem, výcvik ji baví a učení jí jde snadno a rychle. Bude z ní šikovná a spolehlivá průvodkyně.

Demi k nám přijela z Výcvikovej školy pre vodiace a asistenčné psy. V Bratislavě se narodila a vyrostla, v Praze ji naučíme řemeslu vodicího psa. V Česku bude také vodit – naše klienty.

Děkujeme za spolupráci!

Deminka dokončila výcvik a bydlí s paní Radkou v Zelenči u Prahy. Putují po trasách na kraji Prahy i v centru a hezky jim to spolu šlape. Přejeme jim hodně radosti a spoustu společných kilometrů.

 
 
 
 
 

Olivia

Jmenuji se Olivia a pocházím z francouzského chovného centra vodicích psů CESECAH. Česky jsem se naučila „levou zadní“ a moc se mi tady líbí. Říkají, že na svůj věk jsem prý dost samostatná a někdy i paličatá, ale myslím, že si to pletou se slovy – chytrá a učenlivá. Nebo že bych ještě neuměla tak dobře česky? 😊Jako správná Francouzka miluji jídlo a spánek, a taky společnost lidí a pejsků. S mým současným páníkem chodíme do společnosti často, jezdíme tramvají, metrem… prý tím cvičíme. Pokud je to tak, tak se mi výcvik bude líbit… nebo bych prý mohla pomoci holkám v chovu štěňat. Uvidíme, ještě mám dost času, tak já se zatím budu pilně učit. 😊

Z Olivie vyrostla krásná, ochotná a zdravá psí slečna, kterou jsme se rozhodli zařadit do chovu a osvěžit tak naši genetickou základnu. Olivka je velmi milá fenka jemnější povahy, která ráda člověku vyhoví. Je aktivní, ale dokáže i odpočívat, a to i na společenských akcích, kterých je zvyklá se účastnit. 😊

 
 
 
 
 

Oscar

Oscar k nám přicestoval až z francouzského chovného centra vodicích psů CESECAH. Je to velice hravý, přátelský a nebojácný pejsek. Oscar nezapře svůj původ. Jako správný labrador je stále při chuti, ale je také šikovný a snaživý, takže za kousek piškotu se naučí téměř cokoliv, co po něm člověk chce. Občas se pokusí svou současnou paničku přesvědčit, že je nejchytřejší na světě nebo možná, že ještě neumí česky 😊, ale v podstatě je to moc hodný pes a my doufáme, že až vyroste, tak se stane posilou našeho chovu.

Z Oscara už je dospělák. Zdravý, krásný a hodný pes, který splnil všechna naše očekávání. Podle plánu ho tedy zařazujeme do chovu, aby své skvělé vlastnosti předával i svým potomkům. Má báječnou rodinu, kde je milým společníkem a parťákem… a my se už těšíme na jeho štěňátka 😊

 
 
 
 
 

Darwin

Darwin je pěkně urostlý chlapík, který dělá čest svému jménu. Velmi rychle a rád se učí novým věcem, chodí s psími kamarády ven a trénuje to, co už umí. Je to šikula, který se neohroženě vrhá do všech úkolů, protože ví, že za odměnu ho čeká dobrota. Přes týden dokonce chodí na vysokou školu, kde si získal přízeň nejen studentů, ale i profesorů. Doma nejraději tráví čas hraním se svými páníčky, a když zrovna není čas na hraní, choulí se jim u nohou… hlavně aby mu nikam neutekli. 😊

Darwin je největší pes z Teamu D a pro svou velikost i eleganci je na ulici nepřehlédnutelný. Velký má také ,,tah na branku“, za pamlsek by udělal cokoliv. Je to pracovitý pes, vodění ho moc baví a dává do toho úplně všechno… někdy až moc, takže je občas nutné mu připomenout, že i cesta je cíl. 😊 Je to velmi ochotný pes, který nedá dopustit na svého pána, se kterým by byl nejraději úplně pořád, bude z něho opravdu oddaný pes pomocník.

Darwin bydlí s paní Ivetou v obci Vodranty, ve Východních čechách. Iveta nám o Darwinkovi napsala:

Darwin je srdcař, ať dělá cokoliv, tak vždy naplno; když mě vede má u toho patřičně důležitý výraz a očividně ho práce baví, je rychlý chodec, tak jsme všude  včas. Spolehlivě mě dovede jak do práce, tak do všech obchodů. Hlavně je  rád všude první. A z tohoto krásného velkého blondýna se mrknutím oka dokáže změnit v hravé štěně a mazlíka, což si náramně užíváme. Je to pomocník, vtipálek a hlavně skvělý parťák.

 
 
 
 
 

Dave

Dave, nejmenší „chlapíček“ z vrhu, je od malička klidné báječné štěňátko. Je to takový parťák do nepohody, sympatický společník, veselý a zábavný kámoš Toničky a Fredíka, svých lidských sourozenců v rodině předvychovatelů. Velkou část pracovního týdne tráví s adoptivní mámou v kanceláři jedné mezinárodní společnosti, kde ho někteří zaměstnanci rádi navštěvují za účelem „canisterapie“ mezi náročnými pracovními schůzkami. Podezříváme ho, že má v rodokmenu kozla – květiny v kanceláři trpí. 😊 Věříme, že úspěšně zvládne předvýchovu, projde všemi zdravotními testy na jedničku a jednou z něj bude báječný společník nevidomého člověka – má dobře našlápnuto, tlapička sametová.

Z Davea vyrostl velmi příjemný, milý a ochotný pes (navíc velmi hezký), který splnil všechny zdravotní i povahové testy, a tak se stal chovným psem ve španělské škole vodicích psů Fundación ONCE del Perro Guía, kde, doufáme, bude mít spoustu úspěšných dětí, které pomohou lidem se zrakovým postižením v celém Španělsku. 😊

 
 
 
 
 

Damina

Daminka je „veselá kopa“ se kterou je hromada legrace. Je plná energie, baví ji poznávání nových věcí, ráda se učí a spolupracuje s člověkem. Do všeho jde s plným nasazením a občas by dělala nejraději více věcí najednou. Mezi její oblíbené činnosti patří podávání věcí. Miluje lidi, děti, se kterými vyrůstá, hry s lidmi i pejsky a hlavně mazlení. 😊

Z Daminky vyrostla malá černá „treperenda“, drobná fenka plná energie. Výcvik vodění ji moc baví, je ochotná a snaživá. Zajímá ji všechno, co se kolem ní děje, ale nikdy úplně nezapomene pečovat o svého člověka. Je velmi poctivá, pracovitá a snadno ovladatelná, a to i přesto, že energie má na rozdávání

 
 
 
 
 

Dundee

Ahoj, jmenuji se Dundee. A taky jsem se rozhodl, že budu podle mého jmenovce statečný a jako krokodýl velký… a tak rostu jako z vody. V tom mi pomáhá nejenom panička, ale také velká smečka v její práci. Všechny jsem si tam omotal kolem packy. Rád chodím ven, kde jsou i jiní pejsci a spousta lákadel. Ježdění tramvají, vlakem i autem je taky docela zábava. Všichni si myslí, že moc štěkám, ale jak si mám říct, když něco chci, nebo se jen tak nudím a nikdo si mě nevšímá? A se mnou je přeci taková legrace… vážný a pracovitý vodicí pes taky budu, ale na to mám ještě čas. 😊

Z Dundeeho vyrostl velký a milý pohodář, který měl všechny předpoklady stát se báječným vodicím psem. Zdravotní testy bohužel naše plány změnily, takže se z Dundeeho stal pohodář v domácnosti, který občas vypomáhá paničce na recepci ve fitku. Přejeme mu spokojený život, a hlavně pevné zdraví.

 
 
 
 
 

Dobby

Dobbík dostal jméno od dětí ze ZŠ Dobiášova v Liberci, které také finančně podpořily Dobbíkovo vzdělání. Asi proto je Dobby moc šikovné, hravé, úžasně čistotné a učenlivé štěňátko. Bydlí se svými dočasnými páníčky v domě ještě s jedním pejskem, kocourem a kočičkou. Každý den doprovází páníčky do zaměstnání a chová se úplně vzorně. Seznamuje se s městským provozem, miluje jízdu autem. Rád cvičí…za ňaminku cokoli, přijde na každé zavolání, umí už spoustu cviků, třeba i podávat packy. Dobbík je prostě „pan dokonalý“ a my doufáme, že mu to vydrží 😊.

Dobby nastoupil do výcviku, ale bohužel ani po delším postupném trénování nebyl schopen akceptovat postroj, který je pro práci vodicího psa nutností, z tohoto důvodu byl z výcviku vyřazen. Domov našel tam, kde vyrostl – u svých předvychovatelů, tedy značka ideál! Žije s několika dalšími zvířecími kamarády a má se více než báječně, děkujeme za péči a přejeme dlouhý a spokojený život!

 
 
 
 
 

Dingo

Jméno jsme mu dali po jeho australských příbuzných a asi to byla trefa. Dingo je velmi čiperný, zvídavý a těžko unavitelný pes. Nejradši by všechno snědl, bez ohledu na to, zda jde o jídlo nebo třeba o botu. Je trochu hrrr :-), do všeho jde po hlavě a někdy se snaží svou hlavu i prosadit. Učí se ale velice rychle, i když se ve velkém městě občas něčeho lekne, tak svou energií všechno překoná. Je to bystrý a šikovný pes a až vyroste, tak z něj určitě bude skvělý pracant.

Z Dinga vyrostl statný pes s vysokým temperamentem. Tak vysokým, že by práce vodicího psa pro něj nebyla to pravé. Z výcviku byl vyřazen, ale našel svoje místo v aktivní rodině, kde svou energii uplatní. Přejeme mu báječný život.

 
 
 
 
 

Daya

Jsem temperamentní princezna s velkým srdcem a ostrými zoubky, kterými zatím všechno ráda ochutnávám… i svoje lidi, ale říkají, že mě to brzy přejde. Ráda se procházím v lese, při setkání s ostatními pejsky a lidmi někdy zapomenu na celý svět. Jako malé štěně jsem byla u všeho mezi prvními, všechno mě zajímá a ráda se učím novým věcem, ničeho se nebojím a věřím, že budu stejně šikovná jako moje maminka Abbie.

Daya vypadá jako princezna, ale uvnitř této vysoké psí holky je schovaný veliký pracant, který za mlsku nebo podrbání bude klidně i tančit :-). Je velmi učenlivá a vodění ji moc baví, stejně jako poslušnost, včetně podávání spadlých věcí. Miluje mazlení a trávení času se svým člověkem, takže práce vodicího psa, kdy se svým budoucím páníčkem bude opravdu pořád, je pro ni víc než ideální!

Daya se i ve výcviku projevila jako učenlivá a pracovitá holka, která se opravdu snažila stát se vodicím psem. Dokázala se tak „prosnažit“ celým výcvikem až ke zdárnému složení závěrečné zkoušky. Do vysoké školy života nastoupila ke svému novému páníčkovi, k velké radosti jeho malých holčiček, přesně na den děti v roce 2020. Daya je pro Romana spolehlivým průvodcem na stálých trasách do práce, z práce i na různé pochůzky a také pohodovým rodinným parťákem, který se však v době volna rád proběhne s pejsky na sídlišti. Daya žije v Praze a radost rozdává nejen Romanovi a jeho rodině, ale také klientům, kteří chodí k páníčkovi na masáže. 😊

 
 
 
 
 

Darby

Darby má své kmotry za oceánem, dostala jméno od amerických vychovatelů štěňat. Bydlí v rodině, kde vyrostl už nejeden vodicí pes a zatím ostudu nedělá, jde jí to velmi dobře. Učí se vše snadno a rychle, je milá, mazlivá a moc šikovná. Jako malé štěně byla nejšikovnější hlavně u jídla a to jí zůstalo, nicméně to znamená, že za jídlo udělá cokoliv  Těšíme se, že z ní vyroste báječná a pracovitá pomocnice.

Darby je „chodící radost“. Je stále dobře naladěná od rána do večera a za každé situace. Se stejnou radostí se vrhne do hry, procházky v přírodě, i do práce. Všude je spokojená až nadšená, nic ji nerozhází, ráda a dobře se učí, se stejným potěšením se vrhá do práce na vesnici i v centru Prahy. Novým věcem se učí snadno a rychle, zajímá ji vše, co se kolem ní děje. Od štěněte miluje jídlo a hračky, ale doma nejradši zaleze na pelech a vydatně se vyspí. Je moc příjemná společnice a určitě z ní bude i zdatná pomocnice.

Darby se svým radostným elánem prošla celým výcvikem. Chvíli jí trvalo, než pochopila, že práce je i vážná věc, ale nakonec se z ní stal sebevědomý vodicí pes, „holka do nepohody“ kterou nic nerozhází a se svou novou paničkou putuje po rozmanitých trasách městem i přírodou. Darby žije s Andreou ve Frýdlantu v Čechách, má svou novou paničku moc ráda, je pro ní opravdovým průvodcem a parťákem a my jim přejeme do společného života hodně štěstí.

 
 
 
 
 

Daki

Jmenuji se Daki, říkají, že jsem byla od malinka moc hodná, tak bych to neměla pokazit. V mojí vychovatelské rodině se mi líbí, tak se snažím zlobit minimálně. Moc toho neničím, ohryzala jsem sice zeď a ta crocsa jsem myslela, že je moje… ale to je asi tak všechno. Miluju paničky zahrádku, hlavně když se nedívá, tak jí ráda pomáhám při pletí. Jinak když se mi chce, tak poslechnu hned jak mi řeknou, všechno nové mne zajímá a vlastně se pořád snažím, protože jsem moc ráda, když dostanu pochvalu. I úsměv stačí. 😊

Dakinka je holka milá, přítulná, učenlivá a pracovitá. Má spoustu energie, kterou s radostí uplatní hlavně při práci. Ve výcviku na vodicího psa se totiž stále něco děje, a to ji baví. Spolupráci s člověkem má moc ráda, a když je za to ještě navíc spousta pamlsků, tak si ani nevšimne, že vlastně pracuje. 😊 Moc ji baví i hry s psími kamarády, ráda se s nimi přetahuje o hračky a hraje na honěnou. Daki je veselá holka, která bude skvělou parťačkou do života svého budoucího pána.

Dakinka se po ukončení výcviku odstěhovala do nejzápadnějšího města naší republiky, do Aše. Pan Antonín se s Daki denně vydává na dlouhé pochůzky městem i přírodou. Často k sobě přiberou i dceru pana Antonína a vyrazí společně na obzvláště dlouhý výlet, kde je vždy něco zajímavého i pro Dakču. Třeba potok, ve kterém se ráda cachtá nebo velké louky na kterých se může pořádně proběhnout. Daki se tak stala nejen průvodcem, ale i báječnou rodinnou kamarádkou a my jim přejeme do společného života mnoho štěstí a stále tolik elánu na výlety. 

 
 
 
 
 

Uzana

Uzana je dáma „každým chlupem“, je elegantní, upejpavá, svoje city nerozdává na potkání, ale také se umí všude chovat, je společenská, milá a hlavně krásná :-). Není to ovšem kráska namyšlená, je pracovitá a učenlivá, moc jí baví všechno, co se svým člověkem může dělat a je moc spokojená, když mu může být stále na blízku. Určitě bude dělat čest své rodině a stane se spolehlivým vodicím psem.

Uzana k nám přijela z Výcvikovej školy pre vodiace a asistenčné psy. V Bratislavě se narodila a vyrostla, v Praze ji naučíme řemeslu vodicího psa. V Česku bude také vodit – naše klienty.

Děkujeme za spolupráci!

Uzanka se již zabydlela ve své nové rodině a svou paničku Janu doprovází na cestách do města i do lesa. Je velmi pečlivá, oddaná a pozorná, každou cestu si hned zapamatuje.Také ráda pomáhá při domácích pracích. Při sušení prádla sbírá spadlé kolíčky i ponožky a u vaření vypadá, že by se to nejradši naučila sama. Ostatním členům rodiny také pomáhá. S páníčkem chodí pro dříví, někdy ho i „naštípe“ a děti prožene po zahradě, takže se zdravě proběhnou. Všem umí vykouzlit na tváři úsměv a to je také neocenitelný dar.

 
 
 
 
 

Daki

Jmenuji se Daki, říkají, že jsem byla od malinka moc hodná, tak bych to neměla pokazit. V mojí vychovatelské rodině se mi líbí, tak se snažím zlobit minimálně. Moc toho neničím, ohryzala jsem sice zeď a ta crocsa jsem myslela, že je moje… ale to je asi tak všechno. Miluju paničky zahrádku, hlavně když se nedívá, tak jí ráda pomáhám při pletí. Jinak když se mi chce, tak poslechnu hned jak mi řeknou, všechno nové mne zajímá a vlastně se pořád snažím, protože jsem moc ráda, když dostanu pochvalu. I úsměv stačí. 😊

Dakinka je holka milá, přítulná, učenlivá a pracovitá. Má spoustu energie, kterou s radostí uplatní hlavně při práci. Ve výcviku na vodicího psa se totiž stále něco děje, a to ji baví. Spolupráci s člověkem má moc ráda, a když je za to ještě navíc spousta pamlsků, tak si ani nevšimne, že vlastně pracuje. 😊 Moc ji baví i hry s psími kamarády, ráda se s nimi přetahuje o hračky a hraje na honěnou. Daki je veselá holka, která bude skvělou parťačkou do života svého budoucího pána.

Dakinka se po ukončení výcviku odstěhovala do nejzápadnějšího města naší republiky, do Aše. Pan Antonín se s Daki denně vydává na dlouhé pochůzky městem i přírodou. Často k sobě přiberou i dceru pana Antonína a vyrazí společně na obzvláště dlouhý výlet, kde je vždy něco zajímavého i pro Dakču. Třeba potok, ve kterém se ráda cachtá nebo velké louky na kterých se může pořádně proběhnout. Daki se tak stala nejen průvodcem, ale i báječnou rodinnou kamarádkou a my jim přejeme do společného života mnoho štěstí a stále tolik elánu na výlety. 

 
 
 
 

Bonifác

Bonifác je malý psí gentleman. Umí se všude dobře chovat, nic ho nerozhází, ničeho se nebojí. Má rád procházky, mazlení, hry s ostatními pejsky, ale také rád se svojí paničkou cestuje po Praze, chodí do práce, nakupovat… prostě účastní se veškerého společného života. Je to kluk do nepohody, občas trochu paličatý, ale hlavně milý a pohodový pejsek.

Bonifác splnil všechny podmínky pro to, aby se stal naším prvním chovným psem. Vyrostl z něho moc hezký, zdravý, milý a šikovný pejsek a my doufáme, že všechny své dobré vlastnosti bude předávat svým potomkům. Žije ve skvělé rodině jako parťák a společník a je vždy připraven plnit své rodičovské povinnosti.

 
 
 
 
 

Archie

Jsmenuji se Archie a jsem ohromný mazel. Ranní mazlení s páníčky je už téměř pravidlem. Rád nosím věci a všem je s radostí ukazuji. Moc rád všechno (i všechny) okusuji. Nejradši bych na procházce všechno ochutnal a pozdravil se s každým psem i člověkem. Moc rád si hraju s ostatními psy, snažím se být hodný a opatrný, občas jim přinesu i nějakou svojí hračku. Moji paníčkové mě berou všude s sebou a od října s nimi budu chodit do školy. U doktora jsem moc statečný, vůbec se nebojím a nikdy se mi nechce pryč. Když mám pracovní vestu cítím se hned důležitější, hezky poslouchám a dávám pozor na své páníčky.

Z Archieho vyrostl hrdý pes, klidný a vážný. Jen společnost jiných psů z něj na chvíli udělá ztřeštěného puberťáka, ale vždy přátelského a veselého parťáka do hry. K práci ovšem přistupuje s vážností sobě vlastní, dobře se učí, je vnímavý, citlivý a opatrný, ale také pes s vlastním názorem :-). Má rád v životě pravidla a řád, svému člověku je oddaný a věrný. Velice dobře se učí stálé trasy, bude z něj poctivý pracant, vždy připravený vyrazit na cestu.

Archie se po složené závěrečné zkoušce odstěhoval jen kousek od Prahy do Staré Boleslavi k panu Jirkovi. Od té doby jsou stále spolu, chodí spolu po trasách po městě i spolu relaxují v lesoparku. Archie je věrný průvodce i parťák a to nejen pro Jirku, ale i pro jeho velkou rodinu. Přejeme jim hodně štěstí a spoustu společných kilometrů.

 
 
 
 
 

Akim

Akim je sebevědomý, samostatný a vlídný psí kluk, kterého hned tak něco nerozhází. Nadšeně si hraje s ostatními psy, má moc rád všechny lidi a hlavně děti. S přehledem zvládá městský ruch, nevadí mu cestování, auta ani nákupní centra. Rád zkoumá nové věci a ochotně cvičí, pokud má šanci získat něco na zub.

Akim je bohužel jeden z pejsků, kterému jeho zdravotní problémy neumožnily stát se vodicím psem. Žije život rodinného mazlíka, má svou lidskou i psí rodinu a daří se mu moc dobře.

 
 
 
 
 

Viki

Viki je veselá holka plná energie, stále má dobrou náladu a směje se od ucha k uchu. Je chytrá, dobře se učí, práce jí baví, je hodně společenská, drží se svých lidí a má ráda psy i ostatní zvířata. Ze všeho nejradši má hru na honěnou a plavání v řece, je to vodní živel. Když je šťastná a rozdováděná, skáče jak hopík, říkáme jí, že je křížená s klokanem :-). Ve skutečnosti Viki pochází z cíleného křížení labradorského a zlatého retrívra. Většinou z tohoto spojení přicházejí na svět mírní a klidní pejsci….. prostě Vikinka dostala „do vínku“ tu veselejší část povahy od obou rodičů. Umí ale i odpočívat a doma většinu času prospí s hlasitým chrápáním, no i spánek ji moc baví.

Viki k nám přijela z Výcvikovej školy pre vodiace a asistenčné psy. V Bratislavě se narodila a vyrostla, v Praze ji naučíme řemeslu vodicího psa. V Česku bude také vodit – naše klienty.

Děkujeme za spolupráci!

Vikinka po předání bydlí v Praze a tvoří tandem (jak říká její nová panička) se slečnou Petrou. Slečna Petra nerada sedí doma, je stále v pohybu a nejraději tráví svůj volný čas venku, v parku se svou čtyřnohou kamarádkou. To je něco i pro Viki, celé odpoledne být s paničkou venku, honit balonek… to je teda opravdu za odměnu. Viki také svědomitě plní roli průvodce, hodně času společně tráví i na všech cestách, které Petra potřebuje… někdy se vydávají i za kamarády přes celou Prahu. Zkrátka a dobře, tento tandem se nikdy nenudí a my jim přejeme, ať jim to vydrží co nejdéle, a ať je nuda nikdy nedožene.

 
 
 
 
 

Berry

Berry je malý střapatý rošťák, veselé štěně zlatého retrívra, které zajímá všechno z velkého světa. Všude, kam přijde je středem pozornosti a dokáže si to moc užívat. Miluje všechny dobré lidi – hlavně ty svoje – a baví ho všechno, co pro něj jeho lidská smečka vymyslí :-).

Blonďatý Berry je jako každý zlatý retrívr trochu namyšlený, ale má být na co, je to prostě krásný kluk. Hezký pohled je na něj ale i při práci, o které dost přemýšlí a snaží se ji dělat pečlivě. V “pracovním modu” nasadí soustředěnou tvář a sleduje všechny překážky na cestě i pokyny svého pána, je to šikovný a učenlivý pejsek. Jakmile má pohov, rád se proběhne sám i s bandou psích kamarádů, největší odměnou je mu ,,cachtací’’ voda – Berry se totiž rád cachtá, ale tuze nerad plave!

Berry během výcviku zůstal typickým zlatým retrívrem, který si sice umí občas postavit hlavu, ale pokud má svého pána rád, tak se mu opravdu snaží zavděčit. Berry si skvěle „padl do noty“ se svým novým pánem a jeho hudebním světem. Ladí jim to spolu a tak spolu krásně putují při pochůzkách hlučnou Prahou i v tichu lesa. My jim přejeme hodně štěstí.

 
 
 
 
 

Bíma

Jmenuji se Be Me Guide Magandas, jsem Golden Retriever a v moji rodině, kde jsem v předvýchově, mi říkají Bímo, Bimi, Bímuško  a všechny jsem si je omotala svýma nádhernýma čokoládovýma očima kolem prstu :-). Jsem šikovná a moc milá psí holka a každým dnem poznávám víc a víc věcí z velkého člověčího světa. Snažím se dělat vše, co po mě moje panička chce, jednak aby mi spadlo do tlamči co nejvíc piškotů a hlavně, abych jednou mohla byt skvělý vodicí pes a životní parťák pro nevidomého člověka. Všichni doma věří, ze to vyjde a vše bude mít ten správný smysl…

… tak Bímušce to nevyšlo, vodicí pes z ní nebude. Nedokázala se vyrovnat s náročným prostředím velkých měst. Hluk, neznámé a podivné věci, to není nic pro ní, nebyla by v roli vodicího psa spokojená ani spolehlivá. Zůstala ve své vychovatelské rodině, má se skvěle a my jí přejeme báječný život rodinného mazlíka.

 
 
 
 
 

Vida

Vida k nám přicestovala ze španělské školy vodicích psů FOPG (La Fundación ONCE del Perro Guía). Je to krásná černá princezna, která by se měla stát posilou našeho chovného týmu. Cestování má „v malíku“, letadlo zvládla na jedničku a teď jí čeká, aby se naučila kromě češtiny všemu, co jí potká na cestách u nás, hlavně v Praze. Je to holka šikovná a má báječnou rodinu, která se ujala její výchovy, tak jí určitě vše půjde dobře.

Vida splnila všechny náročné podmínky pro zařazení do chovu, více než hladce prošla zdravotními i povahovými testy, a stala se tak chovnou fenkou, která osvěží náš chov a přinese do něj novou krev. Bydlí se svou aktivní početnou rodinou v Praze, kde samozřejmě dělá všem radost.

 
 
 
 
 

Chido

Chido se stal naším malým vyslancem. Vybrali jsme ho z našeho C týmu, aby odcestoval do španělské školy pro vodicí psy FOPG ( La Fundación ONCE del Perro Guía). Bude jistě „pilným žákem“, protože jeho naplánované poslání je, stát se posilou chovného programu španělské školy. Hodně štěstí – Buena suerte Chido.

Z Chida vyrostl báječný a vyrovnaný pes, který měl všechny předpoklady stát se chovným psem. Přestože všichni jeho sourozenci měli krásně zdravé nohy, Chida jeho loket vyřadil z dalšího procesu ve španělské škole FOPG. Vzhledem k tomu, jak si tam ale Chida oblíbila jeho rodina, rozhodli si ho ponechat, takže se z něj stal skvělý rodinný pes. My mu přejeme dlouhý spokojený život a hlavně pevné zdraví.

 
 
 
 
 

Cirk

Jmenuji se Cirk a jsem správný labradoří kluk. Nejenom, že mi všechno chutná, ale taky mě baví, když se pořád něco děje. Naštěstí mě můj páníček bere všude sebou, tak mám spoustu psích i člověčích kámošů a znám spoustu zajímavých míst a věcí. Do práce jezdíme autem, po Praze metrem nebo tramvají a taky chodíme hodně na prochajdy a tam je veliká legrace. Nejvíc mě baví páníčkův druhý pejsek Rudolf, hodně mě toho naučil, ale za chvilku budu větší než on, tak ho asi začnu něco učit já…

Cirk je sympatický puberťák, občas má ještě “švihlé” nápady, miluje akci, nemá rád zahálku. Je to ovšem chytrý kluk, který má práci rád, dává do ní veškerou svou energii … a že jí má hodně :-). Má rád mazlení i hry s ostatními pejsky, procházky v přírodě, ale výcvik a učení novým věcem má určitě radši. Je to prostě správný psí “pracant”, který své poslání psího průvodce určitě zvládne s nadšením a plným nasazením.

 
 
 
 
 

Cid

Cid je malý cestovatel. Od maminky odjel se svou sestrou do Děčína a teď bydlí v Praze. Má svou velkou rodinu, kde je panička a páníček na výchovu a dva príma kluci na hraní. Všichni se mu intenzivně věnují, tak se hezky učí a roste a získává spoustu nových dovedností. Stejně jako jeho bráškové je i Cid veselý labradoří kluk, kterého zajímá vše nové, psí a lidští kámoši a hlavně plná miska dobrého jídla 

Černý kluk s “čertovským pohledem a zlatou duší”, to je Cid. Je rád za hodného, svému člověku se snaží vyhovět, je učenlivý a rozvážný. Vstřícný pejsek, který při vyučování dává stále pozor, aby něco nezanedbal. Snaží se vyhovět, není zbrklý, je to pohodář, který je všude spokojený. Nejdůležitější je pro něj jeho lidský parťák… jeho kapsu, kde jsou pamlsky obzvláště miluje :-). Cid se pro práci vodicího psa prostě narodil, bude z něj spolehlivý psí průvodce.

Cid se po psí maturitě stal vodicím psem a přestěhoval se za svou paničkou Ivou do východních Čech. Rád ji doprovází a pomáhá jí v obou metropolích – Pardubicích a Hradci Králové.

Z Cidánka vyrostl rozvážný, šikovný a velmi hodný pejsek. Mimo vodění ho moc baví běhání po psím hřišti s dalšími pejsky, procházky kolem Labe, kde pozoruje nutrie u slepých ramen řeky,  oznávání nových lidí, zvířat, věcí, mazlení  a hry nejen s paničkou ale i s dětmi.

 
 
 
 
 

Cilka

Jmenuji se Cilka a jsem královského původu, protože moje maminka Liffi je „Královna matka“. Jako správná princezna jsem ráda hýčkaná a opečovávaná. Během dne si musím pětkrát až šestkrát zdřímnout, abych nabrala sílu na nejdelší spánek dne. Granulkový program je mi zpestřován jablíčky (Mňam), jahůdkami (Mňam), banánem (Mňam), borůvkami (Mňam). Ráda se mazlím, hraju s tetkou Odetou a Carmen, běhám po zahradě. Učím se poznávat svět, jak jen to jde (čumáčkem, ouškama, zoubkama i tlapičkama).

Cilka je veselá, šikovná holka, trochu jako čertík z pohádky… ,, já jsem malej, ale šikovnej!” Je velmi snaživá a učenlivá, za pamlsek by šla světa kraj :-),  je radost s ní pracovat, protože výcviku ke svému budoucímu povolání se věnuje naplno. Mimo to, je to samozřejmě mladá temperamentní fenka, co se ráda proběhne se svým psím kamarádem. Ovšem hra, kterou miluje ze všeho nejvíc, je hra s balónkem. Dokázala by při aportování této skvělé kulaté věci trávit klidně svůj veškerý volný čas.

Cilka po ukončení výcviku doslova „zapadla“ do života paní Janky z Prahy. Janka má velkou rodinu, nicméně často zůstávala sama doma. To se ale změnilo s příchodem Cilky. Veškeré pochůzky, návštěvy lékařů, procházky parkem i volný čas teď tráví společně. Veselá Cilka má sama pro sebe paničku na mazlení, hry s balonkem a hlavně jí může doprovázet na všech cestách. Někdy prý vezmou na procházku i manžela, když přijde brzy z práce, ale jinak si užívají dámskou jízdu  Jsme rádi, že si spolu tak rozumí a že vzniklo nové přátelství.

 
 
 
 
 

Chica

Chica je roztomilá blonďatá holčička. Je velmi klidná a každý si ji hned zamiluje. Parádně vychází s dětmi, miluje všechny lidi i ostatní pejsky. Roste jako z vody a miska s jídlem by mohla být bezedná. Už se nemůže dočkat sluníčka a tepla a všech těch báječných zážitků, které ji na výletech čekají. Vyrůstá společně s „bráchou“ Vojtou, jsou bezva dvojka a společně lumpačí.

Chica je roztomilá blonďatá holčička. Je velmi klidná a každý si ji hned zamiluje. Parádně vychází s dětmi, miluje všechny lidi i ostatní pejsky. Roste jako z vody a miska s jídlem by mohla být bezedná. Už se nemůže dočkat sluníčka a tepla a všech těch báječných zážitků, které ji na výletech čekají. Vyrůstá společně s „bráchou“ Vojtou, jsou bezva dvojka a společně lumpačí.

 
 
 
 
 

Charlie

Jmenuji se Mathilda Charlie. Jsem „k sežrání“ a moc dobře to vím. Do všeho jdu naplno. Když se mazlím, dvě lidské ruce na to nestačí. Když řádím, stěhuji nábytek. Když jsem na procházce, musím pozdravit všechny lidské i zvířecí kamarády. Každý den vymyslím novou lumpárnu. Rád pozoruji svět. Každou věc nebo činnost, která je pro mě nová, musím pečlivě prozkoumat – nejlépe vsedě, s mírně nakloněnou hlavou a vážným výrazem.

Když se řekne hodný pes, tak to je Charlie. Je klidný, mírný, nemá rád problémy, tak je sám nedělá. Miluje všechno, co může se svým člověkem podnikat, procházky v přírodě i po městě, zábavu i práci, divokou honičku s pejsky i klidný spánek kdekoliv. Je trochu “snílek”, výcvik mu jde tedy pomalu, ale jistě. Je moc spokojený, když se mu daří, za dobré slovo a za pamlsek udělá cokoliv. Bude z něj pohodový a spolehlivý parťák a pomocník.

Z Charlika se po ukončení výcviku stal klidný a pohodový  vodicí pes. Bydlí s paní Vlaďkou a celou její rodinou v Sedlčanech a spolehlivě jí vodí po jejích trasách. Přejeme jim samou radost a ať jim to spolu pěkně šlape.

 
 
 
 
 

Cedrik

Jmenuji se Cedrik, pořád někde lítám s páníčkama a všude jsem středem pozornosti. Když jsem doma, tak proháním dva pejsky a dva kocourky. Ničeho se nebojím. Jsem osobnost a občas se chovám jako puberťák, ale když chci, tak jsem i móóóc šikovnej.

Černý Cedrik, nohatý sympaťák, který svým vzhledem vždy zaujme. Cedrika baví vše, kde je nějaká akce, ať už se jedná o výcvik nebo nějakou hru. Chůze v postroji mu jde velmi dobře, dlouhé nohy ale znamenají dlouhý krok, a tak je Cedrik trochu “rychlík”. Je také citlivý a snaživý pes, a tak dává pozor na všechny překážky a nástrahy velkoměsta. Cedrik je moc hodný a milý, rád bude trávit čas se svým člověkem na cestách městem, na procházkách v přírodě, ale i doma jako pes mazlící. Samozřejmě nepohrdne psími společníky a hrou na honěnou, nebo společnou koupelí někde u rybníka.

 
 
 
 
 

Cira

Cira je roztomilá holka, která si ráda hraje s čímkoliv (děti, kočky, psi a jiné hračky). Je v celku odvážná, nebojí se lidí, aut, jezdících schodů a dalšího ,,lidského” provozu. Ochotně nosí v tlamičce cokoliv, včetně klíčů (od auta ideální ). Jedna z nejoblíbenějších činností je spánek.

Cira je „treperenda”, kterou všechno zajímá. Se stejnou energií prožene psí kámoše i se vrhne na učení nových věcí, no, možná krapet více energie dá do toho učení, neboť kde se rozdávají mňaminky, tam je i ona! Cira je velmi empatické zvířátko, “přísavka”, která člověka bezmezně miluje a chtěla by se s ním neustále mazlit, nebo mu alespoň něco podávat, najednou třeba i několik věcí – vodítko, balonek i botu :-). Výcvik jí jde snadno, je snaživá, ochotná, je radost s ní pracovat.

Cira úspěšně absolvovala zkoušku i celý výcvik, během kterého rostla před očima, až se usadila v pozici vyrovnané ,,šprtky‘‘, která přesně ví, co má dělat, práce ji moc baví, a za pochvalu se klidně rozkrájí. S novým páníčkem se nyní elegantně pohybují ve víru našeho hlavního města i na ne-jednoduchých místech v jejich bydlišti.

 
 
 
 
 

Zara

Křehká blondýnka, psí víla,…. tak nějak by se dala krátce popsat Zara. Je to něžná holka, drží se stále nablízku svého člověka a miluje všechno, co s ním může dělat. Baví jí výcvik i procházky, nemá ráda divoké hry s ostatními pejsky. Vypadá křehce, ale pro práci vodicího psa má velké předpoklady. V Praze je jako doma, i když v ní nevyrostla. Bude z ní pohodový průvodce a společník.

Zara k nám přijela z Výcvikovej školy pre vodiace a asistenčné psy. V Bratislavě se narodila a vyrostla, v Praze ji naučíme řemeslu vodicího psa. V Česku budou také vodit – naše klienty.

Děkujeme za spolupráci!

Zaruška po ukončení výcviku bydlí v Praze s paní Helenou. Hezky se jim spolu žije a vodí. Přejeme jim hodně štěstí a zdraví a ať jim to spolu pěkně šlape.

 
 
 
 
 

Ugo

Bratři v triku – Uno, Udo a Ugo – jsou jeden jako druhý… i třetí.  Těžko rozeznatelní podle vzhledu, jména, ale i podle povahy. Všichni tři jsou klidní, pohodoví, nenároční psi, kteří mají velké předpoklady stát se skvělými průvodci nevidomých.

Kluci k nám přijeli z Výcvikovej školy pre vodiace a asistenčné psy. V Bratislavě se narodili a vyrostli, v Praze je naučíme řemeslu vodicího psa. V Česku budou také vodit – naše klienty.

Ugo je mírný, klidný pes, který dělá všechno, co se mu řekne. Ve výcviku je spokojený, pracuje s klidem a rozvahou, ale rád se také proběhne s pejsky v parku nebo vyrazí na dlouhou procházku. Je to trpělivý pejsek, na kterého bude spolehnutí.

 
 
 
 
 

Uno

Bratři v triku – Ugo, Uno a Udo – jsou jeden jako druhý… i třetí. Těžko rozeznatelní podle vzhledu, jména, ale i podle povahy. Všichni tři jsou klidní, pohodoví, nenároční psi, kteří mají velké předpoklady stát se skvělými průvodci nevidomých.

Kluci k nám přijeli z Výcvikovej školy pre vodiace a asistenčné psy. V Bratislavě se narodili a vyrostli, v Praze je naučíme řemeslu vodicího psa. V Česku budou také vodit – naše klienty.

Uno je jemný, dobře ovladatelný pes. Je trochu „snílek“, ale naštěstí jeho snem je, stát se spolehlivým parťákem svého člověka. Všechno dělá pomalu, ale jistě. Při práci i na procházkách přírodou zůstává vážný a klidný. Bude z něj klidný a spolehlivý vodicí pes pro klidný život.

Uno dnes vodí svého páníčka nejen v místě bydliště na pochůzky, ale pomáhá mu se dostat i do zaměstnání, které má přes 150 km daleko, pánové se spolu tedy něco nacestují  Uno je hodný pes, který dělá to, co se mu řekne, jeho páníček je šikovný, a tak se jim spolu dobře daří! My jim přejeme, ať jim to takhle pěkně ,,šlape‘‘ i nadále!

 
 
 
 
 

Udo

Bratři v triku – Uno, Udo a Ugo – jsou jeden jako druhý… i třetí. Těžko rozeznatelní podle vzhledu, jména, ale i podle povahy. Všichni tři jsou klidní, pohodoví, nenároční psi, kteří mají velké předpoklady stát se skvělými průvodci nevidomých.

Kluci k nám přijeli z Výcvikovej školy pre vodiace a asistenčné psy. V Bratislavě se narodili a vyrostli, v Praze je naučíme řemeslu vodicího psa. V Česku budou také vodit – naše klienty.

Udo má ze tří bratrů nejvíce temperamentu. Všechno ho zajímá a baví, je spokojený ve výcviku i na procházkách do přírody. Miluje hru s balonkem nebo i jinými hračkami. Je to veselý, příjemný pes, ve výcviku dělá pokroky, bude z něj skvělý parťák a společník.

Udo se stal členem jedné rodiny ve Veselí nad Lužnicí, do které svou kamarádskou, mazlivou a spolehlivou povahou zapadl hned od prvního dne. Se svým lidským „bráškou“ Vojtou dokáže vymyslet spoustu zajímavých her plných vtipu a radosti. Jakmile si vezmou ke hře míček, zábava bývá opravdu nekonečná.

Od paničky se nehne ani na krok a dohlíží nad každodenními domácími pracemi. Při procházkách po městě dává velký pozor, aby se vždy v pořádku vrátili domů. Svojí práci průvodce bere velmi vážně a svědomitě. A když má chvilku volného času, spokojeně si odpočívá na svém pelíšku a nechá si zdát sny o psím ráji!

 
 
 
 
 

Spike

Spike je malý, ale šikovný. Je to veselý pracant, který už jako štěňátko získal spoustu informací o životě nevidomého člověka. Jako správný zástupce plemene border kolie má nejradši ze všeho aportování balonků :). Je ale také velmi chytrý a učenlivý, a tak práci, pro kterou je připravován, bude mít už za chvilku ,, v malíku“.

Spike již složil zkoušku vodicího psa, a tak se odstěhoval ke své paničce Petře do Luhačovic.

Spike je šikovný a přátelský pes, kterého jeho poslání baví. Vždy se těší do postroje, a my doufáme, že mu jeho nadšení zůstane a bude paní Petru provázet ve zdraví celý jeho život.

 
 
 
 
 

Sam

Zlatý retrívr Samík je temperamentní zástupce svého plemene, možná právě proto ho výcvik velmi baví. Rád se učí hlavně cviky, kde má za úkol něco najít, a tak už umí vyhledat dveře, jezdící schody i lavičky. Samozřejmě má také rád společnost, a to jak s lidskou, tak psí. Miluje hry všeho druhu, jeho nejoblíbenější hračkou je tenisový míček, ovšem plyšovým zvířátkem také nepohrdne.

Ze Sama je již vodicí pes s ,,maturitou“!
Na Samíka se těšila paní Olga z Ostravy. Už od prvního setkání bylo vidět, že sympatie jsou oboustranné, a my věříme, že jejich společné soužití jim bude přinášet jen radost. A hlavně, že Samík bude tím nejlepším průvodcem a oporou pro svou novou paničku.

 
 
 
 
 

Blondi

Blondi vypadá jako andílek, ale je v ní i kus čertíka. Všechno jí baví, má radost z jakékoliv činnosti, ať je to práce, zábava nebo nějaká lumpárna. Umí být veliký mazel a také rovnocenný parťák ve hře s dětmi nebo s ostatními pejsky. Prostě Blondi je veselé štěně a toto období si užívá se svými lidskými i psími přáteli měrou vrchovatou.

Z Blondi vyrostla šikovná, milá a hodná holka, která měla všechny předpoklady stát se báječným vodicím psem. Zdravotní testy bohužel naše plány změnily, Blondi prožije krásný život rodinného psa a my jí přejeme hlavně pevné zdraví.

 
 
 
 
 

Amber

Amber se svou sestrou Abbie k nám přicestovaly ze slunné Malty. Sestry pochází z francouzského chovu vodicích psů a my doufáme, že se jedna z nich stane posilou našeho chovu.

Amber je milá, citlivá a vnímavá holka. S radostí objevuje nový svět v nové zemi, na některé věci je opatrnější, ale náladu si nedá zkazit ničím. Je vnímavá a učenlivá, všechno jí zajímá. Také češtinu již ovládá bezchybně.

Amber postoupila do výcviku. Vyrostla z ní temperamentní, zvídavá holka, která je ve velkém městě jako doma. Do práce dává veškerou svou energii, je učenlivá a snaživá. Miluje práci i zábavu, nemá ráda nečinnost. Obzvláště ráda má všechny pejsky na světě, někdy až moc :-). Pokud výcvik úspěšně dokončí, bude skvělým společníkem pro energického člověka, který její temperament ocení.

Amber nakonec výcvik nedokončila. Je to moc šikovná a pracovitá holka, ale příliš vzrušivá. Výcvik jí šel „jako po másle“, ale nesměla by na svých cestách potkávat žádné jiné pejsky. Zájem o ně má příliš velký, nedokáže se při setkání s nimi soustředit na práci. Nebyla by spolehlivým a bezpečným průvodcem nevidomého člověka. Našla své místo k životu v nové rodině a daří se jí moc dobře.

 
 
 
 
 

Abbie

Abbie se svou sestrou Amber k nám přicestovaly ze slunné Malty. Sestry pochází z francouzského chovu vodicích psů a my doufáme, že se jedna z nich stane posilou našeho chovu.

Abbie je veselá holka, má stále dobrou náladu a má radost ze všeho, co se kolem ní děje. Velice rychle se aklimatizovala v novém prostředí, nevadí jí nic z hlučné a uspěchané Prahy. Dobře se učí nejen češtině, ale i všemu, co vodicí pes ke své práci potřebuje.

Jsme moc rádi, že Abbinka splnila naše očekávání a náročné podmínky pro zařazení do chovu. Přinesla k nám „novou krev“ z fracouzského chovného centra vodicích psů (CESECAH – Centre d’Etude, de Sélection et d’Elevage de Chiens guides d’Aveugles et autres Handicapés).

21. září 2018 přivedla Abbie na svět svá první štěňátka, nešetřila a narodilo se jich rovnou 10 :-), 5 kluků a 5 holčiček. Abbinka je báječná máma a svou velkou rodinu zvládá skvěle.

Abbie není žádný „troškař“. Ve svém druhém vrhu, 16.1. 2020 porodila 11 žlutých štěňátek, 7 kluků – Fabio, Falco, Frodo, Forrest, Figo, Fozzie, Fellow a 4 holky – FeeBee, Femi, Fleur a Fanny. Je to opravdu pěkná nadílka štěňat, ale Abbie je skvělá máma a péči o početnou rodinku opravdu umí. Máme z ní velikou radost :-)).

 
 
 
 
 

Sisi

Sisinka je malá vzrůstem, ale je to pilná, pracovitá holka a paměť má jako slon. Co se jednou naučí, to je pro ní závazek, který bere vážně. Když má volno, tak si to umí užít. Jako správný labrador miluje pohyb, hry všeho druhu a ve vodě plave jako vydra. Nicméně v práci je vážná, opatrná a precizní, jednou bude zodpovědným průvodcem se skvělou pamětí na trasy po kterých bude doprovázet svého pána nebo paničku.

Sisi k nám přijela z Výcvikovej školy pre vodiace a asistenčné psy. V Bratislavě se narodila a vyrostla, v Praze jí naučíme řemeslu vodicího psa. V Česku bude také vodit – naše klienty.

Děkujeme za spolupráci!

Sisi má již po maturitě a vodí svoji paničku po městě Chocni. Slečna Michaela má maturitu teprve před sebou, tak jí Sisinka vodí hlavně do školy a chová se tam vzorně, aby to svojí paničce nepokazila :-). Míše držíme palce k jejím studijním úspěchům a ať jim to se Sísou pěkně „šlape“.

 
 
 
 
 

Tullamore

Tullamore je malý (avšak velmi rychle rostoucí) německý ovčák, kterému vybírali jméno fanouškové našich stránek na sociální síti Facebook. Od té doby se na něj tedy volá Tullo, Tulli, ale i Tullachu nebo Tulláku – naštěstí se však nikde netoulá.

Je to štěně šikovné, nebojácné (někdy až moc) zvídavé. Těšíme se na jeho další kroky a pokroky, zatím ho nejvíce baví zlobení, ale my z něj ten skrytý potenciál vykřesáme. Je to ohromný mazel a „mamánek“, tak mu držme palce, ať mu ta výchova jde pěkně od tlapky!

Tullamora ve výchově podporuje Dobrá miska.
Děkujeme!

Tullamore bohužel nepostoupil do výcviku přes zdravotní testy – v roce mu byla diagnostikována těžká forma artrózy obou loketních kloubů a musel neprodleně na operaci. Po dvouměsíční rehabilitaci se odstěhoval do své nové rodiny. Z Tullamora se tedy bohužel nestal vodicí pes, ale i tak přináší svým lidem do života spoustu radosti jako čtyřnohý rodinný parťák – a nám nezbývá než poděkovat této skvělé rodině za báječný domov pro ,,našeho“ ušáka! 

 
 
 
 
 
 

Becky

Becky je naše princeznička, narodila se „královně matce“ Liffi jako jediné štěně ve vrhu B. Svou roli jedináčka si dokázala pěkně užít, od malinka byla moc hodná a maminka jí náležitě rozmazlovala. Teď už se vydala do světa aby poznávala nové a zajímavé věci. Becky je veselé štěně, které se rychle a dobře učí všemu novému a my se moc těšíme, že z ní vyroste zdravá a krásná holka, nástupkyně své báječné maminky.

Becky dělá čest svým předkům, je to pracovitá, chytrá a učenlivá holka, která od prvních dnů výcviku jde do všeho s plným nasazením. Práce je pro ni radost, baví jí vše nové, nic pro ni není těžké. Co se naučí bere hned za své a občas uplatňuje i svoje vlastní nápady. Vyzná se v rušném městském provozu, bude z ní sebevědomý a spolehlivý psí parťák.

Z Becky už je zdatný vodicí pes a doprovází paní Evu. Každý den spolu cestuji z okraje Prahy až do centra do práce a jde jim to dobře. Becky se s Evou rozhodně nenudí a je spolehlivou průvodkyní na náročných trasách. Přejeme jim šťastné cestování, ať jim to spolu pěkně jde.

 
 
 
 
 

Ramonka

Ramonka je černá princezna, hrdá a vznešená. Má elegantní chůzi i chování. Je učenlivá, vše nové ji zajímá, nemá ráda nečinnost a nudu. Moc hezky se s ní pracuje, výcvik ji baví, je vstřícná, citlivá a vnímavá. Má ráda dlouhé procházky se svým milovaným člověkem – je jedno jestli ruchem velkoměsta anebo krásnou přírodou. Pro práci vodicího psa má nadání po svých předcích a proto jednou bude hrdou a oddanou psí průvodkyní.

Ramona k nám přijela z Výcvikovej školy pre vodiace a asistenčné psy. V Bratislavě se narodila a vyrostla, v Praze jí naučíme řemeslu vodicího psa. V Česku bude také vodit naše klienty.

Děkujeme za spolupráci!

Ramonka úspěšně ukončila výcvik a stala se  pomocnicí naší kolegyně Blanky, kterou vodí v náročném prostředí hlavního města. Denně spolu cestují do kanceláře v centru Prahy, volna si užívají v parcích plných pejsků a daří se jim spolu moc dobře. Ramonka si stále zachovává svou eleganci a šarm a je také hodnou a ohleduplnou parťačkou své předchůdkyně Karmelky, která si užívá zaslouženého důchodu. Tak ať se Vám holky všem dobře daří.

 
 
 
 
 
 
 

Soník

Soník je černý krasavec, který má za všech okolností dobrou náladu. Je to prima kluk s veselými nápady, občas vymyslí i nějakou lotrovinu, ale hlavně je to hodný, dobře ovladatelný, vnímavý pes s jemným a mírným charakterem. Je společenský, miluje všechny lidi a nejvíc miluje svého člověka, kterému se snaží vyplnit všechna jeho přání. Soník bude ideální psí pomocník a parťák.

Sony k nám přijel z Výcvikovej školy pre vodiace a asistenčné psy. V Bratislavě se narodil a vyrostl, v Praze ho naučíme řemeslu vodicího psa. V Česku bude také vodit naše klienty.

Děkujeme za spolupráci!

 
 
 
 
 

Sofie

Sofinka je černý „diblík“, všude jí je plno. Nikdo ji nikdy neviděl smutnou nebo se špatnou náladou, svou radost by mohla rozdávat. Nic a nikdo jí nerozhází, miluje všechny lidi a celý svět. Je připravena kdykoli vyhovět přání svého člověka. V malém těle má velké psí srdce, které má doslova „na dlani“. Je pracovitá a učenlivá, nic pro ni není problém. Je radost ji sledovat, jak se výcvikem formuje v šikovného a oddaného psího pomocníka.

Sofie již dokončila svůj výcvik a vodí paní Dášu v Táboře. Rychle se zabydlela, naučila se nové trasy a stala se veselou parťačkou paní Dáši a celé její rodiny. Přejeme jim samou radost a pohodu a ať jim to spolu pěkně „šlape“.

 
 
 
 
 

Aramis

Aramis, černý pejsek s „duší anděla“. Jako malé štěňátko se nikdy do ničeho nehrnul jako první, počkal, co sourozenci vymyslí a potom se velice rád přidal. Je to klidný pejsek, dobře ovladatelný, ve výchově chodí hodně mezi děti a moc si to užívá.

Aramis bohužel neprošel zdárně zdravotními testy v jednom roce věku. Nebude z něj tedy vodicí pes, ale našel si své místo v životě a má se moc dobře.

 
 
 
 
 

Antony

Antony je živý, veselý a „usměvavý“ pes. Od malinka měl velkou radost z lidí, je to kontaktní, mazlivý pejsek. Ve výchově dochází na Pedagogickou fakultu v Praze, kde bývá i u zkoušek a u státnic. Také chodí do různých jiných škol, kde plní svůj velký úkol – mazlení.

Antony vyrostl v krásného městského psího kluka. Na cestách Prahou ho nemůže nic překvapit, rychle se učí a má vždy radost z dobře odvedené práce. Moc rád chodí na návštěvy ke svému budoucímu páníčkovi, který nikdy nezapomene na nějakou tu laskominu a už se nemůže Toníka dočkat.

Výcvik skončil, Toník úspěšně „odmaturoval“ a přestěhoval se do rodiny ke svému páníčkovi Zdeňkovi. Jelikož se mezi nimi už při květnovém setkání rozhořela „láska na první pohled“, oba byli v den stěhování šťastni jako blecha. A protože už měli natrénováno, hned od druhého dne začali vyrážet na cesty Prahou.

Denně spolu také chodí do práce, kde Toník dře až do úmoru 

A stal se tak ihned platným členem redakčního týmu. Jak známo, samá práce a žádná legrace deformuje osobnost, a tak si najdou čas i na sport a relaxaci.
Hodně štěstí kluci!

 
 
 
 
 

Angelika

Angelika je od mala zvídavá holka, všechno nové ji vždycky zajímalo. Mezi sourozenci byla „malá a šikovná“. Je fajn, že jí to zůstalo, má moc ráda učení a poznávání nových a zajímavých věcí. Rodina, která ji vychovává, má pro ni tak bohatý program, že je její zvídavost naplněna měrou vrchovatou.

Když má Angelika dobrou náladu dokáže z radosti zazpívat operní árie, že by se za ně nemusela stydět i leckterá světová diva. To jen nacvičuje, kdyby jí nevyšla kariéra vodicího psa . Nicméně práce jí jde dobře od tlapky. Pracuje s jistotou a klidem, ze kterého ji nic nevyvede. Učí se dobře a s radostí očekává další a další povely.

Angelika složila maturitní zkoušku a ještě s mokrým vysvědčením odjela za novou paničkou až do nejzápadnějšího koutu naší republiky – do Aše. Paní Hanka je učitelkou hudby a stala se hrdou majitelkou již čtvrtého vodicího psa. Přejeme jim hodně štěstí a zdraví.

 
 
 
 
 

Anika

Anika byla mezi štěňaty vždycky „ta hodná“. Nebyla tvůrcem různých her, ale také nikdy žádnou legraci nezkazila. Se svou paničkou ve výchově zažívá spoustu různých aktivit, je učenlivá, a je moc dobře, že „hodnou holkou“ je stále.

Anika bohužel neprošla zdárně zdravotními testy v jednom roce věku. Nebude z ní tedy vodicí pes, ale našla si své místo v životě a má se moc dobře.

 
 
 
 
 

Adrian

Adrian se narodil jako největší ze všech sourozenců, od mala je to pohodový pejsek. Vždycky byl takovým klidným „prvkem“ v celé partě štěňat – až na jídlo, u něj byl vždy první. Adrísek se svou současnou paničkou dochází do učeben Zemědělské univerzity v Praze a je „vzorným studentem“.

Adrian bohužel neprošel zdárně zdravotními testy v jednom roce věku. Nebude z něj tedy vodicí pes, ale našel si své místo v životě a má se moc dobře.

 
 
 
 
 

Alex

Alex byl jako malé štěňátko „tvůrcem hry“, je to radostný, veselý pejsek, většinou byl u všeho první. Stále je zvídavý a hravý, má rád, když se něco děje. Je jedno, jestli vyráží na procházky do přírody nebo na cesty městem. Vyrůstá v Praze a je v rušném městě spokojený.

Alex je hodný, mazlivý, ale i temperamentní pes, co je opravdu pro každou srandu. Velmi rád běhá se svými psími kamarády. Ve výcviku je šikovný, jakmile se naučí něco nového, moc rád to pak všem ukazuje. Doufáme, že mu jeho nadšení z učení nových věcí zůstane na vždy, a že z něj bude dobrý vodicí pes.

Alex úspěšně dokončil výcvik a stal se tak právoplatným vodicím psem. Jeho nový páníček pan Peter na něj čekal až v Německu v malém městečku blízko Würzburgu. Alex se do nového domova těšil, byl se tam totiž během výcviku podívat a moc se mu tam líbilo. Pan Peter hodně cestuje a my mu přejeme, ať mu to spolu s Alexem vydrží, ať je Alex dobrým průvodcem a budeme se těšit, že se někdy přijedou podívat za námi do Čech.

 
 
 
 
 

Albert

Albert byl vždycky po;hodář s vlastním názorem. Uměl být první u jídla i u hry, ale také klidně poslední, když měl něco jiného na práci. Má rád, když je středem pozornosti, což se mu splnilo u jeho současné paničky. Vyrůstá v Praze a je ozdobou kancelářských prostor jedné firmy.

Náš Albert odcestoval na Maltu. Bude pracovat jako vodicí pes v této malé ostrovní zemi. Albert je náš první zahraniční „vyslanec“, my mu přejeme hodně štěstí a těšíme se, že se naše spolupráce s Maltou i dalšími zeměmi bude zdárně rozvíjet a rozšiřovat.
Good luck Albert  

Albert skutečně zdárně prošel výcvikem a stal se z něj vodicí pes na Maltě, kde má báječnou rodinu, ve které dělá radost a svou paničku spolehlivě vodí. Skvěle se také vyrovnal s místními teplotami, a tak je z něj již vysmátý jižan

 
 
 
 
 

Igar

Igar je pejsek s výraznou osobností, pyšný na svůj původ. Z ušatého „ošklivého kačátka“ se postupně klube krásný a elegantní německý ovčák. Je to klidný pes, ničeho se nebojí, má rád lidi i ostatní pejsky. Má také hodně vysoké sebevědomí, líbí se mu když se všechno „hraje podle jeho not“.  Čas ukáže, jestli pro něj bude řemeslo vodicího psa to pravé.

Igar bohužel neprošel zdárně zdravotními testy v jednom roce věku. Nebude z něj tedy vodicí pes, ale našel si své místo v životě a má se moc dobře.

 
 
 
 
 

Perry

Perry je milý a hodný psí mladík. Má rád společnost a s každým by si chtěl hrát. Když ale oblékne postroj, stává se z něj vážný student, který ochotně plní úkoly. Je to velice příjemný „parťák“, dobře ovladatelný, opatrný a svědomitý. Jistě z něj bude šikovný psí pomocník.

Perry k nám přijel z Výcvikovej školy pre vodiace a asistenčné psy. V Bratislavě se narodil a vyrostl, v Praze ho naučíme řemeslu vodicího psa. V Česku bude také vodit naše klienty.

Děkujeme za spolupráci!

Perry má nového páníčka. Bydlí spolu ve Zlíně v domečku se zahrádkou a Perrýsek se stal parťákem i průvodcem panu Vojtovi. My jim přejeme hodně zdraví a vzájemné lásky.¨

 
 
 
 
 

Pelé

Pelé je báječný, milý pejsek, hodný a poslušný, říkáme mu tedy Pelíšek. Dokáže být malým štěňátkem, pokud je čas na hru, na druhou stranu vážným a pracovitým psem, když je čas na práci. Ve výcviku se s ním moc hezky pracuje, má klidnou a vyrovnanou povahu, do všeho jde s rozvahou, nic mu nevadí, všude se mu líbí.

Pelé k nám přijel z Výcvikovej školy pre vodiace a asistenčné psy. V Bratislavě se narodil a vyrostl, v Praze ho naučíme řemeslu vodicího psa. V Česku bude také vodit naše klienty.

Děkujeme za spolupráci!

Pelíšek úspěšně dokončil výcvik a stal se průvodcem a parťákem Honzy z Plzně. Od prvních minut společného života se mají moc rádi, Pelé Honzovi doslova „rozsvítil jeho svět“. My jim přejeme hodně zdraví,  spoustu společných šťastných kilometrů a krásných zážitků.

 
 
 
 
 

Norisa

Noriska je pejsek plný veselých nápadů. Je učenlivá a všechno jí baví. I výcvik jí dělá radost, protože může uplatnit svou nápaditou povahu. Práci vodicího psa přijala s noblesou, cítí se být „důležitá“ a líbí se jí to natolik, že už opouští i své vlastní veselé nápady. Noriska je moc příjemný parťák, milá, poslušná a přitom veselá.

Noriska k nám přijela z Výcvikovej školy pre vodiace a asistenčné psy. V Bratislavě se narodila a vyrostla, v Praze ji naučíme řemeslu vodicího psa. V Česku bude také vodit naše klienty.

Děkujeme za spolupráci!

Noriska už bydlí v Ostravě. Ve výcviku byla moc šikovná a věříme, že bude i ve svém pracovním životě. S paní Maruškou se mají moc rády a dobře se jim vodí. My jim přejeme hodně štěstí.

 
 
 
 
 

Norik

Norik je pes plný radostné energie. Náladu si nedá zkazit snad ničím. Je připraven kdykoli pustit se do práce, ať je jakkoli náročná. Je to aktivní pes, veselý, ale také citlivý gentleman s dobrým vychováním. Norik je pracovitý a oddaný pes, pro svého člověka by se možná i „rozkrájel“.

Norik k nám přijel z Výcvikovej školy pre vodiace a asistenčné psy. V Bratislavě se narodil a vyrostl, v Praze ho naučíme řemeslu vodicího psa. V Česku bude také vodit – naše klienty.

Děkujeme za spolupráci!

Norik úspěšně dokončil svůj výcvik a byl předán nové majitelce. Bohužel se u něj za nějaký čas po předání projevily vážné zdravotní problémy, kvůli kterým nemůže svou práci vodicího psa vykonávat. Velmi nás to mrzí a přejeme mu hodně radosti v jeho nové rodině na Slovensku, kde prožije šťastný život domácího mazlíčka a psího kamaráda.

 
 
 
 
 

Niki

Niki je šikovná a pracovitá holka, která si zachovává duši dítěte. Je spolehlivá, ve škole by určitě seděla v první lavici. Je to „jedničkářka“, pilná, všemu se věnuje naplno – práci i zábavě. A protože práce je pro ni vlastně zábava, tak jí jde učení se novým věcem velmi rychle.

Niki k nám přijela z Výcvikovej školy pre vodiace a asistenčné psy. V Bratislavě se narodila a vyrostla, v Praze ji naučíme řemeslu vodicího psa. V Česku bude také vodit naše klienty.

Děkujeme za spolupráci!

Nikolka má výcvik za sebou a bydlí u své paničky Věry v Kraslicích. Novou rodinu si rychle oblíbila a má tam i nového psího kamaráda Sorbíka. Svou paní vodí nejen doma, ale občas vyjedou i k sousedům za hranice. Přejeme jim mnoho společných zážitků a nachozených kilometrů.

 
 
 
 
 

Max

Maxík má na světě nejradši dvě věci – lidi a jídlo. Do ničeho se nevrhá zbrkle, ale s rozmyslem. Učí se pomalu, ale jistě. Nic ho nerozhází a vždy je „propojen“ se svým člověkem a hezky o něj pečuje. Je to klidný a pohodový pes s velkým srdcem dobráka.

Max k nám přijel z Výcvikovej školy pre vodiace a asistenčné psy. V Bratislavě se narodil a vyrostl, v Praze ho naučíme řemeslu vodicího psa. V Česku bude také vodit – naše klienty.

Děkujeme za spolupráci!

Maxík už bydlí u nového pána. Pana Josefa doprovází nejen po městě, ale užívají si i krás Máchova kraje. Pan Josef říká „Maxík je takový náš starosta!“ My jim přejeme málo starostí a mnoho společných kilometrů životem.

 
 
 
 
 

Minka

„Jsem malá, ale šikovná“ mohla by říkat Minka slovy malého, veselého a trochu popleteného čertíka z pohádky…  Občas sice také ještě něco poplete, ale protože je pilná a učenlivá, brzy se všechno naučí. Je poslušná a ráda tráví čas v blízkosti svého člověka. Je veliký mazel, nejlepší je prý drbání na bříšku, to by si dokázala užívat celé hodiny. Minka, je veselý, oddaný pejsek s milým úsměvem.

Minka k nám přijela z Výcvikovej školy pre vodiace a asistenčné psy. V Bratislavě se narodila a vyrostla, v Praze ji naučíme řemeslu vodicího psa. V Česku bude také vodit – naše klienty.

Děkujeme za spolupráci!

Minka už bydlí v Lounech se svou novou paničkou Blankou a její rodinkou. Minka byla vždy hodná, přítulná a věrná kamarádka, věříme, že tomu bude tak i nadále.

Přejeme jim do společného života hodně štěstí a zdraví!

 
 
 
 
 

Molly

Když se řekne hodný pes, tak to je Molly. Nebaví jí zlobit, má radost, když mají radost všichni okolo ní. Radovat se umí jako malé štěně, ale pracuje s rozvahou. I v práci nerada dělá chyby, snaží se vždy vyhovět. Je pečlivá a snaživá. Svému člověku odevzdá opravdu celé své psí srdce.

Molly k nám přijela z Výcvikovej školy pre vodiace a asistenčné psy. V Bratislavě se narodila a vyrostla, v Praze ji naučíme řemeslu vodicího psa. V Česku bude také vodit – naše klienty.

Děkujeme za spolupráci!

Molly má novou paničku. Bydlí spolu ve Valašském Meziříčí a Mollinka se stala věrnou průvodkyní a společnicí paní Ladislavy. My jim přejeme hodně zdraví a radosti.

 
 
 
 
 

Sasha

Sashu mají všichni rádi. Získává si je veselou a aktivní povahou. Každý den je pro ni výzvou, příslibem nového dobrodružství. Její svět má „spoustu barev“ a Sasha má nejraději barvy hodně veselé. Když se povede tyto barvy dobře sladit s barvami jejího člověka, bude z ní skvělý vodicí pes a báječný životní přítel a parťák.

Sashenka bydlí se svou paničkou v Milovicích na kraji města, mají to blízko i do lesoparku, kam spolu rádi chodí trávit volný čas. Paní Alenka je velmi sportovně založená, a tak se Sashenka věnuje nejen svému povolání vodicího psa, ale i zvyšování kondice běháním. Jezdí spolu na rekondiční pobyty malých sportovců, kde se Sasha stala oblíbeným maskotem.

Paní Alenka je moc ráda, že Sashu má, stala se s ní mnohem samostatnější a už netráví volný čas sama.

 
 
 
 
 

Abigail

Abinka je jako princezna Zlatovláska. Její pohádka by mohla být o tom, jak se ze střapatého kašpárka může stát psí slečna, která si je vědoma svého majestátu. Je pracovitá, šikovná, svého člověka miluje, ale stále si zachovává hrdost a důstojnost zlatého retrívra. Umí se dobře chovat kdekoliv. I v kině. Například Jamese Bonda prospala velmi důstojně.

S hrdostí oznamujeme, že naše Abinka už má maturitu a přestěhovala se ke své nové rodině. Vodí pana Petra v Praze a dobře se jí vodí 

Všichni jim přejeme hodně štěstí a spoustu společných krásných zážitků!

 
 
 
 
 

Bianka

Bianka je velice šikovná psí holčička, i když dnes z ní vlastně roste spíše mladá slečna. Už nyní suverénně zvládá eskalátory, tramvaje, obchodní centra i další nástrahy velkoměsta. Nadšeně nosí cokoliv v tlamě, za piškot se klidně přetrhne, ale moc ráda si hraje také se svými psími kamarády, i když není nad pomazlení s těmi lidskými.

Uteklo to jako voda a nastal čas, aby i Bianka nastoupila do školy. Je to vzorná žačka, ráda poznává nové věci, je to veliká šikulka.

Bianka se do své nové paničky Martiny zamilovala na první pohled a s radostí se zabydlela v novém domově v Plzni. Za krátkou chvíli se spolu naučily bezpečně projít ty nejdůležitější trasy po městě a s nadšením prozkoumávají i blízký přírodní park kolem řeky. Jsou to šikovné holky a moc jim to spolu sluší. My z nich máme velikou radost a přejeme jim hodně štěstí na společné cestě!

 
 
 
 
 
 

Beetle

Beetle je veselý chlapík a prima parťák, co rozdává radost kolem sebe, i zcela neznámým lidem. Stačí ho jen podrbat a chmury jsou rázem pryč. Umí být hravý a veselý se psími kamarády, poslušný a hodný jak beránek, ale také paličák, když se mu něco nechce. Jako správný malý kluk se umí nadchnout skoro pro všechno, jen výstava obrazů ho moc nebavila, ale sochy jsou prý lepší, na jednu si i zaštěkal.

Beetle nám roste. Je ještě pořád tím potrhlým štěnětem. Ale třeba na lidi při vítání skáče minimálně ani do misky se nevrhá jako blázen, ale vyčká na pokyn.

Je přátelská. S každým psem by se nejraději kamarádil a s dětmi by snad odešel kamkoli a hrál si a hrál.
Se svou dočasnou paničkou jezdí často autobusem, metrem, vlakem. Autobus Beetla už docela baví, jen vysokého vlaku se bojí, po schůdkách nevyleze.

Beetle ještě není stoprocentně poslušný. Zvláště pokud je rozdováděný. Je roztomilý, hravý, veselý, ale už se asi bude muset trochu přitvrdit. Vždyť už mu je 8 měsíců. A za krátko začne jinačí výcvik….

Beetle (Bíťa) už bydlí se svou novou paničkou Simčou v Jablonci nad Nisou. Bíťa je kamarád s velkým srdcem. Je to mazlivý, hodný a ochotný pes, který je stále pozitivně naladěn. Do postroje se těší vždy a tak věříme, že spolu s paničkou prochodí celé své město křížem krážem a budou stále veselí a zdraví.

 
 
 
 
 

Liffi

S velkou radostí a potěšením Vám oznamujeme, že naše první chovná fena již není pouhým krásným snem.

Jmenuje se Liffi a narodila se ve Výcvikové škole vodicích a asistenčních psů v Bratislavě, která se dlouhé roky věnuje špičkovému chovu labradorských retrívrů, jejichž původ je v amerických a australských školách pro výcvik vodicích psů.

Děkujeme Výcvikovej škole pre vodiacich psov ÚNSS, velmi děkujeme Nadaci ČEZ, která nákup naší první chovné feny umožnila a v neposlední řadě velké díky všem, kteří nám pomohli nastartovat náš vlastní chov vodicích psů, báječných kamarádů a pomocníků nevidomých lidí.

Zpráva, kterou jsme všichni s napětím očekávali. Máme nové psí přírůstky. V pondělí 4. 4. 2016 během odpoledne přivedla naše chovná fenka Liffi na svět hned celou novou psí smečku.

Štěňat je celkem 8, pejsků šest a holky dvě. Štěňátka jsou bílá, jen dva chlapečci černí. První psí miminko přišlo na svět ve 12.10 hod, poslední večer v 19.30 hod.Liffi byla moc šikovná a její Liffinčata se mají k světu. Liffi a její děti mají skvělé a spolehlivé ošetřovatelky, tak je určitě čeká spokojené dětství.

A potom? Budeme je dobře sledovat a čekat, co z nich vyroste…

S dalším očekávaným vrhem štěňat přišlo překvapení. 22.5. 2017 Liffinka přivedla na svět jednu psí holčičku. Princezna Becky, jedináček milovaný a rozmazlovaný. Liffi si péči o jedno štěně opravdu užívá :-)).

Třetí vrh štěňat naší Liffi je opět početný. 19.12. 2017 se narodilo devět štěňat, pět pejsků (Cedrik, Cirk, Cid, Charlie a Chido) a čtyři holčičky (Cira, Chica, Cilka a Cesmína). Liffi, jako zkušená máma zvládá početnou rodinku bravurně, tak štěňátka rostou „jako z vody“.

Poslední „mateřské povinnosti“ Liffinky. 6.2. 2019 přivedla Liffi na svět pět štěňátek. Tři kluky a dvě holky. Enzo, Eddie, Eminem, Egi a Ella, se mají k světu. Liffi je skvělá máma, pečlivá a trpělivá.

Liffinka se stala zakladatelkou našeho chovu. Přivedla na svět 23 báječných pejsků a už je čas, aby si odpočinula a užívala klidný život se svou rodinou. Děkujeme Liffi!

 
 
 
 
 

Sony

Sony je „něžný obr“, černý pes, který působí velmi impozantně a důstojně. Je velký a statný, ale je to pejsek citlivý, opatrný a pečlivý. Sony své city „nerozdává na potkání“, ale když mu to s jeho člověkem klapne, tak je z něj oddaný pes a o svého pána hezky pečuje.

Sony (Jason) k nám přijel z Výcvikovej školy pre vodiace a asistenčné psy. V Bratislavě se narodil, vyrostl a také se naučil řemeslu vodicího psa.

Sony bydlí s panem Hynkem a jeho rodinou v Jičíně a je důstojným nástupcem několika předchozích vodicích pejsků, kteří již pana Hynka doprovázeli. Přejeme jim hodně šťastných společných kilometrů.

 
 
 
 
 

Loby

Loby je typický labrador, má rád hodné lidi, psy a hlavně jídlo. Je to pejsek „se srdcem na dlani“, hodný a poslušný ale vodicím psem se stal hlavně proto, že za každý úspěch je nějaká ta „ňamina“. Proto se snaží být vzorným, šikovným pejskem a dělat radost všem okolo sebe.

Loby (Loran) k nám přijel z Výcvikovej školy pre vodiace a asistenčné psy. V Bratislavě se narodil a vyrostl, v Praze ho naučíme řemeslu vodicího psa. V Česku bude také vodit – naše klienty.

Děkujeme za spolupráci!

Lobík bydlí se svým pánem Jiřím a jeho manželkou v Praze a daří se jim spolu moc dobře.

 
 
 
 
 

Lery

Lerýkovi daly sudičky při narození do vínku „až budeš velký, budeš vodicím psem“ :-). Je to pejsek šikovný, z práce má radost, do všeho se pouští s dobrou náladou a vždycky se snaží vyhovět. Je to společenský pes, má rád divadelní představení, koncerty i kavárny, všude se umí hezky chovat.

Lery (Levi) k nám přijel z Výcvikovej školy pre vodiace a asistenčné psy. V Bratislavě se narodil a vyrostl, v Praze ho naučíme řemeslu vodicího psa. V Česku bude také vodit – naše klienty.

Děkujeme za spolupráci!

Lery udělal radost svým sudičkám a stal se opravdu šikovným vodicím pejskem. Bydlí s paní Věrou v Praze, je pro ni nejen zdatným průvodcem, ale i kámošem a společníkem na všech cestách. Věra je totiž velká cestovatelka, tak jí přejeme šťastnou cestu životem a ať jim to s Lerýčkem hezky „šlape“.

 
 
 
 
 

Kia

Kia je milá, jemná fenka se zodpovědným přístupem k práci. „Poctivka“, které se snaží za všech okolností vyhovět. Ve výcviku byla učenlivá, vždy ochotná a pečlivá. V práci vážná, soustředěná, až upjatá psí studentka se ve chvílích volna měnila na normální, veselou labradorku.

Kia k nám přijela z Výcvikovej školy pre vodiace a asistenčné psy. V Bratislavě se narodila a vyrostla, v Praze ji naučíme řemeslu vodicího psa. V Česku bude také vodit – naše klienty.

Děkujeme za spolupráci!

Kia je vděčnou společnicí paní Gerlindy a spolehlivě ji doprovází po městě
Rumburku. Přejeme jim hodně zdraví a radosti.

 
 
 
 
 

Kami

Kami je velmi milá a hodná fenka. Své lidi miluje, a tak se od nich ani nehne. Kami má ráda všechny živé tvory, nejradši by si hrála s každým koho potká. Ráda se proběhne přírodou, ale potom si ještě radši zaleze doma do tepla, nejlépe ke kamnům a nechá se hýčkat.

Kaminka bydlí se svou paničkou v Napajedlech u Zlína. Paní Pavlína je za Kami velmi ráda, oslovuje ji „má drahá přítelkyně“ a Kami je jí za to průvodcem i kamarádkou. Přejeme jim mnoho krásných společně prožitých chvil.

 
 
 
 
 

Kara

Kara je pevná a houževnatá holka. Umí se k práci postavit čelem, s nadšením a plným nasazením zdolat náročné překážky a situace, ale také si umí postavit hlavu, když se jí zrovna nechce. Nicméně jí nic nerozhází a pokud si se svým člověkem dobře rozumí, udělala by téměř cokoli pro jeho spokojenost.

Karinka pracuje v Chomutově, s panem Honzou si velmi hezky „padli do noty“, ladí jim to spolu a my jim i celé jejich rodině přejeme hodně štěstí.

 
 
 
 
 

Selma

Selma  je krásný německý ovčák, ale asi jí nikdo neřekl, že jím je. Miluje pejsky, lidi i kočky, během svého výcviku stihla jedno malé kotě i vychovat. Jako správný německý ovčák je temperamentní, rychlá až bleskurychlá. Výcvik absolvovala s plným nasazením a nadšením z práce. Je to pejsek, který se musel naučit svou energii zvládat, ale energie je to radostná.

Selma již svou radost dává své nové rodině a panu Mariovi, kterého vodí v Praze, přejeme jim hodně štěstí.

 
 
 
 
 

Ziki

Ziki je dobrosrdečný německý ovčák, zvědavý, veselý a hravý. Výcvik absolvoval s velkým nasazením, do práce se vždy vrhal radostně, až zbrkle. Je stále jako malý kluk, největší odměnou za práci je pro něj balónek nebo dřevěné polínko.

Ziki bydlí s panem Petrem v domku kousek za Prahou a denně spolu jezdí do práce. Ziki je „vždy připraven“, vstávají totiž velice brzo, aby byli v práci včas.

 
 
 
 
 

Akim

Akim  je velký pohodář, ale opravdu velký. S klidem a pohodou prožívá všechno ve svém životě, s pohodou proplul výcvikem, aby se stal pohodovým vodicím psem. Do všeho jde s rozvahou, občas se musí trochu zamyslet, ale vždy s dobrým výsledkem. Nemá rád spěch a stres, má rád, když má život a svět kolem něj pravidla a řád.

Akim (Jakim) k nám přijel z Výcvikovej školy pre vodiace a asistenčné psy. V Bratislavě se narodil a vyrostl, v Praze ho naučíme řemeslu vodicího psa. V Česku bude také vodit – naše klienty.

Děkujeme za spolupráci!

Akim bydlí v Ústí nad Labem a stal se velkou oporou v životě pana Mirka,  je mu průvodcem i ochráncem na jeho cestách.

 
 
 
 
 

Sisinka

Sisinka je prostě hodný pes s vážným a solidním přístupem k práci. Asi se narodila pro to, aby pomáhala lidem. Sisinka je spokojená, když je všechno v pořádku, nezlobí a nemá ráda, když se nedaří. Vlastní chyby nebo neúspěchy hodně prožívá, proto se snaží chyby nedělat.

Sisinka je velkou pomocnicí paní Květy v Praze a je zároveň velkou kamarádkou jejích dětí a celé rodiny.

Sisinka (Inka) k nám přijela z Výcvikovej školy pre vodiace a asistenčné psy. V Bratislavě se narodila, vyrostla a také se naučila řemeslu vodicího psa.

Děkujeme za spolupráci!

 
 
 
 
 

Connie

Connie je urostlá fenka Flat coated retrívra. Je to krásná, energická a nebojácná holka. Je neúnavný pracant, všechno je pro ní „výzva“, do práce se vrhá s obrovskou energií a nadšením, i když trochu po svém.

Svůj domov Connie našla v malé vesničce v podhůří orlických hor, kde tráví volné dny běháním v krásné přírodě. Svoji paničku Libuši věrně doprovází každý týden do Prahy, kde spolu absolvují nespočet pracovních i nepracovních cest.

 
 
 
 
 

Bora

Bora je černá fenka labradorského retrívra. Moc hezká, milá a živá svéhlavička, co nezkazí žádnou srandu. Miluje běhání s ostatními pejsky, má moc ráda vodu a jako správný labrador také dobré jídlo.

Bora žije v Praze s paní Evou, a tak mají živo na svých trasách každý den. Přejeme jim hodně štěstí a hlavně zdraví do jejich společného života.

 
 
 
 
 

Dorka

Dorka by mohla být malý čertík z pohádky,  je opravdu „malá a šikovná“ a hlavně rychlá. Je to pejsek plný temperamentu a radosti, je pracovitá, umí se velmi rychle rozhodovat, i když někdy malinko po svém. Má moc ráda lidi, děti a hlavně, když se pořád něco děje.

Se svou energií Dorka „vlítla“ do života paní Pavly a její rodiny. Žijí spolu v Českém Brodě a často jezdí i do Prahy, hezky jim to spolu šlape a běhá.

 
 
 
 
 

Iska

Iska je „vzorňačka“, je pilná a zodpovědná, ve škole by měla samé jedničky. Má stále starost, aby se jejímu člověku dobře dařilo a má radost z každého úspěchu. Umí být vážná a poctivá, ale když má volno je hravý, veselý a dobrosrdečný labrador. Má ráda všechny psí i lidské kámoše, jenom veterináře ne :-).

Iska k nám přijela z Výcvikovej školy pre vodiace a asistenčné psy. V Bratislavě se narodila a vyrostla, v Praze ji naučíme řemeslu vodicího psa. V Česku bude také vodit – naše klienty.

Děkujeme za spolupráci!

V práci je Iska pečlivá a svědomitá, vodí svou paničku Ivu v Plzni, cestují spolu, chodí spolu do práce, daří se jim spolu velmi dobře.

 
 
 
 
 

Idan

Idan je velmi šikovný a milý pes, který „proplul“ výcvikem bez většího úsilí. Jako správný labrador miluje všechny lidi i psy, ale nemá rád své vlastní nepohodlí, třeba když prší, fuj. Je to velký mazel, někdy dokonce zapomene, že už není malé štěňátko, které se celé vešlo na klín.

Idan k nám přijel z Výcvikovej školy pre vodiace a asistenčné psy. V Bratislavě se narodil a vyrostl, v Praze ho naučíme řemeslu vodicího psa. V Česku bude také vodit – naše klienty.

Děkujeme za spolupráci!

Pro pana Pavla ze Žatce je Idánek správným parťákem v časech dobrých i zlých. Přejeme hodně zdaru na společných cestách.

 
 
 
 
 

Elysia

Elysia je temperamentní fenka, která má ráda jakoukoliv aktivitu, miluje všechny ostatní pejsky a moc ráda se mazlí se svými lidmi. Elysia ráda cvičí nové věci, vodění jí baví, a to hlavně ty složitější úkoly. Ničeho se totiž nebojí a s každou novou situací si rychle poradí.

Elysia Žije se svou paničkou Andreou ve Frýdlantu v Čechách. Jejich život je plný práce i turistických výletů a můžete je potkat i ve školkách a školách, kde dělají přednášky o tom, kdo je to vodicí pes a co vše umí.

 
 
 
 
 

Dafne

Dafne je fenka zlatého retrívra, jemná, mírná, citlivá. Je trochu princeznička s uhlazeným chováním a nosánkem nahoru a trochu rošťák, který se umí radovat ze života. S Dafinkou jsme se setkali  v podstatě náhodou, ale byla to moc fajn náhoda :-). Pro svého člověka by se Dafinka „rozkrájela“, snaží se vyhovět za každou cenu.

Dafne má ráda klid a pohodu a tu našla ve společném životě s Bárou, kterou vodí v Karlových Varech. Mají se spolu moc fajn.

 
 
 
 
 

Henka

Henka je labrador jak má být. Je krásná, má ráda jídlo, spánek a hodné lidi. Je to klidná, pohodová a starostlivá holka, někdy až moc opatrná. V práci je spokojená, má radost, když jsou spokojeni lidé kolem ní. Jediné, co nemá ráda, je ranní vstávání :-).

Henka (Henja) k nám přijela z Výcvikovej školy pre vodiace a asistenčné psy. V Bratislavě se narodila a vyrostla, v Praze ji naučíme řemeslu vodicího psa. V Česku bude také vodit – naše klienty.

Děkujeme za spolupráci!

Henka už bydlí v  Mariánských Lázních a s panem Emilem pravidelně jezdí do práce do Chebu. Přejeme jim, ať se jim v lázeňském městě dobře žije a dobře vodí.