„Pomáháme lidem s těžkým zrakovým postižením.“

Darby

Darby má své kmotry za oceánem, dostala jméno od amerických vychovatelů štěňat. Bydlí v rodině, kde vyrostl už nejeden vodicí pes a zatím ostudu nedělá, jde jí to velmi dobře. Učí se vše snadno a rychle, je milá, mazlivá a moc šikovná. Jako malé štěně byla nejšikovnější hlavně u jídla a to jí zůstalo, nicméně to znamená, že za jídlo udělá cokoliv  Těšíme se, že z ní vyroste báječná a pracovitá pomocnice.

Darby je „chodící radost“. Je stále dobře naladěná od rána do večera a za každé situace. Se stejnou radostí se vrhne do hry, procházky v přírodě, i do práce. Všude je spokojená až nadšená, nic ji nerozhází, ráda a dobře se učí, se stejným potěšením se vrhá do práce na vesnici i v centru Prahy. Novým věcem se učí snadno a rychle, zajímá ji vše, co se kolem ní děje. Od štěněte miluje jídlo a hračky, ale doma nejradši zaleze na pelech a vydatně se vyspí. Je moc příjemná společnice a určitě z ní bude i zdatná pomocnice.

Darby se svým radostným elánem prošla celým výcvikem. Chvíli jí trvalo, než pochopila, že práce je i vážná věc, ale nakonec se z ní stal sebevědomý vodicí pes, „holka do nepohody“ kterou nic nerozhází a se svou novou paničkou putuje po rozmanitých trasách městem i přírodou. Darby žije s Andreou ve Frýdlantu v Čechách, má svou novou paničku moc ráda, je pro ní opravdovým průvodcem a parťákem a my jim přejeme do společného života hodně štěstí.