„Pomáháme lidem s těžkým zrakovým postižením.“

Grimm

Ahoj, jmenuji se Grimm. Jméno mi asi dali bratři Grimmové, spisovatelé, co psali pohádky o úžasných bytostech, které pomáhají ostatním…. a pomáhání já mám v popisu práce, moc rád pomáhám.

Nyní bydlím v malém městě a mám dvě moc aktivní maminky, které mne pořád někam berou. Se starší maminkou chodím každý den do práce, a jsem tam moc šikovný. Hlídám jí, kdyby třeba něco upadlo, abych to pomohl sebrat. Jen jídlo už nesbírám, protože vím, že ze země se přece žádné nejí. S mladší maminkou budu teď od září občas chodit do školy, už se moc těším, spoustu jejích spolužaček už znám. Slavil jsem s nimi i narozeniny. Mám taky spoustu psích kamarádů, když jsme na chalupě, sejde se nás tam třeba šest. Můžu si s nimi hrát, když to maminka dovolí . Když jsem na vodítku, tak mi pořád říká „nech pejska“. Nejdřív jsem to nechápal, ale teď už trochu vím, že když jdu na vodítku, a mám na sobě vestu, tak pracuji. Nikdo mne nesmí hladit, a já musím dávat velký pozor, co maminka říká.

Každý víkend někde výletujeme, a tak poznávám vše, co by mne mohlo v budoucnosti s mým novým páníčkem čekat. I když, pes nikdy neví…

Grimm je citlivý, milý a ochotný pejsek, snaží se svému člověku zavděčit, a tak třeba občas i v metru nabídne podání vlastního vodítka – co kdyby se už mělo vystupovat. Díky své ochotě a jemnosti se bude hodit i pro člověka – začátečníka, rozhodně z něj bude spolehlivý parťák svého nevidomého pána. Ve volném čase se rád proběhne se psími kamarády a pro svou kontaktnost nepohrdne ani pořádným lidským pomazlením.  

Grimm dospěl do spolehlivého průvodce, a tak se odstěhoval ke svému páníčkovi ke Kroměříži – pracuje tak na vesnici, ale i přímo v historickém centru tohoto krásného města, kam s páníčkem chodí vyřizovat pochůzky či k lékaři, ale zajdou si také do kavárny na dezert! S páníčkem Romanem se také občas vydají na výlet vlakem do přilehlých měst a hned po týdnu společného žití se vydali dokonce i na výlet s přáteli, jsou to zkrátka správní parťáci 🙂