„Pomáháme lidem s těžkým zrakovým postižením.“

Benefiční festival Ikarosfest 2019

17. srpna 2019 se konal již 3. Ročník benefičního festivalu pořádaného libušínskou kapelou Ikaros. V prostorách libušínského náměstí se sešlo přes pět set lidí, kde si celé odpoledne a večer mohli užít program pro celou rodinu, dozvědět se mnohé o výchově a výcviku vodicích psů a svou účastí podpořit náš nadační fond.

Akci již podruhé moderoval Standa Berkovec a vystoupili na ni kapely a uskupení jako Dynamit, klauni Čučůlek a Čumbrlík, EFT Ewa Farna Tribute Band, QR Band a Krypton, přičemž vrcholným koncertem program zakončila pořádající kapela Ikaros.

Doprovodným programem byla již tradičně ukázka výcviku vodicích psů. Dvě z našich cvičitelek se svými čtyřnohými svěřenkyněmi ve výcviku Cilkou a Cirou ukázaly dětem i dospělým nejrůznější povely, potřebné pro jejich budoucí psí povolání průvodkyň zrakově postižených, a odpovídaly na jejich nejrůznější dotazy. A protože po práci má být zábava, což platí samozřejmě i pro pejsky, dostaly psí holky patřičnou odměnu v podobě notné dávky pohlazení.

Návštěvníci během celé akce mohli podpořit nadační fond Mathilda příspěvkem do naší kasičky či nákupem zboží z obchůdku. Tímto moc Děkujeme všem drobným přispěvatelům a sponzorům, mezi jinými např. Relax radio, které nás podpořilo částkou 10000 Kč. Vážíme si vaší přízně a podpory a už se moc těšíme zase za rok na 4. Ročník.