„Pomáháme lidem s těžkým zrakovým postižením.“

Letní soustředění v Přibyslavi

Letošní soustředění se konalo opět na Vysočině. První turnus probíhal od 7. 7. do 14. 7. a zúčastnilo se ho 14 nevidomých se svými vodicími pejsky. Klienti byli z různých míst ČR, dva nevidomí přijeli až ze Slovenska.

Program akce byl jako vždy nabitý. V okolí Hotelu Přibyslav, kde jsme byli ubytovaní, jsme trénovali poslušnost psů, chůzi v simulovaných překážkách, aportování, odložení atd. Zdokonalovali jsme i dovednosti psů ve vodění a to v běžném městském provozu. Za tímto účelem jsme navštívili nejen samotnou Přibyslav, ale i další větší města, jako např. Havlíčkův Brod či Žďár nad Sázavou.

Nechyběl ani bohatý doplňkový program. Kromě procházek do okolní přírody nebo koupání psů v rybníku, jsme měli také možnost prohlédnout si „rukama“ sklárnu v Karlově u Žďáru nad Sázavou nebo pivovar v Chotěboři. Navštívili jsme také letiště v Přibyslavi, kde nám člen místního aeroklubu popovídal o letadlech, dokonce jsme si do letadla Blaník mohli zkusit sednout.

Ve středu nechyběla ani noční bojovka. Pátek slouží vždy k předvedení všeho, co jsme se naučili se svými čtyřnohými pomocníky za celý týden, takže ani letos tomu nebylo jinak. Cvičitelky pro nás připravily „Veselou soutěž“. Chodili jsme po Přibyslavi dle itineráře v běžném městském provozu, plnily jsme různé humorné úkoly. Museli jsme se dostat z místa A do místa B ve stanoveném čase.

Počasí nám přálo, takže vše mohlo probíhat dle plánu. Nutno říci, že letní soustředění slouží nejen ke zdokonalování dovedností práce vodicího psa a celé dvojice „člověk-pes““, ale i jako společné setkání lidí, kteří si mají co říct. Letos byla skoro polovina účastníků nových /mají vodicího psa méně než rok/, takže získávali spoustu zajímavých informací od těch, co s námi jezdí už léta.

Byl to báječný týden a velký dík patří všem cvičitelkám i organizátorům této akce!

Zase za rok na shledanou!


Napsali o nás