Pomáháme lidem s těžkým zrakovým postižením

Václav Neckář zpíval pro Mathildu!

Paní hraběnka Předává kytici Václavu NeckářoviVe středu 5. dubna se konal v pořadí již 7. Koncert pro Mathildu. Záštitu nad ním převzala naše milá patronka paní hraběnka Mathilda Nostitzová.

Celým večerem provázela diváky Eva Holubová s dcerou. Nejdříve přivítala na podiu Stavovského divadla hraběnku Mathildu Nostitzovou. Pak jsme mohli slyšet krásné tóny zobcové flétny, na níž zahrál britský nevidomý umělec James Risdon.

Hraběnka s Evou HolubovouTen byl vystřídán též nevidomým, ale tentokrát zpěvákem, Ravenem. Jeho zvučný hlas se rozléhal po celém divadle. Zazpíval nám pět písní ze svého repertoáru, některé i ze svého nového alba.

Druhá polovina večera patřilaVáclavu Neckářovi a skupině Bacily. Zaznělo 12 písní, které všichni dobře známe. Jmenujme alespoň některé z nich: „Stín katedrál“, „Tu kytaru jsem koupil kvůli Tobě“, „Lékořice“, „Tvým dlouhým vlasům“, „Kdo vchází do Tvých snů (má lásko)“, „Ša-La-La-La-Li“, „Podej mi ruku a projdem Václavák“.

Cvičitelky se psy a Eva HolubováV závěru večera zazněla píseň „Andělé strážní“, která v podání Václava Neckáře zvedla všechny diváky ze sedadel. Poslední známou píseň „Půlnoční“ si Neckář zazpíval společně s Ravenem, k tomu jim hrál na flétnu i James Risdon. Ukázalo se, že hudba spojuje všechny lidi bez ohledu na národnost či handicap.

Nemůžeme opomenout i vynikající doprovod všech účinkujících, o který se postaral smyčcový orchestr pod vedením Pavla Trojana.

Václav NeckářVšichni sólisté vystoupili bez nároku na honorář. Výtěžek z této opravdu nádherné akce poputuje na výchovu a výcvik vodicích psů.

Všem, kteří se podíleli na tomto unikátním projektu, mnohokrát děkujeme!

A Vám, co jste přišli a tím nás i podpořili, patří též velký dík!

Václav a Jan NeckářoviDoufáme, že se společně s Vámi zase za rok sejdeme na stejném místě.

Budeme se těšit!

Partneři akce:

Lidé a Příležitosti s.r.o., Národní divadlo, Vinařství Bettina Lobkowicz, Insider, William Lobkowicz, PhDr. Štěpánka Tůmová, Miss Face.

Paní hraběnka s bratry NeckářovýmiSmyčcový orchestrDetail na smyčcový orchestrJames RisdonBritský flétnista a smyčcový orchestrJames Risdon a Trevor HughesJames Risdon a Trevor HughesNevidomý zpěvák RavenRaven s kapelouRaven s orchestremNeckář s RavenemEva Holubová s hlavním partnerem akce Karlem Rejmanem