„Pomáháme lidem s těžkým zrakovým postižením.“

Fabio

Fabio je moc milý a hodný pejsek. Vypadá jak plyšový medvídek, se kterým se chce každý mazlit. Působí moc spokojeně, i když se mu věnují děti, což občas vyžaduje trpělivost 😊.

Umí být také neposeda, který si rád hraje a to jak s lidmi, tak i s jeho psími kamarády.

Během vycházky zkoumá okolí. Zajímají ho klacíky, ale i kvítka a různý polétavý hmyz. Doma se zajímá o vše. Hlavně o to, o co by se ani zajímat nemusel 😊.

Už se začíná učit a během jeho štěněcího života už se seznámil s různými povely:  ke mě, sedni, místo, čekej, můžeš, lehni, k noze… Učení ho baví a pro kousek pamlsku by se přetrhl. Jen jeden povel by vypustil. A to je povel „ke mě“, když se jde domů.

Z Fabia vyrostl hodně velký a hodně pohodový pes. Je to takový velký dobrák s duší štěněte. Miluje každou činnost, kterou může dělat se svými lidmi. Se stejnou radostí se vydá na procházku do přírody i na výcvikovou lekci do centra Prahy. Je snaživý a zvídavý, rád a dobře se učí. Svět pozoruje očima malého kluka, ze všeho má radost, dokáže ocenit pochvalu, pohlazení i něco dobrého na zub. Z jeho velké postavy vyzařuje klid a takový také je, nic ho nerozhází. Brzy z něj bude vážný, dospělý pes a až dokončí výcvik, bude určitě skvělý a spolehlivý parťák nevidomého člověka.

Pohodový Fabio již doprovází svého nového pána po Jičíně. Pan Hynek je zkušený „pejskař“, Fabio si ho brzy zamiloval a již se spolu pohybují bezpečně po všech trasách. Přejeme jim do společného života hodně zdraví a štěstí.