„Pomáháme lidem s těžkým zrakovým postižením.“

Ella

Ellinka je snaživá psí slečna, která má moc ráda lidi. Prvních pár měsíců vyrůstala s parťákem Archiem, který poté nastoupil do výcviku. Při společném dovádění s Archiem se něžná Ella měnila v tygřici. Je upovídaná a nebojí se ozvat, když se jí něco nelíbí. Jako každý labrador si ráda hraje s ostatními psy, ale ze začátku je opatrná. Je citlivá a ráda plní úkoly, které jí páníčci dávají. Je to krásná, hodná a učenlivá psí slečna. Věříme, že z ní bude dobrý vodicí pes.

Princezna Ella, tak se jí říkalo od malinka. Něco na tom je, Ellinka je totiž krásná, má ráda obdiv, laskavou péči a měkoučký pelíšek :-). Rozhodně není mlsná ani vybíravá a moc si nedává pozor, aby si neumazala kožíšek. Mohla by asi tedy patřit i do jiné pohádky – „O Popelce“, protože je také hodná, pracovitá, ochotná a snaživá. Nemá ráda zahálku, má stejnou radost z výcviku, z dlouhé procházky přírodou nebo ze hry s ostatními pejsky. Má ještě celý výcvik před sebou, ale rozhodně nezapře svůj původ a jednou z ní bude zodpovědná pomocnice.

Svědomitá Ellinka dokončila výcvik a stala se z ní spolehlivá a poctivá pomocnice. S paní Evou a její rodinou bydlí v Praze a doprovází jí hlavně na cestách do práce. Cestují přes celou Prahu a Ella svou práci dělá ochotně a ráda. Máme velikou radost, že jim to spolu pěkně „šlape“ a přejeme jim hodně štěstí, zdraví a spoustu bezpečných kilometrů.