„Pomáháme lidem s těžkým zrakovým postižením.“

Unique

Ahoj, já jsem Unique, ale doma mi říkají Uni, Uníčku nebo i sluníčku. Do Čech jsem přijel až z daleké Francie, ale jakmile jsem to tu více poznal, stálo to za to. 

Moje panička si mě hned po mém příjezdu domů oblíbila a celou rodinu jsem si omotal kolem prstu, heč. Ale nebylo to jen o pohodičce. Hned od začátku jsme spolu začali trénovat, poznávat nová místa a pracovat na tom, aby ze mě byl nejšikovnější pomocník a pracant. Jsem velmi hravý, živý pejsek a moc mě baví se vše nové dozvídat a učit se novým věcem. Rád používám svoje zuby, abych vše ochutnal a okousal, ale na své hračky nedám dopustit. Panička mě učí, že se to nesmí a já si na to dávám pozor. Moc mě baví výlety, dlouhé procházky a jízdy autem. Nikdy nepohrdnu nabídkou na účast při školní výuce či v práci, kde mě všichni lidé milují, skoro se o mě až přetahují, no!

Chtěl bych si hrát se všemi pejsky, všemi lidmi, a i s ostatními zvířátky. Jsem velký labužník, samozřejmě, protože jsem z Francie. Ničím ale nepohrdnu, to si nebudeme nalhávat. Na všechny zvuky, které by mě mohly děsit, jsem si zvykl. Dělám, že nic neslyším a je mi hej. 

Moje současná rodinka je skvělá, a tak jim pomáhám se všemi domácími činnostmi, jako je podávání spadnutých věcí (prádlo při vyndání z pračky), či vaření, u kterého rád dohlížím, zda je dodržen správný postup. 

Jak to tu popisuji, vidím, že dělám stále něco, moc se nezastavím, a tak rád přiznám, že mám moc rád i pořádný odpočinek, asi jako všichni. 

Už se nemůžu dočkat, jak bude vypadat má další cesta a budu se snažit, abych byl co nejšikovnější a nejlepší parťák do života. 

Váš Unique