„Pomáháme lidem s těžkým zrakovým postižením.“

Daya

Jsem temperamentní princezna s velkým srdcem a ostrými zoubky, kterými zatím všechno ráda ochutnávám… i svoje lidi, ale říkají, že mě to brzy přejde. Ráda se procházím v lese, při setkání s ostatními pejsky a lidmi někdy zapomenu na celý svět. Jako malé štěně jsem byla u všeho mezi prvními, všechno mě zajímá a ráda se učím novým věcem, ničeho se nebojím a věřím, že budu stejně šikovná jako moje maminka Abbie.

Daya vypadá jako princezna, ale uvnitř této vysoké psí holky je schovaný veliký pracant, který za mlsku nebo podrbání bude klidně i tančit :-). Je velmi učenlivá a vodění ji moc baví, stejně jako poslušnost, včetně podávání spadlých věcí. Miluje mazlení a trávení času se svým člověkem, takže práce vodicího psa, kdy se svým budoucím páníčkem bude opravdu pořád, je pro ni víc než ideální!

 

Daya se i ve výcviku projevila jako učenlivá a pracovitá holka, která se opravdu snažila stát se vodicím psem. Dokázala se tak „prosnažit“ celým výcvikem až ke zdárnému složení závěrečné zkoušky. Do vysoké školy života nastoupila ke svému novému páníčkovi, k velké radosti jeho malých holčiček, přesně na den děti v roce 2020. Daya je pro Romana spolehlivým průvodcem na stálých trasách do práce, z práce i na různé pochůzky a také pohodovým rodinným parťákem, který se však v době volna rád proběhne s pejsky na sídlišti. Daya žije v Praze a radost rozdává nejen Romanovi a jeho rodině, ale také klientům, kteří chodí k páníčkovi na masáže. 😊