„Pomáháme lidem s těžkým zrakovým postižením.“

Cira

Cira je roztomilá holka, která si ráda hraje s čímkoliv (děti, kočky, psi a jiné hračky). Je v celku odvážná, nebojí se lidí, aut, jezdících schodů a dalšího ,,lidského” provozu. Ochotně nosí v tlamičce cokoliv, včetně klíčů (od auta ideální ). Jedna z nejoblíbenějších činností je spánek.

 

Cira je „treperenda”, kterou všechno zajímá. Se stejnou energií prožene psí kámoše i se vrhne na učení nových věcí, no, možná krapet více energie dá do toho učení, neboť kde se rozdávají mňaminky, tam je i ona! Cira je velmi empatické zvířátko, “přísavka”, která člověka bezmezně miluje a chtěla by se s ním neustále mazlit, nebo mu alespoň něco podávat, najednou třeba i několik věcí – vodítko, balonek i botu :-). Výcvik jí jde snadno, je snaživá, ochotná, je radost s ní pracovat.

 

Cira úspěšně absolvovala zkoušku i celý výcvik, během kterého rostla před očima, až se usadila v pozici vyrovnané ,,šprtky‘‘, která přesně ví, co má dělat, práce ji moc baví, a za pochvalu se klidně rozkrájí. S novým páníčkem se nyní elegantně pohybují ve víru našeho hlavního města i na ne-jednoduchých místech v jejich bydlišti.