„Pomáháme lidem s těžkým zrakovým postižením.“

Cilka

Jmenuji se Cilka a jsem královského původu, protože moje maminka Liffi je „Královna matka“. Jako správná princezna jsem ráda hýčkaná a opečovávaná. Během dne si musím pětkrát až šestkrát zdřímnout, abych nabrala sílu na nejdelší spánek dne. Granulkový program je mi zpestřován jablíčky (Mňam), jahůdkami (Mňam), banánem (Mňam), borůvkami (Mňam). Ráda se mazlím, hraju s tetkou Odetou a Carmen, běhám po zahradě. Učím se poznávat svět, jak jen to jde (čumáčkem, ouškama, zoubkama i tlapičkama).

 

Cilka je veselá, šikovná holka, trochu jako čertík z pohádky… ,, já jsem malej, ale šikovnej!” Je velmi snaživá a učenlivá, za pamlsek by šla světa kraj :-),  je radost s ní pracovat, protože výcviku ke svému budoucímu povolání se věnuje naplno. Mimo to, je to samozřejmě mladá temperamentní fenka, co se ráda proběhne se svým psím kamarádem. Ovšem hra, kterou miluje ze všeho nejvíc, je hra s balónkem. Dokázala by při aportování této skvělé kulaté věci trávit klidně svůj veškerý volný čas.

 

Cilka po ukončení výcviku doslova „zapadla“ do života paní Janky z Prahy. Janka má velkou rodinu, nicméně často zůstávala sama doma. To se ale změnilo s příchodem Cilky. Veškeré pochůzky, návštěvy lékařů, procházky parkem i volný čas teď tráví společně. Veselá Cilka má sama pro sebe paničku na mazlení, hry s balonkem a hlavně jí může doprovázet na všech cestách. Někdy prý vezmou na procházku i manžela, když přijde brzy z práce, ale jinak si užívají dámskou jízdu  Jsme rádi, že si spolu tak rozumí a že vzniklo nové přátelství.