„Pomáháme lidem s těžkým zrakovým postižením.“

Cid

Cid je malý cestovatel. Od maminky odjel se svou sestrou do Děčína a teď bydlí v Praze. Má svou velkou rodinu, kde je panička a páníček na výchovu a dva príma kluci na hraní. Všichni se mu intenzivně věnují, tak se hezky učí a roste a získává spoustu nových dovedností. Stejně jako jeho bráškové je i Cid veselý labradoří kluk, kterého zajímá vše nové, psí a lidští kámoši a hlavně plná miska dobrého jídla 

 

Černý kluk s “čertovským pohledem a zlatou duší”, to je Cid. Je rád za hodného, svému člověku se snaží vyhovět, je učenlivý a rozvážný. Vstřícný pejsek, který při vyučování dává stále pozor, aby něco nezanedbal. Snaží se vyhovět, není zbrklý, je to pohodář, který je všude spokojený. Nejdůležitější je pro něj jeho lidský parťák… jeho kapsu, kde jsou pamlsky obzvláště miluje :-). Cid se pro práci vodicího psa prostě narodil, bude z něj spolehlivý psí průvodce.

 

Cid se po psí maturitě stal vodicím psem a přestěhoval se za svou paničkou Ivou do východních Čech. Rád ji doprovází a pomáhá jí v obou metropolích – Pardubicích a Hradci Králové.

 

Z Cidánka vyrostl rozvážný, šikovný a velmi hodný pejsek. Mimo vodění ho moc baví běhání po psím hřišti s dalšími pejsky, procházky kolem Labe, kde pozoruje nutrie u slepých ramen řeky,  oznávání nových lidí, zvířat, věcí, mazlení  a hry nejen s paničkou ale i s dětmi.