„Pomáháme lidem s těžkým zrakovým postižením.“

Grimm

Ahoj, jmenuji se Grimm. Jméno mi asi dali bratři Grimmové, spisovatelé, co psali pohádky o úžasných bytostech, které pomáhají ostatním…. a pomáhání já mám v popisu práce, moc rád pomáhám.

Nyní bydlím v malém městě a mám dvě moc aktivní maminky, které mne pořád někam berou. Se starší maminkou chodím každý den do práce, a jsem tam moc šikovný. Hlídám jí, kdyby třeba něco upadlo, abych to pomohl sebrat. Jen jídlo už nesbírám, protože vím, že ze země se přece žádné nejí. S mladší maminkou budu teď od září občas chodit do školy, už se moc těším, spoustu jejích spolužaček už znám. Slavil jsem s nimi i narozeniny. Mám taky spoustu psích kamarádů, když jsme na chalupě, sejde se nás tam třeba šest. Můžu si s nimi hrát, když to maminka dovolí . Když jsem na vodítku, tak mi pořád říká „nech pejska“. Nejdřív jsem to nechápal, ale teď už trochu vím, že když jdu na vodítku, a mám na sobě vestu, tak pracuji. Nikdo mne nesmí hladit, a já musím dávat velký pozor, co maminka říká.

Každý víkend někde výletujeme, a tak poznávám vše, co by mne mohlo v budoucnosti s mým novým páníčkem čekat. I když, pes nikdy neví…