Pomáháme lidem s těžkým zrakovým postižením

Falcologo IDGF

Falco je světlounký, téměř bílý pejsek s velkýma ušima, přesně takový, jako byl legendární létající pes z „Nekonečného příběhu“. Do rodiny se dvěma lidskými sourozenci přišel jako malá kulička, která nabývá na váze neuvěřitelnou rychlostí. Na začátku nebyl žádný hrdina, ale z malého strašpytla se postupně stává sebevědomý mladý chlapíček, vůdce psí bandy, kterou si záhy v zahradě kolem domu vytvořil. Moc rád má i lidi, má pocit, že jsou tu všichni jen pro něho, běhá ke známým i k cizím s nadšením a velkou vervou. Občas se ještě něčeho bojí, ale je moc šikovný, učení nových věcí je pro něj hrou a snaží se horlivě splnit povely všech z rodiny, včetně nejmladší Toničky a o trošku staršího Fredíka. A jak mu to pálí! Při hře na honěnou bezhlavě neběhá kam běží „kořist“, ale číhá a počká si až se mu kořist přiblíží a vyrazí :-).

Už víme, že ten výchovný příběh s Falcem rozhodně nebude nekonečný, tak si s ním chvilky užíváme naplno a cpeme do něj lásku horem spodem, aby byl věrným parťákem svému budoucímu páníčkovi či paničce.

Falco zaslouženě odpočívá v pelíšku Falco s dětmi kouká na pohádku v televizi Falko cestovatel - v tramvaji Falco s dětmi na procházce Prahou