„Pomáháme lidem s těžkým zrakovým postižením.“

Kody

Ahoj, já jsem Kody, říkají o mně, že jsem moc hodný a taky mazel. To je asi fakt – ráno ani večer si bez mazlení vůbec nedokážu představit. Jsem ohromně zvědavý, všechno nové mě zajímá a musím si to pořádně očuchat… no dobře, i ochutnat. Dřív jsem měl třeba slabost pro vajgly a žvýkačky, ale teď už vím, že když nebudu požírat to, co nemám, čeká mě fakt hromada dobrůtek… tak už to dělám jenom občas. 😊

Líbí se mi v divadle i na koncertech, kde mě všichni obdivují a chtějí si mě hladit. Jedna paní mi dokonce řekla, že hraju líp než Bartoška, ale myslím, že si ze mě jenom dělala srandu. Jo, a taky jsem velký fanoušek basketbalu, vlastně všeho, kde se objevují míče.

Rychle se učím a baví mě to, z roztomilosti už doktorát mám, tak teď už jen ten výcvik na vodícího psa a je to!

Kody se pro práci vodicího psa prostě narodil. Je to talentovaný pes po svých předcích, vážný, pracovitý a učenlivý. Má schopnost soustředit se plně na výcvik, když je třeba a na druhou stranu se vyběhat a „vyblbnout“ s ostatními pejsky, když má volno. Je to citlivý pes, který o svého člověka rád pečuje, prostě je mu práce vodicího psa „ušitá na míru“.

Po úspěšně ukončeném výcviku se Kody odstěhoval do Nové role u Karlových Varů. S Michalem si vyloženě „padli do noty“, rychle se spolu sehráli a od té doba jsou v podstatě stále na cestách. Daří se jim moc dobře a my chlapcům přejeme vyladěný život a spousty společných šťastných kilometrů.