„Pomáháme lidem s těžkým zrakovým postižením.“

Koncert pro Mathildu 2019

Ve středu 3. dubna hostilo Stavovské divadlo již 9. ročník benefičního „Koncertu pro Mathildu“.

Letošní slavnostní večer se konal pod záštitou velvyslance Spolkové republiky Německa v České republice pana Christopha Isranga a naší patronky paní hraběnky Mathildy Nostitzové.

Již tradičně oslovily hosty svojí hudbou osobnosti zvučných jmen spolu s interprety z řad nevidomých umělců. Diváci tak měli možnost zaposlouchat se do hudby nevidomého instrumentalisty Mária Biháriho, který svými klavírními tóny či zpěvem a hlasem akordeonu potěšil ucho nejednoho z přítomných. Krásu operního zpěvu přineslo vystoupení německé sopranistky Isabelle Eberhardt. Své árie přednesla za klavírního doprovodu Antona Aslamase.

Do sféry populární hudby pak publikum přenesl zpěvák Richard Müller.

Večerem provedla všechny přítomné svým milým slovem paní Eva Holubová.

Tyto každoroční koncerty nám umožňují nejen poděkovat našim partnerům a prodejem vstupenek prezentovat naši činnost i široké veřejnosti, ale také ukázat, že i nevidomí umělci podávají navzdory svému handicapu špičkové výkony.

Je třeba také zdůraznit, že všichni sólisté vystoupili bez nároku na honorář.

Výtěžek z této akce bude použit na výchovu a výcvik vodicích psů pro nevidomé.

Děkujeme všem partnerům i Vám, kteří jste zakoupením vstupenky podpořili naši činnost.

 

Partneři koncertu:

Velvyslanectví Spolkové republiky Německa v České republice, Národní divadlo, skupina Příležitosti, Café Milleme Prague, Hotel Paris Praha, Bettina Lobkowicz Vinařství