„Pomáháme lidem s těžkým zrakovým postižením.“

Viki

Viki je veselá holka plná energie, stále má dobrou náladu a směje se od ucha k uchu. Je chytrá, dobře se učí, práce jí baví, je hodně společenská, drží se svých lidí a má ráda psy i ostatní zvířata. Ze všeho nejradši má hru na honěnou a plavání v řece, je to vodní živel. Když je šťastná a rozdováděná, skáče jak hopík, říkáme jí, že je křížená s klokanem :-). Ve skutečnosti Viki pochází z cíleného křížení labradorského a zlatého retrívra. Většinou z tohoto spojení přicházejí na svět mírní a klidní pejsci….. prostě Vikinka dostala „do vínku“ tu veselejší část povahy od obou rodičů. Umí ale i odpočívat a doma většinu času prospí s hlasitým chrápáním, no i spánek ji moc baví.

Viki k nám přijela z Výcvikovej školy pre vodiace a asistenčné psy. V Bratislavě se narodila a vyrostla, v Praze ji naučíme řemeslu vodicího psa. V Česku bude také vodit – naše klienty.

Děkujeme za spolupráci!

Vikinka po předání bydlí v Praze a tvoří tandem (jak říká její nová panička) se slečnou Petrou. Slečna Petra nerada sedí doma, je stále v pohybu a nejraději tráví svůj volný čas venku, v parku se svou čtyřnohou kamarádkou. To je něco i pro Viki, celé odpoledne být s paničkou venku, honit balonek… to je teda opravdu za odměnu. Viki také svědomitě plní roli průvodce, hodně času společně tráví i na všech cestách, které Petra potřebuje… někdy se vydávají i za kamarády přes celou Prahu. Zkrátka a dobře, tento tandem se nikdy nenudí a my jim přejeme, ať jim to vydrží co nejdéle, a ať je nuda nikdy nedožene.