„Pomáháme lidem s těžkým zrakovým postižením.“

Koncert pro Mathildu 2018

V sobotu 31. března se konal již 8. ročník benefičního „ Koncertu pro Mathildu“. Slavnostní večer zaštítila jako každoročně paní hraběnka Mathilda Nostitzová, která se cítila na scéně Stavovského (dříve Nostitzova) divadla jako doma. Její předkové tuto budovu nechali postavit již před 235 lety.

V první polovině večera vystoupili nevidomí umělci. Nejdříve zahrál na klavír student konzervatoře Martin Jozífek. Poté ho vystřídal francouzský saxofonista Christian J. Campet, kterého na klavír doprovázel Tomáš Pavlán.

Hlavním hostem galavečera byla Bára Basiková, která zazpívala známé melodie za doprovodu smyčcového orchestru Prague Lecian Strings.
Zaznělo 13 písní a to jak z muzikálů (Johanka z Arku, Kleopatra, Jesus Christ Superstar, Fantom opery), tak i z repertoáru takových hvězd jako např. Tiny Turner, Bonnie Tyler nebo Amy Winehouse. Nesměly chybět ani písničky, které všichni známe z dřívějška, jako „Souměrná“ nebo“ Veni Domine“. Nevidomý Martin Jozífek doprovázel zpěvačku na klavír při skladbě Hany Hegerové „Čerešně“.

Celým večerem nás provázel Alexander Hemala.

Posláním tohoto koncertu je ukázat široké veřejnosti, že i nevidomí umělci umějí podávat špičkové výkony navzdory svému handicapu.

Všichni sólisté vystoupili bez nároku na honorář.
Výtěžek z této akce poputuje na výchovu a výcvik vodicích psů pro nevidomé.


Děkujeme všem partnerům i Vám, kteří jste přišli a tím nás i podpořili!


Partneři koncertu:

Skupina Příležitosti

Národní divadlo

Vinařství Bettina Lobkowicz

Rááádio Impuls

Hotel Paříž Praha

Mattoni

Café Milleme