„Pomáháme lidem s těžkým zrakovým postižením.“

Charlie

Jmenuji se Mathilda Charlie. Jsem „k sežrání“ a moc dobře to vím. Do všeho jdu naplno. Když se mazlím, dvě lidské ruce na to nestačí. Když řádím, stěhuji nábytek. Když jsem na procházce, musím pozdravit všechny lidské i zvířecí kamarády. Každý den vymyslím novou lumpárnu. Rád pozoruji svět. Každou věc nebo činnost, která je pro mě nová, musím pečlivě prozkoumat – nejlépe vsedě, s mírně nakloněnou hlavou a vážným výrazem.

 

Když se řekne hodný pes, tak to je Charlie. Je klidný, mírný, nemá rád problémy, tak je sám nedělá. Miluje všechno, co může se svým člověkem podnikat, procházky v přírodě i po městě, zábavu i práci, divokou honičku s pejsky i klidný spánek kdekoliv. Je trochu “snílek”, výcvik mu jde tedy pomalu, ale jistě. Je moc spokojený, když se mu daří, za dobré slovo a za pamlsek udělá cokoliv. Bude z něj pohodový a spolehlivý parťák a pomocník.

 

Z Charlika se po ukončení výcviku stal klidný a pohodový  vodicí pes. Bydlí s paní Vlaďkou a celou její rodinou v Sedlčanech a spolehlivě jí vodí po jejích trasách. Přejeme jim samou radost a ať jim to spolu pěkně šlape.