Pomáháme lidem s těžkým zrakovým postižením

Golfový turnaj

Ve dvou se hole lépe nesouKdyž se řekne golfový turnaj, nezní to moc jako záležitost pro charitativní organizaci. NF Mathilda už však stihl uspořádat pět benefičních golfových turnajů. Tři na golfovém hřišti v Hodkovičkách, dva v Hostivaři. Protože golf nehraje jen tak někdo, sejde se většinou společnost velmi reprezentativní. Ale hlavně společnost lidí, kteří chtějí podat pomocnou ruku. Kteří si chtějí zasportovat, pobavit se, setkat se s přáteli a zaplacením vyššího startovného pak finančně přispět na některý z projektů NF Mathilda. Výtěžek loňského turnaje umožnil NF zakoupit 6 štěňat, ze kterých nyní vyrůstají noví vodicí psi pro lidi se zrakovou vadou.

Kterým směrem vlastně hrajeme?Golfové turnaje už za těch pár let také mají svůj zavedený ustálený program, se kterým už někteří hráči či jejich nehrající doprovod počítá. A kdoví, jestli se na něj netěší víc než na samotnou soutěž. Po hře se všichni zúčastnění znovu sejdou. Čeká je výborné občerstvení, skvělá hudba – snad každý rok se na turnaji představí některý z mladých umělců se zrakovým postižením –, poděkování paní hraběnky Mathildy Nostitzové a samozřejmě neodmyslitelná tombola.

Elegance ke golfu patříTurnaje se tak někdy mohou protáhnout až do večerních hodin. A hráči přesto neodcházejí unaveni, ale spokojeni a s dobrým pocitem.

        O krásné ženy není na golfu nouze                        

S vozíkem je to snažšíNa závěr golfového turnaje 2015 nás všechny čekalo ještě milé překvapení.

Zástupci společnosti ČSOB Leasing předali NF Mathilda Škodu Octavia Combi vhodnou také k převozu našich vodicích psů. Jak můžete vidět na připojené fotografii, patronka NF paní Mathilda byla tímto nečekaným darem zcela zaskočená a dojatá. Děkujeme velice!

Zástupci ČSOB Leasing předávají NF Mathilda Škodu Octavia

 

Golfový turnaj 2016

V pondělí 5. září se konal již šestý ročník charitativního golfového turnaje s názvem Mathilda Golf Open 2016. Vše probíhalo na krásném golfovém hřišti v Hostivaři, kde jsme pořádali turnaj již potřetí. Letos se stal hlavním partnerem akce právě Golfový Club Hostivař. Ačkoli počasí hráčům příliš nepřálo, nakonec se všem zúčastněným podařilo turnaj dokončit a následně si všichni mohli užít doprovodný program. A ten stál letos opět za to. Po vyčerpávající dvouhodince na hřišti, kdy většina hráčů pořádně zmokla, je čekalo bohaté občerstvení a skvělý kulturní program. Hráči i nehráči si mohli vychutnat vystoupení bubenického uskupení Tam Tam Batucada, které je na našem golfovém turnaji stálým hostem. Dále zde zahrála nevidomá flétnistka Eva Blažková a příjemný večer dotvářel klavírní doprovod Tomáše Pavlána. Hosté mohli také shlédnout módní přehlídku ateliéru Nada Moravec a užít si zábavu při odpalu z terasy klubovny na plovoucí green. Již nyní se těšíme na další ročník!

Děkujeme partnerům:
Golf Hostivař, La Vie Bistro Beef Shop, Smetanová cukrárna, Swiss Cheese, Víno Hruška a Monammie.

Bubeníci TamTam BatucadaGolfisté vyráží na startGolfové soustředění před odpalemKam ten míček asi dopadne?flétnistka Eva BlažkováTo je ten správný odpal!

Módní přehlídkaSuper, jen tak dál!Vítězové turnaje s ředitelem areálu Ing. Martinkou