„Pomáháme lidem s těžkým zrakovým postižením.“

Uzana

Uzana je dáma „každým chlupem“, je elegantní, upejpavá, svoje city nerozdává na potkání, ale také se umí všude chovat, je společenská, milá a hlavně krásná :-). Není to ovšem kráska namyšlená, je pracovitá a učenlivá, moc jí baví všechno, co se svým člověkem může dělat a je moc spokojená, když mu může být stále na blízku. Určitě bude dělat čest své rodině a stane se spolehlivým vodicím psem.

Uzana k nám přijela z Výcvikovej školy pre vodiace a asistenčné psy. V Bratislavě se narodila a vyrostla, v Praze ji naučíme řemeslu vodicího psa. V Česku bude také vodit – naše klienty.

Děkujeme za spolupráci!

Uzanka se již zabydlela ve své nové rodině a svou paničku Janu doprovází na cestách do města i do lesa. Je velmi pečlivá, oddaná a pozorná, každou cestu si hned zapamatuje.Také ráda pomáhá při domácích pracích. Při sušení prádla sbírá spadlé kolíčky i ponožky a u vaření vypadá, že by se to nejradši naučila sama. Ostatním členům rodiny také pomáhá. S páníčkem chodí pro dříví, někdy ho i „naštípe“ a děti prožene po zahradě, takže se zdravě proběhnou. Všem umí vykouzlit na tváři úsměv a to je také neocenitelný dar.