„Pomáháme lidem s těžkým zrakovým postižením.“

Muffin

Ahoj, já jsem Muffin!

Bydlím v Praze, v rušných Holešovicích, ale už odmalička moc rád vyrážím na výlety! Jízdu autem snáším dobře, vždycky si v něm krásně dáchnu. Pak lítám po lese, i když paničku nikdy neztrácím z dohledu a chodím se jí pravidelně hlásit. Umím být i kavárenským povalečem, byl jsem v kině i na výstavě!

Říkají mi, že jsem bambula, ale podle mě jen nechápou, že jsem trochu cíťa. Miluju ostatní pejsky všech velikostí a nejvíc ze všeho děti! 

Co mi dělá radost: lítání podél řeky, pomáhání na zahradě, rozkousávání hraček, babička Vlasta, kousek jablíčka. 

Co rád nemám: nákupní centra a obchody. Tam se vždycky táhnu metr za paničkou a musí mě dost povzbuzovat, abych se neloudal. 

Za pět měsíců v předvýchově jsem se toho už spoustu naučil! Panička měla asi největší radost, když jsem se naučil, jak nastupovat na eskalátory a vylézt schody do tramvaje, protože mě nemusí už nosit. Teď makáme na podávání – musím si pořád opakovat, že klíče nejsou hračka! 

Jako každý labrador moc rád baštím. Protože mě zajímalo, podle čeho se jmenuju, tak jsem si u paničky v práci jednoho borůvkového muffina „půjčil“ od kolegyně, když si ho odložila na stolek ve výšce mých očí. Byla to vééélká dobrota, ale panička se pak dost zlobila. Nechápu! 

Tak čau, hezký den a borůvkové muffiny pro všechny!